Viditelnost objektů

Ahoj,

jako naprostý začátečník mám tento dotaz. Zakreslil jsem do OSM cestu. Tato cesta je viditelná od určitého přiblížení mapy. Pokud ale mapu přiblížím ještě více, cesta zase zmizí. Kde by mohl být problém?

Děkuji Kamil

Vydrž, jen to chvíli trvá, za pár dní to bude fungovat jak má. (nevím vůbec proč to tak jen, jen předpokládám, že každé přiblížení využívá jinou databázi. větší oddálení = jednodušší databáze. Pro každé přiblížení se databáze musí nejprve vytvořit, což zabere čas)

Ahoj a vítej.

Databáze je jen jedna. Ale po každé změně v databázi je potřeba znova vygenerovat změněnou oblast. A to pro každé přiblížení zvlášť. Probíhá to automaticky, někdy je to hned, jindy to chvíli trvá, záleží kolik změn je ve frontě. Dá se tomu trochu pomoci tím, že v prohlížeči uděláš “obnovení stránky” (F5). Stačí párkrát zmáčknout, pak třeba pár minut počkat a je hotovo. Ve výjimečných případech to může trvat pár dní (třeba pokud bude nějaký problém s procesem překreslování)

ahoj, zacinam s editorem map, a potřebujem vytvořit mapu hydrantu v ČR.

v editoru jsem jeden přidal ale normálně nejde vidět v mapách, viz.

https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.86965/17.87600&layers=N
je na ulici Na Hrobkách u domu čislo 176, ukaže se mi jenon červený puntík když dám vrstvy a pak “data k mapě” ale jinak nejde vidět.

dá se udělat nějak vlastní mapa kde budou vidět, nebo zapnout at vidím všechny hydranty jako PIO at mužu dávat link na tuto mapu pro ostatní?

díky moc za radu Jirka

Ahoj,
doporučuji pro každé téma založit nové vlákno :wink:

Ale k věci: na hlavní OSM mapě se nezobrazují všechny body zájmu. Ať už z důvodu aktuální nepodpory (může být později přidáno) nebo ze snahy udržet mapu nepřeplácanou. Hydranty se momentálně nezobrazují.

Nicméně, existují speciální mapy:
http://www.osmhydrant.org/en - tahá data online, může být pomalejší, nezjistil jsem, jak někomu poslat odkaz
http://openfiremap.org/ - trvalý odkaz (permalink), ale změny se projeví až po nějaké době
http://openpoimap.org/ - lze zadat uživatelský bod zájmu (user poi), ovšem toto se neuloží do odkazu

Takže asi nejlepší je overpass-turbo. Můžeš si tam zadat jakýkoli tag, který tě zajímá a přes tlačítko “Share” poslat plně funkční odkaz.
http://overpass-turbo.eu/s/9SZ

Možná jsou i další možnosti. Doporučoval bych se přihlásit do české emailové konference a zeptat se tam.
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz