Może zrobić import tych placówek do OSM? Niestety wiązałoby się to ze zdublowaniem już tych istniejących, ale z tego co sprawdzałem to Tagwatch pokazuje dla Polski 875 razy użycie tagu amenity=post_office. Natomiast w plikach od Poczty jest tego 8300 placówki.
Praktycznie:
W pliku placówki podzielone są na UP - urząd pocztowy; FUP - filia urzędu pocztowego; AP - agencja pocztowa. Ja wszystkie oznaczałbym jako post_office.
Są tam też godziny otwarcia, jednak sporo wysiłku kosztowałaby konwersja tego tekstu to tagu opening_hours, więc proponowałbym dodanie ich jako tag fixme:opening_hours
Jeśli większość byłaby za takim importem to ja niestety posiadam za małe umiejętności, żeby taki skrypt do importu napisać
Moze udaloby sie uzyskac taka zgode i przy okazji zapytac webmastera tej strony, czy nie chce zmienic mapy na OSM.
Na pewno warto zaimportowac bez duplikatow. Wysilek zwiazany z zaprogramowaniem unikania duplikatow i konwersji opening_hours to nic w porownaniu z recznym poprawieniem tego w 8300 wezlach.
Od nadmiaru głowa nie boli.
Ja bym zostawił, chociażby z tego względu, że te dane ze strony PP wyglądają mi na mało dokładne - sprawdziłem w swojej okolicy i dokładność jest circa 100m.
Z tego co sam patrzyłem to na współrzędne są dosyć dokładne z poprawką na to, że raczej wskazują krawędź ulicy jeśli urząd pocztowy znajduje się głębiej, ale i tak warto zaimportować.
Co do napisania do PP to mogę to zrobić, chyba że woli ktoś z jakiegoś bardziej oficjalnego adresu @
Te dane są mało dokładne jeśli chodzi o małe miejscowości. Np u mnie jest przesunięcie z jakieś 350 m. (Umiejscowione chyba przy nazwie miejscowości) W miastach jest lepiej ale też nie zbyt dokładnie.
Dla informacji: Jestem w trakcie pisania plugina do JOSM ulatwiajacego dokonywanie takich importow (a przede wszystkim ich scalanie z aktualnymi danymi). Scalal by on dane z jednej warstwy JOSM (np. z przekonwertowanymi danymi UP) z warstwa sciagnieta bezposrednio z OSM. Jesli w zdefiniowanym promieniu w OSM jest juz obiekt o podobnych wlasciwosciach, uzytkownik musialby sam zdecydowac co z tym zrobic (zaimportowac nowy objekt do OSM/przekopiowac niektore tagi z warstwy z nowymi danymi do obiektu bedacego juz w osm / przesunac ktorys z obiektow na postawie zdjec z np. BINGa). Jesli w zdefiniowanym promieniu bylo by brak podobnego obiektu - zostal by on dodany bez pytania uzytkownika. Zaczalem go pisac z mysla o imporcie danych stacji benzynowych w Polsce (o zgode jeszcze nie pytalem).
Niestety jest to jeszcze w bardzo wczesnym stadium i dzialajaca wersja bedzie pewnie nie wczesniej niz za kilka tygodni
Trzymamy kciuki - taki plugin bardzo może się przydać
Sam posiadam jeszcze niewgraną paczkę ze stacjami BP, którą dostałem dawno temu od UMP, więc może byłaby okazja by ją wgrać
pisałem jakiś czas temu do PP w sprawie importu tych danych… nie chcieli się zgodzić z powodu braku możliwości kontroli nad wprowadzonymi danymi.
Mówiąc inaczej: ponieważ każdy może edytować te dane, ktoś “złośliwie” może wprowadzać ich potencjalnego klienta w błąd ustawiając np inne godziny otwarcia niż
są w rzeczywistości.
Mniej więcej taki było wtedy tłumaczenie ludzi z PP. Ale może zmienili ostatnio zdanie i można ponownie się ich spytać
Skoro w malych miejscowosciach sa niedokladne (przy centrum) a w duzych przy ulicy to raczej napewno zostaly automatem skonwertowane z adresow. Oczywiscie to tez lepsze niz nic, tam gdzie nie mamy danych.