Uporczywe zmiany dróg - przypadek usera Perimex

A nic, przecież to jest w porządku. Akurat nie o taki przypadek tu chodzi. Zbyt dosłownie potraktowałeś wypowiedź marco.
Ale, zapewne w twoim przykładzie, ta cała sieć jednakowych dróg jakoś była obwiedziona drogami wyższej kategorii …które z kolei same tworzą swoją sieć. Nie kartowałeś też tych dróg tak trochę pół na pół, a to kategorią “a”, a to “b”.

Dokładnie, w końcu reguły są opisane dość precyzyjnie na wiki. Z tego co widzę to mało kto jednak to czyta, bo np. na Mazowszu jest masa dróg otagowanych jako highway=tertiary_link, bo komuś się ładnie renderowało.

Perimex - reaktywacja
Po otwarciu zachodniej obwodnicy Lublin (S19) zmienił przedłużenie al. Solidarności (obecnie DK19, od 2017 DK92) na powiatową.

Przywróciłeś, czy mam zmienić?

Przywróciłem, ale przed chwilą zauważyłem, że pozmieniał znowu. Chyba całą Solidarności, nie wiem, bo teraz ciągle coś robi. Czy nie można go jakoś powstrzymać?

Możemy mu jakoś pomóc opuścić nasze grono edytorów? Przecież to nie pierwszy raz. Tworzy jakieś abstrakcyjne twory na mapach wg własnego widzimisię.

Swoją drogą - w OSM nie ma czegoś takiego jak “droga powiatowa”.
Nie żebym się czepiał, ale używając złej nomenklatury, lejecie wodę na młyn takim Perimexom.

To Perimex napisał “powiatowa” w opisie swoich zmian i “z rozpędu” użyłem tego samego słowa. Faktycznie raz zmienił na tertiary, a potem na secondary. Teraz jest już dobrze - ktoś poprawił. Czytałem wcześniej o tym Perimexie i dlatego napisałem o tym na forum przewidując, że może być z nim problem i może być potrzebna interwencja kogoś z większymi uprawnieniami.