Weryfikacja ulic z bazą TERYT

Cześć!

Czy w ramach OSM ktoś już się bawił w generowanie zestawień opisanych już ulic a tym co finalnie być powinno (wg. TERYT?). Z tego co zauważyłem coś takiego istnieje w UMP. Zacząłem już przymiarki - wyciąłem za pomocą osmosis Warszawę wg. granicy administracyjnej i dłubię transformatę XSLT do wyciągnięcia nazw opisanych ulic. Pytam, bo może powielam czyjąś pracę :).

P.S Czy jest jakiś w miarę wygodny sposób na konwersję granic danego miasta (z OSM lub UMP) na plik Osmosis Polygon? Obecnie wydłubuje to MapEditem z OSM, scalam i czyszczę Merkaatorem i konwertuję osm2poly, ale jest to wszystko bardzo upierdliwe :slight_smile:

pozdrawiam

Sprawdzałem autorskim, można powiedzieć partyzanckim sposobem - plik z html + javascript :slight_smile: Całość działa z tym że nie rozpoznaje skrótów używanych w TERYT (dr.,gen., pl., itp.)

Uch, po nocy popełniłem transformatę wypisującą nazwy ulic (posortowaną + usunięte duplikaty). Już samo przeglądanie takiej listy pozwala wychwycić niezłe babole :slight_smile:

<?xml version="1.0" ?>

<xsl:stylesheet xmlns:xsl=“http://www.w3.org/1999/XSL/Transform” version=“1.0”>
<xsl:output method=“text” indent=“no”/>
<xsl:strip-space elements=“*”/>

<xsl:template match=“/”>

 <xsl:for-each select="/osm/way">
  <xsl:sort select="./tag[@k='name']/@v" />
    <xsl:if test="./tag[@k='highway'] and ./tag[@k='name'] and not(./tag[@k='name']/@v=following::tag[@k='name']/@v)">
      <xsl:value-of select="./tag[@k='name']/@v"/>
      <xsl:text>

</xsl:text>
</xsl:if>
</xsl:for-each>

</xsl:template>
</xsl:stylesheet>

Niemcy zrobili coś podobnego: http://osm.gt.owl.de/Strassenliste/ . Niestety do przydzielenia miastu z OSM nazw ulic używa relacji admin_level boundary, których w PL brak:( W każdym razie sprobuje sie skontaktowac tworca tego wiki - oszczedzi to nam i tak sporo pracy.