Malo sem spet pogledal dosedanje testne uvoze in opazil, da je Osmose povsem zadovoljen z npr Rovtami, ki jih je uvozil coloredstone:
http://osmose.openstreetmap.fr/en/map/#zoom=14&lat=45.9847&lon=14.17725&item=xxxx&level=1%2C2%2C3&tags=addr&fixable=
V tem istem naselju Geofabrikov OSM inspector najde “napake” le pri hišnih številkah, ki so bolj oddaljene od točke naselja:
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=14.17716&lat=45.98714&zoom=15&overlays=buildings,buildings_with_addresses,postal_code,entrances_deprecated,entrances,no_addr_street,street_not_found,place_not_found,misformatted_housenumber_lenient,nodes_with_addresses_defined,nodes_with_addresses_interpolated,interpolation,interpolation_errors,connection_lines,nearest_points,nearest_roads,nearest_areas,addrx_on_nonclosed_way
Osmose tudi najde napake, kjer naslovi ne izvirajo iz teh GURSovih podatkov, pripravljenih za uvoz, ampak so napačno vpisani v addr:street tage, namesto v addr:place tage:
http://osmose.openstreetmap.fr/en/map/#zoom=16&lat=46.08833&lon=14.25767&item=xxxx&level=1%2C2%2C3&tags=addr&fixable=
Uvoz bi to popravil: http://geojson.io/#data=data:text/x-url,https://addr.openstreetmap.si/Dobrova-Polhov_Gradec/%C4%8Crni_Vrh-housenumbers-preview.geojson&map=16/46.0887/14.2575
Konkretno podružnica osnovne šole:
OSM: https://www.openstreetmap.org/way/611984897
Tudi http://www.ospg.si/kontaktni-podatki/ pravi: Črni Vrh 34, 1355 Polhov Gradec
To mi potrjuje, da imamo prav, da naslove v teh vaseh brez uličnega sistema dajemo v tage addr:place in ne v addr:street.
Opcijsko bi lahko poskrbeli še, da bi urejevalniki omogočali vpis naslovov tudi v addr:place, npr spletni IDeditor tu: https://github.com/openstreetmap/iD/blob/6ce2c5ea46b6bb89f8a3a3dd9d5794a920bbf610/data/address-formats.json#L34
iz
{
"countryCodes": ["at", "ch", "de", "si", "pl"],
"format": [
["street", "housenumber"],
["postcode", "city"]
]
},
v
{
"countryCodes": ["at", "ch", "de", "si", "pl"],
"format": [
["place", "street", "housenumber"],
["postcode", "city"]
]
},
Bodisi za vse te sosednje države ali pa naredimo to le za Slovenijo.
Podobno recimo že ima Tajvan:
{
"countryCodes": ["tw"],
"format": [
["postcode", "city", "district"],
["place", "street"],
["housenumber", "floor", "unit"]
]
},
Kaj o tem menite vi?
Varianta je tudi, da urejevalnikom predlagamo, da urejevalniku v enem skupnem spustnem seznamu predlaga tako imena bližnjih cest IN naselij, in potem vrednost vpiše v ustrezen tag.