Wikiekspedycja 2014

Hej

Stowarzyszenie Wikimedia Polska już po raz szósty organizuje Wikiekspedycję, czyli wyprawę po jednym z regionów Polski, która ma na celu zebranie dokumentacji fotograficznej, dotyczącej tego regionu. W związku z tym poszukuję dwóch osób chętnych do przemierzania regionów Polski południowo-wschodniej.

Wymagania:

  • musi umieć jeździć na rowerze i umieć robić zdjęcia
  • musi posiadać aparat, robić zdjęcia. Potem te zdjęcia trzeba wrzucić do Wikimedia Commons.
  • mile widziane mapowanie przejechanej okolicy
  • fajnie byłoby gdyby dana osoba miała rower, ale jakby co pożyczę swój

Ekspedycja trwa około 10 dni, wstępnie jest planowana na przełom lipca i sierpnia
Wszystkie koszty ponosi stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Zachęcam wszystkich maniaków rowerowych do wzięcia udziału. Nie trzeba być wikipedystą, bo tutaj głównie chodzi o robienie zdjęć. Nawet jeśli ktoś nie miał do czynienia z Commons to go przeszkolę.
Ewentualne pytania można zadawać tutaj lub do mnie na maila.

Zibi: Puść może też newsa w facebooku

Ja potencjalnie byłbym zainteresowany. Byłem w regionie na Majówkę, mam jeszcze trochę zdjęć, które mógłbym wrzucić na commons’y (dopiero jak zobaczyłem geschichtskarten, to zacząłem wrzucać fotki na commons i linkować je z OSM) - jakieś parę zabytków, co trafiły mi się po drodze. Nie bardzo wiem, jak działacie w terenie, bo ja to dla własnej przyjemności - to lubię całość zwiedzić na rowerze.

Biorąc pod uwagę inne moje zobowiązania, to pewnie nie chciałbym robić dłuższej wycieczki niż tydzień.

Założenia są takie - rano, po śniadaniu, rozdzielamy się w punkcie A. Dwie osoby rowerami przemieszczają swoją trasę robiąc foty, a pozostałe dwie osoby przemieszczają się autem inną trasą robiąc to samo.
Wieczorem spotykamy się wszyscy w punkcie B, jemy kolację i idziemy spać. I tak codziennie :slight_smile:
Największym zagrożeniem są deszczowe dni, bo ciężko wtedy jechać rowerem jak i fotografować. Ale i tak można ten czas wykorzystać na segregowanie i opisywanie zdjęć.

Hej
Szukamy czwartej osoby do zespołu wikiekspedycyjnego.
Przypomnę wymagania:

  • musi umieć i lubić jeździć na rowerze
  • musi posiadać aparat, robić zdjęcia. Potem te zdjęcia trzeba wrzucić do Wikimedia Commons.
  • mile widziane mapowanie przejechanej okolicy
  • fajnie byłoby gdyby dana osoba miała rower, ale jakby co pożyczę swój

Ekspedycja trwa 7-10 dni, wstępnie jest planowana na przełom lipca i sierpnia (dokładniej, w przedziale 23 lipca - 10 sierpnia).
Wybrany rejon to Zamojszczyzna, czyli wokół Zamościa :slight_smile:
Wszystkie koszty ponosi stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Na tę chwilę do drużyny zgłosiły się 3 osoby - ppece, ukasiu i ja.

Zachęcamy :slight_smile:

Przypominam, że ciągle szukamy 4. osoby do naszego teamu. Jeśli ktoś chce się powłóczyć przez 7-10 dni rowerem po Zamojszczyźnie robiąc zdjęcia i zbierając dane do mapy, to ta wyprawa jest wręcz idealna dla niego :slight_smile:
Przypomnę, że koszty podróży i wyżywienia ponosi Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Przypominam, że ciągle szukamy 4. osoby do naszego teamu. Jeśli ktoś chce się powłóczyć przez 9 dni rowerem po Zamojszczyźnie robiąc zdjęcia i zbierając dane do mapy, to ta wyprawa jest wręcz idealna dla niego :slight_smile:
Przypomnę, że wszystkie koszty ponosi Stowarzyszenie Wikimedia Polska.
Startujemy 23 lipca, kończymy 1 sierpnia.
Strona projektu: https://pl.wikimedia.org/wiki/Wikiekspedycja_2014