Czy w ramach OSM ktoś już się bawił w generowanie zestawień opisanych już ulic a tym co finalnie być powinno (wg. TERYT?). Z tego co zauważyłem coś takiego istnieje w UMP. Zacząłem już przymiarki - wyciąłem za pomocą osmosis Warszawę wg. granicy administracyjnej i dłubię transformatę XSLT do wyciągnięcia nazw opisanych ulic. Pytam, bo może powielam czyjąś pracę :).
P.S Czy jest jakiś w miarę wygodny sposób na konwersję granic danego miasta (z OSM lub UMP) na plik Osmosis Polygon? Obecnie wydłubuje to MapEditem z OSM, scalam i czyszczę Merkaatorem i konwertuję osm2poly, ale jest to wszystko bardzo upierdliwe
Sprawdzałem autorskim, można powiedzieć partyzanckim sposobem - plik z html + javascript Całość działa z tym że nie rozpoznaje skrótów używanych w TERYT (dr.,gen., pl., itp.)
Uch, po nocy popełniłem transformatę wypisującą nazwy ulic (posortowaną + usunięte duplikaty). Już samo przeglądanie takiej listy pozwala wychwycić niezłe babole
Niemcy zrobili coś podobnego: http://osm.gt.owl.de/Strassenliste/ . Niestety do przydzielenia miastu z OSM nazw ulic używa relacji admin_level boundary, których w PL brak:( W każdym razie sprobuje sie skontaktowac tworca tego wiki - oszczedzi to nam i tak sporo pracy.