Ulica "Zamordowanych pod Smoleńskiem", czyli własny świat usera k11

Witam,
W swojej okolicy (Kraków) trafiłem na ulicę: “Zamordowanych pod Smoleńskiem” nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji, że ta ulica ma taką nazwę. żadne inne mapy nie podają takiej nazwy, przy ulicy również nie ma takiej nazy, ogólnie przy tej ulicy nic nie ma.
Czy jakoś mogę skontaktować się z osobą która wprowadziła tą informację, żeby sprawdzić czy ta ulica ma taką nazwę?

Hmmm…
Ten user chyba wprowadził te dane:
http://www.openstreetmap.org/user/k11

Tak, to zdecydowanie on. Ale jak widać działania Zibiego pomogły dość trwale.

Edit: No i sama droga naprawiona

Nie ma sensu kontaktować się z tą osobą. To jest znany nam user, który żyje we własnym świecie i do OSM często wprowadzał fikcję. Moje zdanie jest takie - traktować jego edycje jako mało wiarygodne i jeśli inne źródła twierdzą inaczej, poprawić dane bez głębszego zastanowienia.

Inne konta tego usera:
http://www.openstreetmap.org/user/bombka190
http://www.openstreetmap.org/user/oskarkrawczyk

ufff… całe szczęście, że to nie jest prawdziwa nazwa, już na to trafiłem w sierpniu zeszłego roku. Ale wtedy na Targeo też taka nazwa funkcjonowała.

Ciekawe skąd ją wzięli…?

Kopiuj\wklej:D

Mam wrażenie że nasze osm’ową mapę oglądają, bo na targeo raz pojawiła się uliczka którą dodałem do mapy. To znaczy, że jesteśmy twórczy.

Jeśli mamy jakiś dowód to możemy ich skarżyć za łamanie warunków licencyjnych.

Widziałem, że na IRC padło pytanie o usera k11… Jako, że temat jest dosyć stary i nowi mapowicze mogą nie znać go, chcę napisać kilka słów.

Otóż ten user prowadził swego czasu działalność dywersyjną. Robił przelotki dla “ślepych” ulic, rysował nieistniejące drogi, dawał im nieprawdziwe nazwy itp. itd. A pewnego dnia wywalił z OSM całe miasto Nisko, bo koleżanka z którą się pokłócił pochodzi stamtąd.

Jeśli więc spotkacie się z jego danymi i jeśli wydadzą się one wątpliwe, nie zastanawiajcie się zbyt długo. Prawdopodobnie są one nieprawdziwe. Aha, jego wcześniejsze konto to bombka190.