Wikiekspedycja 2012

W tym roku działamy w rejonie Olsztyn-Goniądz-Nowogród-Olsztynek. Jako, że znaczna część naszej ekipy stanowią osoby związane z OSM, zachęcamy do kontaktu z nami, gdy będziemy na miejscu. Chętnie poznamy osobiście mapowiczów z tamtych okolic, a jeśli trzeba chętnie poszkolimy z mapowania.

Więcej informacji w skrócie:

Na powyższej mapie, w miejscach zaznaczonych domkem, planujemy nocleg. Jeśli ktoś mieszkałby w danej lokalizacji i chciałby nas przygarnąć na noc z kamperem to jesteśmy otwarci na propozycje :wink: Nie chodzi o nocleg, a tylko możliwość skorzystania z prądu do laptopów i uzupełnienia zapasu wody w kamperze.

Hej
Dzisiaj mieliśmy spotkanie z ekipą z TV Superstacja. Pogadaliśmy trochę o tym co robimy, ale uwaga - mówiliśmy też o OSM :wink:
Dostalismy cynk, że materiał z tego spotkania ma lecieć jutro przez cały dzień w ichniejszych niusach. Jeśli ktoś ma możliwość nagrania, to bardzo proszę o zrobienie tego.

Prosimy o dane kontaktowe.

Wyjaśnię tylko, że udało nam się skontaktować telefonicznie.

Media nas rozchwytują :stuck_out_tongue:
Własnie odbył się wywiad dla TVP - materiał będzie puszczony dzisiaj o 18:30 w TVP Olsztyn. Ma to również lecieć w TVP ogólnopolskiej, ale nie wiemy kiedy.
Tradycyjna prośba - jeśli ktoś ma możliwość niech to nagra/przechwyci. Niestety, w przeciwieństwie do Superstacji, TVP nie była zainteresowana naszym projektem - nawet nie zapytali co to jest OpenStreetMap :frowning:

Z TVP Olsztyn nie powinno być takich problemów bo na stronie TVP można oglądać archiwalne wydania wiadomości.
Np. z wczoraj http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/22812-godz-1830/8326438

PS. Niestety wymagany silverlight, który u mnie pod ubuntu działa średnio (Moonlight)

Jest materiał. Niestety o OSM nic nie ma :-(.

http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/23812-godz-1830/8334277
około 13tej minuty

Dzisiaj jesteśmy w Piszu, a jutro prawdopodobnie ruszymy w stronę Ełku.

Hej
Z przyczyn losowych zwolniło nam się jedno miejsce w ekipie. Jeśli ktoś jest zainteresowany włóczeniem się rowerem po okolicach Olsztyna i spaniem w kamperze to zapraszamy. Można do nas dołączyć w każdej chwili - dzisiaj jesteśmy w Szczytnie, ale możemy np. podjechać do Olsztyna.
Kogo oczekujemy? Osoby z aparatem, która będzie z nami robiła zdjęcia i nie bała się roweru. Rower można wziąć swój, ale to jest warunek mocno niekonieczny, ponieważ mamy jeden rower nadmiarowy. Dziennie robimy rowerami 40-50 km, więc nawet niekondycyjna osoba powinna dać radę.
Co zapewniamy? Wyżywienie, spanie w kamperze (jest wygodnie) i fajną atmosferę. Z minimum rzeczy które trzeba zabrać konieczny jest śpiwór, ręcznik, gadżety higieniczne no i jakieś ubrania na 6 dni :slight_smile:
Na pokładzie kampera dysponujemy napięciem 230V, więc z ładowaniem urządzeń nie ma problemu.

Jeśli ktoś jest zainteresowany wykorzystaniem ostatniego tygodnia wakacji niech kontaktuje się z nami, najlepiej telefonicznie.

Informuję, że 29 sierpnia wpadniemy jeszcze raz do Olsztyna i zamierzamy spędzić tam cały dzień następny, czyli 30 sierpnia.
Jesteśmy otwarcii na wszelkie spotkania :slight_smile: