Wydaje mi się, że w zestawieniu brak stacji 6323. W sensie, że taka stacja figuruje u nas, jest na mapce Veturilo, a w zestawieniu jej nie ma w ogóle. Za to są zaznaczone jako brakujące stacje tuż obok: 63231 i 63232.
I podobnie przy kilku innych stacjach, gdzie dostawili drugą o dłuższym numerze.
wykaz stacji w Poznaniu jest niekompletny (w terenie i na stronie nextbike są stacje których nie ma na javniku), można liczyć na jakąś aktualizacje danych?
Jeśli chodzi o przycisk to pomyślę…jak wyjdzie zbyt trudne to dołożę drugie odświeżanie w ludzkich porach(np.15?)
Podejrzewam, że albo fizycznie stoją 2 staje obok siebie, albo stoi 1 i nextbike z jakiegoś powodu sobie je rozbił. Najlepiej sprawdzić w terenie, czy faktycznie są 2 ‘stoiska’. Chyba że już byłeś? Jeżeli jest tylko jedna to u nas będzie wtedy dobrze.
@Tomasz_W
Tak! Faktycznie! sprytnie ustawiłem skrypt, żeby chodził, ale on domyślnie jest ustawiony tak, że ściąga dane raz i jak już znajdzie plik lokalnie to nie ściąga go znowu. Była zrobiona funkcja update’u tych danych, ale nie ustawiłem, żeby się włączała…mój błąd
EDIT: A tak z ciekawości…te stacje były dostawione w ostatnim tygodniu, czy z jakiegoś powodu nie mieli ich w spisach?
EDIT2: …i lepiej tych ich głupich testów nie mapować
jak jeździłem sobie rowerem (swoim, nie miejskim :)) po mieście to widziałem nowe stacje z już zamontowanymi rowerami przedwczoraj, teraz na ich fejsie czytam że te stacje dzisiaj zostały uruchomione, więc aktualizacja do osm będzie prawie na żywo
Nie byłem, ale nie zmienia to faktu, że mapka Veturilo pokazuje trzy stacje o numerach 6323, 63231 i 63232, a w tabelce jej nie widzę. A np. pod UKSW są i pierwotne stacje, i dostawki. Może się jeszcze okazać, że dostawka w tabelce jest, tylko zabunkrowana gdzieś na końcu - może skoro już łączymy po numerze, to również po numerze posortować? Tekstowo, nie numerycznie, inaczej wszystkie te dostawki wylądują z tyłu zamiast koło pierwotnej stacji.
I tak, z mapki Veturilo wynika, że te stacje o pięciocyfrowych numerach są dostawkami do stacji o czterocyfrowym numerze. W sensie, że stoją zawsze obok stacji o czterocyfrowym numerze, będącym początkiem ich pięciocyfrowego numeru. Nie byłem jeszcze koło takiej, wic nie wiem, jak to fizycznie wygląda. Na Traugutta mogę się w nocy przejechać, dziś w końcu wziąłem rower do roboty…
@rmikke
Szybki ctrl+f i są wszystkie 3. Jeśli chodzi o sortowanie po nrach to też myślałem :P, ale to będzie musiało chwilę poczekać…chwilowo robię co innego
Zrobiłem szybki research i np. z tych zdjęć wynika że są 3: 1 z lewej i 2 z prawej strony patrząc od uw. Tylko trzeba sprawdzić czy jest możliwe żeby stało tam 72 rowery? (24*3 wg danych) Więc możesz się przejechać, miłej wycieczki
OK, wyczyściłem tę tabelkę dla Veturilo i Bemowo Bike.
Wygląda na to, że Bemowo ma pięć stacji, wszystkie są komercyjne (Galeria Bemowo, Blue City, Budynek LOT, Citi i T-mobile), są zaznaczone na mapce od Veturilo. Ja je powrzucałem do relacji Veturilo (bo i tak są to inne stacje, niż te, które mieliśmy w relacji Bemowo Bike) - pytanie brzmi: czy przenieść je do relacji Bemowo Bike? Moim zdaniem - nie, ale nie jestem pewien, skoro NextBike je utrzymuje jako osobną sieć…
Moim zdaniem: nie. Wydaje mi się, że to drobna zaszłość historyczna wykorzystana w innym celu, zamiast usuwać kompletnie tę sieć, wykorzystali ją po prostu do oznaczenia stacji komercyjnych.
Bo to jest na serwerze kolegi marc12 który posiada u siebie lekko wcześniejszą wersje. A u mnie zawsze będzie aktualnie(link w podpisie). Tu masz Kraków.
@adas
Mam w planach branie i tego pod uwagę…ale chwilowo jestem ba urlopie Jak cos stworze to dam znać
@rubeus
Dzięki za informację! Muszę dodać jakiś mechanizm dodawania nowych miejsc…bo całkiem sporo ich przybyło
Dodam ich obsługę i puszcze dodatkowy update
edit: dodałem…na razie wyrzuca informację o braku danych. Więc trzeba dodać jakąś stację i wtedy będzie tabelka