Het wegen recht leggen is pas echt mogelijk met de komst van BGT, waar de instanties op veel plaatsen, de zaak ingemeten heeft. Maar op andere plaatsen het gewoon overgetekend van de luchtfoto, de 10 cm versie bladloos, welke wij niet mogen gebruiken. Dit meer buiten de bebouwde kom. Aangrenzende Landbouw gronden bij bossen met overhangende bomen, daar zal het gras/grond tot het juiste punt ingetekend worden, landbouw registratie, wat strak ook in de BGT komt.
Dit intekenen van TOP10NL, Kadaster, gebeurt alleen op basis van luchtfoto 10 cm in een speciale opstelling en met Cyclomedia beelden er naast er bij. Eigenlijk wat we nu ook een beetje doen met 25 cm.
Bij AHN zie je soms de trottoir randen bij de juiste keuze van laag, kijk je dan bij BGT en luchtfoto deels transparant zetten komt het goed overeen.
Survey is ook maar een indicatie, met foto waar het ongeveer ligt.
Wil je bijvoorbeeld een lantaarnpaal plaatsen, zag je op de foto, dan AHN ruw hillshade gebruiken. Soms zie je indicatie op de luchtfoto, veelal AHN voor ons nauwkeuriger.
Nu met luchtfoto van het Kadaster welk van door de jaren heen een constantere kwaliteit heeft als BING, ligging, en overeenkomend met andere lagen BGT etc, kunnen we heel Nederland af, om alles strak recht te leggen. Eigenlijk een project om landelijk eens aan te pakken. Mijn ervaring is dat je weg voor weg moet aanpakken, er is altijd wel wat mee, missende tags net ander ligging, hier houd ik rekening met mogelijk BGT polygon invoering, veela overgangen van asphalt naar paving_stones.
ESRI, het mag dan wel open data zijn van de Overheid, maar als je het via een server beschikbaar stelt mag je gebruik eisen stellen. Niks mis mee. Dat is ook zo als je data van Openstreetmap gebruik. ESRI maakt er een speciale visualisatie van bijvoorbeeld maaiveld en stelt dat beschikbaar aan ESRI contacten, je moet dus contact van ESRI zijn om het te mogen gebruiken. Vandaar persoonlijk afspraak maken, ze willen weten wie het allemaal gaan gebruiken.
Ik heb daarnaast nog een afspraak lopen om het te mogen visualiseren voor Openstreetmap doeleinden.
En was met een site begonnen, waarbij eigenlijk een Openstreetmap overpass laag op heel ingezoomd niveau zichtbaar moest zijn om met permalink om een situatie mekaar te laten zien, hier ligt het nog niet goed.
http://mijndev.openstreetmap.nl/~allroads/NLOSMOK/AHN/ahnindex.html Een testsite.
Zo ook de BGT omtrekgericht er overheen, de aangeboden verschillende projecties matchen niet om het makkelijk te combineren.