Widoczność tagów turystycznych na mapie

@marimil w dobrym kierunku ale nadal nie to czego szukam :slight_smile: chodzi mi o mapę z różnorakimi miejscami na ciekawe wycieczki i zwiedzanie (poprostu atrakcjami turystycznymi), tj. zabytki, muzea, wieże widokowe, zoo itp. ,ciekawe ile kosztuje stworzenie takiej mapy jak WMT gdyby to było mało można by spróbować zrobić zrzutkę np. na kickstarterze czy polakpotrafi ,ale obawiam się że koszt wynajęcia informatyka do napisania strony, postawienia serwerów i konserwacji strony to raczej duże pieniądze, jeśli się mylę, poprawcie mnie lub dajcie znać czy ktoś jest zainteresowany kontynuowaniem tego tematu dalej
PS. nie jestem pewien czy dobrze taguje wszystkie zabytki z listy nid, ale na tej historycznej mapie są oczywiście obiekty z key:historic ale już np. zabytkowych kościołów które dodawałem nie ma, nie wiem czy otagowałem je źle czy tak już po prostu jest?

To nie jest drogie tylko potrzeba czasu. Serwer można okroić do minimum korzystając z overpass.

a mógłbyś rozwinąć i trochę wyjaśnić zagadnienia techniczne działania takiej strony? :slight_smile:

Jakiś czas temu Yarl pisał stronę:
http://osm.org.pl/yarl/groby/index.php#lat=52.2484&lon=20.9928&z=13
http://osmtools.org/indoor/

Tak na prawdę te strony to JS, który pobiera odpowiednie dane z overpass i je wyświetla. Wszystko zależy jak bardzo chcesz skomplikować stronę. Samo wyświetlanie skomplikowane nie jest.

A czy jakiś program do generowania/wyświetlania map pozwala na łatwe zgrupowanie ikon przy jednym punkcie. Np. do obrysu budynku przypisane są tagi z których wynika że jest on kościołem, zabytkiem i muzeum. Chciałbym zrobić tak, żeby te trzy ikony wyświetliły się równo w poziomie, ale żeby nie trzeba było pisać jakiś reguł dla każdej kombinacji.

Przez “odległość” rozumiesz zoom czy precyzję kliknięcia. Na razie precyzja określona jest stałym promieniem. Czym mniejszy zoom tym trudniej trafić :wink:
O jakie warstwy chodzi?

Tagi turystyczne też się pojawią (już dodałem do /w/historyczne i /w/szlaki warstwy pokazujące kropy dla obiektów z tagiem tourism). Może na początek dodam nazwy z name. Niestety, choć wartości jest mniej niż dla historic, to jednak mam problem z rozróżnieniem tego wszystkiego na mapie.
Ad. PS. Nie wiem, czy chodzi o moją mapę historyczną. Jeśli tak, to nadmienię, że są na niej (na warstwie ‘wszystkie obiekty’) obiekty albo z tagiem historic albo z tagiem ref:nid. Jeżeli nie ma na niej Twoich zabytków, to może faktycznie coś jest nie tak.

Przy okazji:
Bardzo proszę o precyzowanie wartości dla historic. Osoby wprowadzające dane z rejestru zabytków mogą to określić – tam jest to zwykle napisane w nazwie zabytku.
Druga sprawa dotyczy historic=ruins. Proszę o dopisywanie odpowiednich wartości dla tagów ruins albo ruin_type. Czyli np. dajemy historic=ruins + ruins=castle albo, jeśli obiekt jest w lepszym stanie – historic=castle + ruins=yes. Wartości dla tagów historic (lub ruins) można znaleźć na wiki.

EDIT: Warstwa z tourism nie jest jeszcze klikana.