Wykorzystanie kupionych zdjęć i map

Piszę projekt o dotacje unijne. Jednym z efektów projektu ma być uaktualniona mapa OSM terenu który obejmuje mój projekt. W rysowanie mapy mają być włączeni wolontariusze, ale aby im ułatwić chciałbym mieć aktualny podkład: zdjęcia i mapy.
Może wiecie czy mogę wykorzystać do tego celu zdjęcia lotnicze, które bym kupił np. od Mggp Aero lub satelitarne od Techmexu. Zastanawiam się też czy mógłbym wykorzystać mapy geodezyjne nabyte w powiatowej lub gminnej składnicy map.

Mapy geodezyjne raczej nie, to znaczy tylko na takich samych zasadach jak kazde inne mapy: albo za pozwoleniem autora, albo starsze niz 70 lat (czy ile to lat bylo…). Poza miastami byc moze nie jest to taki zly pomysl, zeby miec podklad starych map. Na http://ooc.openstreetmap.org/ jest przyklad jak to wyglada, chociaz to Anglia, a tam druga wojna swiatowa mniej zmienila krajobraz, a poza tym prawa autorskie wygasaja po 50 latach czy jakos tak.

Zdjecia lotnicze jak najbardziej o ile warunki ich wykorzystania nie zakazuja rysowania+publikowania mapy, a wlasnie warunki Techmex zakazuja. Ale domyslam sie ze warunki sa do negocjacji przy kupnie.

Firma w której pracuje robi zdjęcia lotnicze w wysokiej rozdzielczości.
Podaj obszar jaki cię interesuje a podam Ci cenę.
Pozdrawiam Tomasz Domagalski.