Wheelchair - dojazd do obiektu, czy obsluga obiektu (biletomaty, bankomaty. kasy samoobslugowe w marketach itp)

W every door jest mozliwosc oznaczenia, czy jakis obiekt jests dostepny dla osob na wozku i zaczalem sie zastanawiac nad jedna kwestia, bo nie jest to napisane wprost w wiki.
Czy dajac wheelchair=yes, to chodzi o dojazd do obiektu (odpowiedni chodnik itp), czy tez chodzi takze o mozliwosc obslugi takiego obiektu przez osoby na wozku.
W przypadku wiekszosci obiektow typu bankomaty, czy tez biletomaty, to dojazd jest na ogol dostepny dla wozkow, ale sama obsluga takich obiektow z reguly juz nie (ekran za wysoko, albo skierowany do gory).

Jest takze parametr wheelchair=limited, ale dla mnie osobiscie, nie daje mi to informaacji, czy to chodzi o dojazd, czy tez o obsluge.

Przykladowo, widzialem bodajze na dwoch dworcach PKP, kasy dla osob na wozku (okienko umieszczone bardzo nisko) i w takim miejscu mozna spokojnie dac wheelchair=yes, ale jak w przypadku pozostalych dworcow? Niby mozna wjechac na dworzec, dostep do toalet jest, ale np kasa umieszczona jest na wysokosci np 130 cm, co mi sie wydaje, ze dla osoby na wozku, moze stanowic problem.

Sa moze na osm jakies osoby korzystajace z wozka inwalidzkiego na codzien? Chetnie bym sie dowiedzial, co one sadza na ten temat.

oba są potrzebne

zarówno sklep który ma jeden poziom i szerokie korytarze ale wchodzi się do niego po drabinie jak i sklep gdzie pod same drzwi można wjechać ale tam są schody bez windy czy pochylni to wheelchair=no

Teoretycznie nie chodzi tylko o dojazd, ale możliwość korzystania ze sklepu/urządzenia przez osobę na wózku. Zdarzało mi się oznaczać bankomaty jako niedostępne, gdy ekran i przyciski były wysoko, a zwłaszcza głęboko osadzone w ścianie.

Natomiast nie wiem, czy nie przesadzasz trochę z tymi obawami. Tutaj na przykład jest klasyczny model biletomatu, a artykuł wspomina, że jest dostosowany do potrzeb osób na wózku inwalidzkim. Tutaj to samo o warszawskich automatach Mery. Intuicja mi mówi, że takie rzeczy od jakiegoś czasu projektuje się z myślą o niepełnosprawnych.

Jesli oni twierdza, ze ten biletomat jest dostepny dla osob na wozku, to az dziwne mi sie to wydaje. Jak ktos jest wysoki, to ok, ale w przypadku kobiet, ktore z reguly sa nizsze niz faceci, to az dziwne mi sie wydaje, ze moga obsluzyc bez problemu ten biletomat.

Jesli to jednak prawda, to we Wro pewnie takze biletomaty sa dostepne dla osob na wozku, bo wydaje mi sie, ze sa podobne pod wzgledem wysokosci - ekrany i cala reszta.