Używanie zdjęć z poziomu drogi do edycji OSM

Cześć! Projekty typu Mapillary i OpenStreetCam może nie rozwijają się w zastraszającym tempie, ale jednak pokrycie danymi wzrasta, podobnie jak możliwości analizy danych.

Jak często, jeżeli w ogóle. używacie tych źródeł do edycji zza monitora? Czy korzystacie z nich bezpośrednio, czy raczej z elementów automatycznie rozpoznanych na obrazie jak znaki drogowe?

Planuję dodanie nowych dróg do tych serwisów, ale zastanawiam się, dla ilu osób może to być potencjalnie przydatne.

Ja rzadko, ale zdarza się. Ostatnio korzystałem ze zdjęć Mapillary do poprawy przystanku.

Mapillary przydaje się też do znajdowania miejsc, gdzie brakuje sygnalizacji.

Dodawaj :sunglasses:, zawsze się przyda :roll_eyes: . Ja czasem na Mapillary zaglądam.

Ja też czasem ich używam. Przydają się do dokładnego określenia położenia znaków drogowych, co często jest trudne innymi sposobami.

Ja zarówno dodaję jak i później korzystam przy edycji mapy.
Nie ma opcji aby zapamiętać wystarczającą ilość szczegółów “w locie” podczas przejazdu przez dane miejsce, a co tu mówić o trasie, która ma kilka, bądź kilkadziesiąt kilometrów.

Ja od czasu do czasu używam Pic4Review, które korzysta z obu tych serwisów. Dodawaj, ile mozesz.

Ja używam od ponad roku Mapillary i nie tylko własne zdjęcia wykorzystuję do interpretacji śladu oraz opisywania obiektów na mapie. Oto efekt http://openpoimap.org/?map=various&zoom=15&lat=51.93756&lon=15.50228&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF Nie trzeba używać aplikacji do ciągłej rejestracji można wysyłać własne zdjęcia z galerii aparatu (tak jest nawet lepiej) Można też powysyłać archiwa zdjęć zmagazynowane na kompie o ile mogą być przydatne w obrazowaniu świata.

Teoretycznie można też przesłać nagranie z kamerki i ślad GPS, ale zgłoszenia problemów z tym leżą już tak długo, że zdążyli zmienić sposób obsługi zgłoszeń i nie umiem ich znaleźć…

Z tym nie ma najmniejszych problemów jeśli chodzi o fotki . Przesyłanie zarówno z telefonu jak i z komputera odbywa się zadziwiająco sprawnie. Ale poprzez stronę internetową Mapilary a nie przez aplikację . Zakładam oddzielny temat. Pokażę jakie to dziecinnie proste. Filmów nie przesyłałem jeszcze.