Wybory do OSMF w tym roku

Sa wyniki:

Oliver Kühn 57
Dermot McNally 85
Roland Olbricht 54
Marek Strassenburg-Kleciak 13
Kai Krueger 42
Gregory Marler 40
Kate Chapman 114

Kate dostala zasluzenie glosy: Robi swietna robote w Humanitarian Team. Dermot to bardzo sympatyczny Irlandczyk: Od razu go polubilem, zjednuje sobie ludzi i jest osobowoscia integrujaca grupe. Trzecia wybrana osoba:Cóz- niektórzy Niemcy twierdza , ze wielu pracowników firmy której jest wlascicielem zapisalo sie do OSMF i oddalo glosy. Wlasciwie niczym specjalnym nie dal sie poznac: Jedna czy dwie uwagi na Forum, nie wiem, czy jakiekolwiek edycje. Wsród Niemców jest nielubiany. ja sam wrócilem z lotniska juz po check in do domu z powodów rodzinnych :frowning: , zas wielu ludzi czekalo z oddaniem glosów do momentu poznania kandydatów na miejscu. Tak wiec do nastepnych wyborów :wink:

czy zatem wybrana grupa pozwoli na mocny rozwój projektu? lubiany nie lubiany - ważniejsze, żeby być wpływowym :slight_smile:

Nie wiem. nawet gdyby nie to za rok sa nastepne wybory.
Na szczescie OSMF to nie absolutny wladca OSM.
Gdyba tak bylo, paru innych ludzi wpadlo by na pomysl kupowania glosów tak by ich firmy mogly realizowac na plecach userów swoje plany biznesowe.

Najwiecej praktycznie w OSM dzieje sie w Working Group i zachecam by w nich dzialac.

Oliver jest skarbnikiem i to nie jest latwa robota. Napisalem z nim kiedys wspolnego posta na blogu, wiecej z nim nie mialem do czynienia bo nie programuje (chyba jako jedyny). Osobiscie wolalbym jednak widziec w zarzadzie osoby techniczne (rolanda i apmona)

jerrystef: to sa wybory do zarzadu OSMF, nie ma to zwiazku z rozwojem projektu (OSM).