Wsparcie w Bhutanie

Witajcie po latach nieobecności!

Z tego co widzę po statystykach polska społeczność OSM ma się dobrze a jakość map jest coraz lepsza. Trzymajcie tak dalej!
Osobiście wspieram znowu od jakiegoć czasu społeczność nepalską (sporo tam jest jeszcze do zrobienia) ale zafascynował mne Bhutan określany jako najszczęśliwszy kraj na ziemi. Patrz króciutki filmik: https://podroze.onet.pl/ciekawe/bhutan-najszczesliwszy-kraj-swiata/6r7lfyf

Z tego czego się zorientowałem mapuje tam tylko kilku ludzi co nie dziwi gdyż kraj był hermetycznie zamknięty. Patrz: https://osmstats.neis-one.org/?item=countries&country=bhutan

Aby umożliwić miejscowym dokładniejsze mapowanie trzeba pociać olbrzymie obszary lasów narysowanych megarelacjami na duże zamknęte obszary natural=wood. Żaden nowicjusy tego nie tknie. Było by fajnie gdyby kilku z Was zechciało przy tym pomóc.

Niektóre obszary są kompletnie dziewicze.

Z góry dziękuję za wsparcie!

Marek

Podlinkujesz przykładowe lokalizacje?

Np tutaj: https://www.openstreetmap.org/#map=11/27.2888/91.6979
Dzięki za wsparcie.
Pomyście: fajnie by było gdyby jedyny kraj na ziemi który ma ujemny bilans gazów cieplarnianych stusował mapy OSM. W konstytucji mają zapisane że 2/3 kraju muszą stanowić lasy. Więc potrzebny jest GIS.
Oni jednak nie mają i długo mieć nie będą szansy na inny GIS jak OSM, jest tam może kilka osób które wiedzą co to w ogóle jest i jak to stosować (np.QGIS).

Mają tam sporo sensownych rozwiązań: np. zakaz stosowania małych przedmiotów i toreb z plastiku, zakaz wpuszczania do kraju firm trujących środowisko. Energia elektrzcyna pochodzi z turbin wodnych. Co rok po kraju jeżdżą urzędnicy by pytać czy ludzie są zadowoleni a jeśli nie to dlaczego. No bo w konstytucję wpisane jest nie rozwój produkcji lecz wzrost zadowolenia z życia ludzi.

Miasto do kontroli: https://www.openstreetmap.org/#map=15/26.8683/89.3880

Zauważyłem że w Bhutanie Chińczycy zmieniają na swoją korzyść przebieg granic. Społeczność w Bhutanie praktycznie nie istnieje, pewnie nawet nie wiedzą jak się przed tym bronić. Co robić z takim fantem?

Stara, uczciwa granica przebiegała tutaj: https://www.openstreetmap.org/#map=13/27.3325/88.9723 porównajcie to z guglem. Jeszcze nie spotkałem się z taką bezczelnością. Co innego otwarta wojna między dwoma krajami, tam są ustalone standardy.

Pisz do DWG.

https://wiki.osmfoundation.org/wiki/Data_Working_Group

Zrobione.