Własny P2 - nieotagowane węzły na mapie.

Witam

Właśnie postawiłem własną mapę, korzystająca z własnej bazy danych, do której zaimportowałem dane z pliku osm.
Potlatch którym edytuję ową mapę wczytuje dane z tabel z przedrostkiem current, które po załadowaniu były puste. W obecnej chwili prostym skryptem przekopiowałem dane z innych tabel (np z nodes do current_nodes) uwzględniajac tylko najnowsze wersje.

Czy zobiłem coś źle? Czy istenieje wygodniejszy sposób na “dostarczanie” danych potlatchowi ?

Zauważyłem, że jest tam sporo węzłów które nie są oznaczone ani powiązane z żadnymi innymi. Część z nich znajduje się na istniejących drogach ale nie stanowią ich części.
Czy to normalne? Może jest to wynikiem moich wcześniejszych błędów? Jeśli tak to jak tego uniknąć.

Czekam na wasze rady i pozdrawiam.

Jak zaimportowałeś dane? Aby tabele current* były wypełnione musisz dodać opcję populateCurrentTables=true podczas importu:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Osmosis/Detailed_Usage#–write-apidb_.28–wd.29

Na wszelki wypadek - instrukcja konfiguracji bazy na potrzeby Rails Port (aplikacja serwująca osm.org oraz API, z których korzystają edytory):

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Rails_port#Populating_the_database

Dzięki za pomoc.

Myślę, że nie ma sensu tworzyć kolejnego topiku więc napiszę tu.

Potrzebuje zapewnić możliwość wycofania zmian na mapie, takich już zatwierdzonych w bazie danych. Istnieje jakiś sprytny sposób na to? Wszystkie węzły są wersjonowane więc powinien istnieć jakiś mechanizm na poziomie osmosisa, a może się mylę… Czy może lepiej robić to na poziomie bazy danych?

[EDIT] Jest problem z ładowaniem bazy z apidb-0.6 schema z parametrem populateCurrentTables = yes. Paramet ten powoduje następujący błąd:

Caused by: org.postgresql.util.PSQLException: ERROR: insert or update on table "current_way_nodes" violates foreign key constraint "current_way_nodes_node_id_fkey"
  Detail: Key (node_id)=(33291457) is not present in table "current_nodes".

Jakieś pomysły?

Hmm, a to dziwne. Jaki zestaw danych ładujesz?

To akurat było przy ładowaniu Polski ale w celach testowych laduję tylko fragment z okolic Grajewa.