De knooppunten zijn nodes, de routes tussen die knooppunten zijn relaties (van ways).
Alle fietsroutes zitten onder de relaties met route=bicycle Daaronder kan je weer een onderverdeling maken tussen network=ncn (LF routes) rcn (knooppunten) lcn (lokaal) .
De mtb routes vallen onder route=mtb
function addlink(match){
s = "<a href=\"http://www.openstreetmap.org/browse/" + match.match(/node|way/i) + "\/" + match.match(/[0-9]{5,}/) + "\" target=\"_blank\">" + match + "</a>";
return s.toLowerCase();
}
var zoek=/Way [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
var zoek=/Node [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
Allroads: dat werkte maar ontzettend traag. Alleen ā¦ dat bleek mijn pc te zijn.
Mooi vind ik het niet, dat schuiven van de kaart heeft zoān vervelende vertraging aan het eind ( alhoewel dat āmodernā schijnt te zijn ), en de popup verdwijnt niet meer als je met de kaart schuift. Maar voorlopig laat ik het zo.
IE heeft nog probleem met titelblok, laat niet de achtergrondkleur zien.
Ziet er mooi uit, die geĆÆntegreerde kaart. Goed bezig Noordfiets!
Alleen het bezwaar is nu dat als je een permalink naar de surface tags kaart wil maken, je eerst in de cycleway kaart komt en alle instellingen zijn weer teruggezet naar de beginstand.
Toegevoegd in noordpass.js: var zoek=/Relation [0-9]{5,}/g; en match.match(/node|way|relation/i)
Zodat je via de popup nu ook kunt browsen naar een route relatie: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/
Op keepright zien we allerlei fouten en mogelijke fouten in OSM. Die zijn niet echt fietsspecifiek. Om die reden had ik al eens een kaartje gemaakt waarop fouten (of mogelijke fouten) te zien zijn. Helaas werkt XMS nog steeds niet mee en dus kan ik het niet laten zien dus zet ik hier maar even neer welke api calls ik had bedacht.
Alle wegen die onderdeel uitmaken van een fietsroute relatie maar die tevens een bicycle=no hebben. Toen OSM nog niet heel veel fietspaden kende zijn er veel relaties op wegen gezet waar een fietspad naast lag en die zijn later niet altijd even goed gecorrigeerd. Die kun je er nu snel uitpikken.
Alle fietspaden die een bicycle=no hebben. (OK voor bromfietsverbindingen is dat blijkbaar normaal maar die kleine stukjes weg kun je snel genoeg herkennen )
Het wordt steeds mooier. Zodra het licht is ga ik weer een stukje fietsen voor het verzamelen van bicycle en surface tags.
Zou bij de surface tags onder de checkbox asphalt/concrete/paved in de query paved vervangen kunnen worden door alles wat begint met pav? Dan heb je namelijk ook paving_stones (klinkers) en paving_stones:30 (stoeptegels) erbij.
De eerste vind je vnl buiten de bebouwde kom langs de N-wegen, de laatste vooral in het bos. Als er veel zijn ingetekend op OSM kan ik dan de routing hier beter op afstellen.
@peewee, goed idee om een soort Keep right layer voor fietspaden tagging.
Fietspaden met bicycle=no zijn soms tijdelijk afgesloten fietspaden (Bij Nijkerk heb jij er zelf ook een op de kaart gezet ;))
bicycle=yes|designated zijn geloof ik tags die Goudappel heeft ingevoerd op verplichten en niet verplichte fietspaden?
Maar ook worden ze door beginnende Potlatch gebruikers ingevuld omdat ze alle velden denken te moeten invoeren.
Ik heb er ook nog wel een paar, cycleway=track of lane en bicycle=no kom je ook vaak tegen.
NB zoān keepright layer kan het beste als aparte layerset. Ligfietser: zet ze eerst onder route dan maak ik er later een aparte layer van.
Kijk ook even naar de route queryās. De eerste rel[ ā¦ kan er ook gewoon uit, anders haal je dubbel op.
Was blijkbaar nog te vroeg op de morgen. Ik dacht dat ik het fietspad aan het eind van de straat al van een surface-tag voor stoeptegels had voorzien, maar dat was nog niet het geval.
Als je daarmee bedoelt dat het klikken onder in het venster er voor zorgt dat de kaart naar boven opschuift, ja dat werkt bij mij in zowel FF als Chrome. Briljant. Weer goed bezig.
Goed plan. Ik zal nog eens kijken wat voor andere fouten/onlogica met overpass is op te halen Ik ben bang dat het aantal checkboxes op zoān keepright layer snel zal toenemen