W 80 dni dookoła świata (palcem po mapie)

Postanowiłem pobawić się trochę statystykami i zdobyć kolekcję wszystkich flag świata. Czyli zrobić co najmniej jedną edycję w każdym kraju na świecie. Jedna rzecz która w tej zabawie mnie zszokowała to stopień braków w zasadzie wszędzie poza Europą. O ile Niemcy, Czechy czy Francja zmapowane są dość dokładnie (a my na ich tle wypadamy wcale nie tak źle) to już Ameryki szokują brakami. W USA dziury i niedokładności są porażające. Meksyk ma nawet główne drogi nienarysowane. Im dalej na południe tym gorzej.
W Azji najlepiej wypadają chyba Rosja i Japonia. Chiny są nierówne. Azja Centralna to czarna dziura. Nic nie ma, a dodatkowo podkłady Binga są w dużej części nieistniejące. Azji południowej i Afryki jeszcze nie ruszyłem.
Nie wiem czego mnie to uczy. Ale mam takie przekonanie, że kluczowa dla dalszego rozwoju OSM jest Ameryka Północna. Jeśli tam się nie podciągnie jakości, to nie możemy liczyć na masowe wdrożenia. Ktoś wie gdzie są statyski żeby zobaczyć jak wygląda dynamika projektu w USA? Ilość mapowiczów, przyrost danych, itp?

Poszukaj sobie prezentacji Telenav z SOTM US. :wink:
A poza tym to tam najwięcej buszuje data team z Mapboxa, robiąc różne poprawki. W końcu świat kończy się na USA :PPP

W takich miejscach możesz spróbować podkładu od Mapboxa. Czasami ma zdjęcia w wyższej rozdzielczości niż Bing.

Wiem ale ich jakosc jest nizsza od dobrego Binga. I nie dzialaja na duzych powiekszeniach.