Walne Zebranie Stowarzyszenia 2016

Z ankiety wynika, że będzie to 14 maja.

Żeby poprawić frekwencję wypadało by powiadomić wszystkich członków stowarzyszenia… jak dostanę listę maili i/lub loginów to mogę się tym zająć.

Ponieważ jest to jedyne ogólnopolskie spotkanie polskiej społeczności OSM proponuję zaprosić również nie członków stowarzyszenia. Będzie okazja przedyskutowania różnych tematów na żywca.

O ile mamy coś takiego jak lista członków to wątpię żeby była lista potencjalnie-zainteresowanych-nie-członków, więc nie bardzo widzę opcję zaproszenia ich inaczej niż przez forum czy FB…

Możemy umieścić informację o Zebraniu Stowarzyszenia na forum i facebooku Yanosika. Może to zainteresuje Użytkowników, którzy chcieliby się włączyć w działania OSM a nie bardzo wiedzą od czego zacząć…
Potrzebuję wtedy tylko potwierdzenia terminu i miejsca spotkania oraz namiarów na osobę, która mogłaby udzielić dodatkowych informacji o spotkaniu. Co Panowie sądzą o tym pomyśle?

Gdyby Zarząd się wypowiedział ostatecznie i nieodwołalnie co do terminu, możnaby umieścić wpis w oficjalnym kalendarzu https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:Calendar

Zarząd na razie potwierdza lokalizację w oparciu o datę 14 maja.

Czołem!
Po długich i burzliwych naradach zarząd podjął decyzję, że najbliższe walne zebranie członków OSM Polska odbędzie się 14 maja 2016, w Sosnowcu, ul. Będzińska 60, sala 120 (link do mapy)
Część formalna (czyli stricte walne) rozpocznie się o 11:00, a ok. 13:00 rozpocznie się część nieformalna, czyli prelekcje, dyskusje, a po wszystkim pójdziemy zapewne na pi… ekm… obiad.

Zapraszamy wszystkich - członków i nie-członków :slight_smile: Generalnie każdego, kogo chociaż trochę interesuje tematyka OSM. Spotkanie ma charakter dosyć niezobowiązujący - część nieformalna to właściwie panel dyskusyjny, na którym będzie można poruszyć dowolny temat i zadać dowolne pytanie (nawet typu: jak zmapować hydrant? ;-))

A dla tych, którzy lubią agendy i chcą wiedzieć, jakie dokładnie tematy będą poruszane, na ten moment padły takie propozycje wystąpień:

  • OpenDroneMap w geomorfologii i mikrokartowaniu
  • QGIS w kartografii tradycyjnej
  • Panel dyskusyjny OpenRailwayMap - schemat tagowania sieci, problemy
  • OverpassAPI

Prawdopodobnie będzie też ekipa od Yanosika, więc jeśli ktoś chce poznać osoby, dzięki którym to wszystko trzyma się kupy, to też warto :wink:

wiecie może w jakim hotelu będziecie nocować?

Prawdopodobnie uda mi się wpaść :slight_smile:

Mnie niestety nie będzie, bo firmowy wyjazd integracyjny akurat wtedy wypada.

Ale gdy ankieta była robiona, to kolega się nie wpisał :stuck_out_tongue: http://doodle.com/poll/tmbrtxayr59pts5v#table

Ja się wpisałem, i co z tego? Potem się okazało, że mam dwie komunie w najbliższej rodzinie i musiałem zmieniać…

Nie wpisał, bo termin wyjazdu firmowego został ustalony jakoś niedawno i nie pamiętałem już o tym, że data walnego jeszcze nie jest ustalona. Nie skarżę się, tylko informuję.

Na openstreetmap.org.pl w informacji o walnym “wisi” jeszcze 9 maja :slight_smile:

W którym miejscu? Bo w notce, którą opublikowałem wczoraj widnieje "Zarząd Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska informuje, iż 14 maja 2016 (sobota) w Sosnowcu odbędzie się spotkanie polskich sympatyków OSM "

Jeśli można prosić? :slight_smile:

Ależ oczywiście :slight_smile: https://www.facebook.com/Yanosik

A ja dzisiaj się dowiedziałem, że kolega się rozchorował i muszę za niego jechać w delegację w sobotę…

Na tym posta zakończę bo nic cenzuralnego więcej nie mam do napisania…

#$%^&$$#$%^&*^%

Dzisiaj mam to samo co Ty. Myślę pewnie to samo. Ghrr…

Czy nie dało by się zorganizować konferencji via Skype w sobotę po południu?