Pełna lista zainstalowanego softu
dev-db/postgresql-9.6.1-r1
dev-db/postgis-2.3.1
sci-geosciences/mapnik-3.0.9999 [najnowszy git z gałęzi 3.0.x]
sci-geosciences/python-mapnik-0.1.9999 [ostatnia werja współpracująca z mapnik 3.0 czyli git commit ea5fd11]
sci-geosciences/openstreetmap-carto-9999 [najnowszy git dla stylu osm, w sumie z master a nie gałęzi 3.0]
sci-geosciences/carto-9999 [najnowszy git dla softu przygotowującego xml pod www]
sci-geosciences/osm2pgsql-0.92.0
net-libs/nodejs-7.3.0 z modułami współpracującymi z tą wersją do uruchomienia carto
Patrząc po wersjach to może faktycznie problem w tym, że do carto użyłem git z master a nie z gałęzi 3.0. Może również być kwestia translacji projektu na xmla, choć by nie wiem jaka wersja była to tak samo od siebie raczej zrobić nie powinno by te małe obszary tak szybko wyświetlać
Faktycznie bardziej to skomplikowane niż sobie wyobrażałem. Miałem nadzieję, że za pomocą sed podmienię hurtem wszystkie wartości [name] w plikach mms na coś co przyniesie pożądany efekt, ale jak oglądam https://github.com/cquest/osmfr-cartocss/blob/master/project.mml to takie zapytania sql to już wyższa szkoła jazdy i dość diametralnie różnią się pomiędzy stylami dla takiego samego przypadku czyli “name”: “placenames-medium”
francuski
"table": " /* placenames-medium */ (select way,place,coalesce(tags->'name:fr',tags->'int_name',name) as name, replace(replace(replace(coalesce(tags->'short_name:fr',tags->'short_name', tags->'name:fr',tags->'int_name', name),'Saint-','Sᵗ-'),'Sainte-','Sᵗᵉ-'),'-sous-','-ss-') as nom, to_int(population) as pop, tags->'is_capital' as is_capital, 0 as nbtags from planet_osm_point where place is not null and place in ('city','town') order by coalesce(admin_level, capital,'9'), place, pop desc ) as placenames",
carto
table: |-
(SELECT
way,
name,
score,
CASE
WHEN (place = 'city') THEN 1
ELSE 2
END as category,
round(ascii(md5(osm_id::text)) / 55) AS dir -- base direction factor on geometry to be consistent across metatiles
FROM
(SELECT
osm_id,
way,
place,
name,
(
(CASE
WHEN (population ~ '^[0-9]{1,8}$') THEN population::INTEGER
WHEN (place = 'city') THEN 100000
WHEN (place = 'town') THEN 1000
ELSE 1
END)
*
(CASE
WHEN (capital = '4') THEN 2
ELSE 1
END)
) AS score
FROM planet_osm_point
WHERE place IN ('city', 'town')
AND name IS NOT NULL
AND (capital IS NULL OR capital != 'yes')
) as p
ORDER BY score DESC, length(name) DESC, name
) AS placenames_medium
EDIT
Niektóre to mnie się nawet spodobały, ale “Pole kwolka” https://justpaste.it/12ppt pod Jarosławiem na z10 to dopiero robi furorę
A tak swoją drogą nie chcą mnie się generować kafle na z9 i wcześniejszych
PS Chętnych do przyglądnięcia się stylowi zapraszam na bigvo.hopto.org/osm. Generalnie mam na celu testowanie tu rozwiązań które miały by wcześniej czy później trafić do carto no może po za nazewnictwem gdzie jasna sprawa pole “name” nie ulegnie zmianie.