Uklonjena rasterska mapa sa openstreetmap.rs

Danas primetih da ove mape više nema na sajtu.

Nekome je smetala?

Ja sam uklonio link na polomljenu rastersku mapu kada se prikazivalo samo sivo pre 2-3 meseca, a onda sam promenio ceo taj meni i dodao vektorsku mapu plus ostavio mesta da tu stoji i rasterska u meniju, kada bude napravljena: O mapi - Open Street Map Srbija. Kada budemo imali rastersku mapu opet, dodaćemo je u glavni meni i dodati opis.

Jel radi sad rasterska mapa i na kom je sajtu? Znam da sam svojevremeno uklanjao dns poddomen i menjao html.

Растерска мапа ради већ неко време нормално на очекиваној адреси - https://tiles.openstreetmap.rs/ .
На том серверу се налази и растер РГЗа.

Stavljena je rasterska mapa kao prva u meniju u link, a tekstu “O mapi” sam promenio da se sad pominju obe: O mapi - Open Street Map Srbija

Ako neko hoće da menja tekst, ili preuređuje menije na dalje - slobodno (znam da dosta ljudi već ima nalog, a ko želi može uvek da ga dobije).

Raniji link na prikay mape je bio Мапа - OpenStreetMap Србија. Mnogo je povratnih veza podeljeno na Internetu na tu adresu.

Trebalo bi podesiti tu adresu da redirektuje na novu da se ne gubi na SEO.

Promenio sam, ali sad oni radio buttons gore desno izgledaju drugačije. Šta treba da radim da ih popravim? Jel dovoljno da prekopiram kod sa tiles.openstreetmap.rs na Мапа - OpenStreetMap Србија?

@Pedja - ti isto imaš pristup sajtu/blogu i možeš isto da promeniš sve kao još par ljudi ovde. Očekujem od tebe da sam izmeniš šta ti se čini pogrešno, naročito kada su ovako male izmene u pitanju!

Nemam pristup fajl sistemu. Treba u .htaccess podesiti redirekciju.

Ne znam tačno kakve su raylike. Ja sam napavio inicijalnu verziju a kasnije je to doradjivano.

Aha, hoćemo redirect na tiles.openstreetmap.rs. Napravljen redirect, pogledaj sad Мапа - OpenStreetMap Србија!

Što se SEO tako treba, da se redirektuje a ne da se na dva mesta drži isto.

Ideja je bila da mapu prikazujemo na Мапа - OpenStreetMap Србија da ne bismo tiles.openstreetmap.rs direktno izlagali javnosti, ali ako je sad odlučeno da ide ovako, može i tako.