Even ten noorden van Utrecht, bij Fort Ruigenhoek, bevindt zich een stukje weg van ongeveer 100 meter dat 2 maal per dag (van 07:00 tot 09:00 en van 16:30 tot 18:30) verboden is voor motorvoertuigen (zie: http://www.openstreetmap.org/note/511844#map=17/52.12659/5.13033&layers=N)). Er mogen op die tijden wel tractoren rijden, maar dat is even van minder belang. Ik heb gezocht maar nog steeds geen idee hoe je dit op de kaart zet.
Ik weet niet welke borden er staan, maar bij C borden hooguit 10 meter op de weg taggen, ter hoogte van het bord, dit om dat je mag keren op de weg van de andere kant en dan de weg mag vervolgen. Je mag alleen het bord niet passeren van een kant. Zeg maar, een inrijverbod, ook al zou het met een motorfiets aan de hand wezen. Het verbod geldt voor de motorfiets niet voor het individu.
NLVB topic in dit forum. http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=22239
Deze mapwijze/oplossing, is hier besproken, aan de hand van een situatie. Met bovenstaand als conclusie.
Er is nog niet helemaal concensus over hoe te taggen op stuk weg of op punt, zo ook hoe de verkeerborden te taggen.
Let ook hier op dat, …
motorvoertuigen voor de wet iets anders is als motor_vehicle bij OSM, daar gaat menigeen de fout in. dus geen moped mofa.
m.a.w, ken de Wet en OSM tagschema. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:access#Land-based_transportation, kijk daar wat onder motor_vehicle valt.
Sander H heeft een mooie verkeersborden mapstyle voor josm gemaakt en toch deze fout, zegt hoe geniepig het is.
Mij is ooit geleerd dat verkeersborden tot de eerste zijweg gelden. Vandaar dat je een rond bord snelheidsbeperking herhaald ziet worden bij de zijwegen. En ook op parallelwegen van een grote weg met beperkingen voor motorvoertuigen zie ik de borden herhaald worden bij elke zijweg.
En zie daar:
Gesloten voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen.
Dat is wat anders als in bovenstaande tekst.
Dus tussen die tijden mag de agrarier niet met zijn auto naar de perceels ingangen om zijn koeien te controleren, tenzij hij een voertuig heeft die langzamer is dan 25 km/h. Icoon trekker: Motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen rijden dan 25 km/h
En dat is een lastige beschrijving om te vangen in osm termen.
Maar dan:
horen die twee onderborden ook nog verwisselt te worden?
Nu heeft de openingstijden betrekking op de uitzondering.
Dat van die “meer dan twee wielen” wist ik, want het bord had ik al opgezocht ;). Goed beschouwd moet het bord met de trekker inderdaad onderaan staan, want het wegdeel waar het om gaat is van 07:00 tot 09:00 en van 16:30 tot 18:30 gesloten voor motovoertuigen op meer dan twee wielen, trekkers uitgezonderd. Het zou al aardig zijn als ik wist hoe ik het stuk weg zonder die trekkers zou moeten mappen. De agrariers in de buurt weten wel hoe het zit.
Afgelopen weken al weer vaak genoeg op de provinciale weg achter een trekker of nog erger graafmachine gereden waar ze niet mogen rijden en de speciaal voor hun (nou ja, ook voor fietsers en lokaal verkeer) aangelegde parallelweg er stil en verlaten bij ligt, uitgezonderd die enkele auto die je voorbijsnelt daar.
Je bent dan al lang blij dat de trekker 40-60 rijdt ipv 25
Ze weten echt wel waar ze moeten rijden, maar hebben er gewoon maling aan als je het mij vraagt.