Tricki w Potlatch2

development version Potlatch2 potrafi juz ponoc wg. kolegów z Niemiec rozpoznawac przebieg drogi (konturu) ze zdjecia lotniczego.
Jesli dobrze zrozumialem rysujemy zgrubsza przebieg drogi i klikamy na “M” .

Informacja w orginale pochodzi stad:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Remapping#Neuzeichnen_aus_Luftbildern

Drogi Moderatorze,
proponuje taki generyczny post by wrzucac tutaj informacje o nowych funkcjach pojawiajacych sie w Potlatch2 oraz pytania dotyczace np.
“jak narysowac kólko”. Przydalo by sie pokasowac pare starych a krótkich postów dotyczacych P2 i wrzucac to tutaj.

Nowa funkcja która przypadkiem odkrylem:
Jesli mam narysowana jakas linie, aktywuje ja i z wcisnietym shiftem klikam w punkt na mapie poza linia, to wprowadzam w ten sposób nowy punkt tworzac linie lamana.
Dobrze to sie nadaje do poprawiania przebiegu lasów lub zbyt schematycznie narysowanych dróg.

Dopóki potlatch2 nie będzie pozbędzie się rażących niedoróbek, o których była już mowa wcześniej, dopóty nie zamierzam go w żaden sposób promować, więc jeśli prosisz mnie o “przyklejenie” wątku moja odpowiedź brzmi “nie”. Wątek jako taki może sobie istnieć, nie mam nic przeciwko :slight_smile:

To zadna promocja. Stytystycznie mamy ok 40% uzytkowników Potlatcha a osobiste zdanie nie powinno miec wplywu na modus pracy moderatora.
Zreszta mysle, ze identyczny generyczny watek gdzie informuje sie o nowo zaimplementowanych trickach w JOSM równiez powinien sie pojawic, jako ze program jest bardziej profesjonalny.

Dopóki moderator jest człowiekiem, dopóty będzie miał osobiste zdanie. Nie bardzo rozumiem do czego pijesz :slight_smile:

Za kilka dni w Potlatch2 zostanie zaimplementowana domyslna warstwa z http://masstracks.media-lab.com.pl/$z/$x/$y.png
Nie trzeba jej wiec bedzie dodawac za kazdym razem na nowo startujac program.

Serdeczne dzieki dla Balrogga za umieszczenie odpowiedniego requestu.

Ciekawostka:
Nowo opracowane statystyki uzywania edytorów w OSM:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Editor_usage_stats

Poszlo szybciej niz myslalem. W Potlatch2 juz jest wybieranie masstracków z Media Lab. Wystarczy kliknac w liste rozwijana Background i wybrac Poland-Media-Lab fleet GPS masstracks

Dzieki raz jeszcze firmie Media Lab. Gdyby nie Wlasciciel firmy z pewnoscia bylibysmy duzo dalej do tylu.

Rysowanie budynków z otworami w Potlatch2 (P1 juz wywalono):
Rysujemy zewnetrzny i wewnetrzny obrys. Klikamy w h. Wszystko

Troche offtopic ale nie chce tworzyc na to nowego watku.
Zaskakujace: Uzytkownik Oli-Wan zrobil analize jakie edytory sa uzywane w OSM. Sa wlasciwie tylko dwa liczace sie grupy: JOSM i P2, przy czym z analizy wynika, ze jesli ktos uzywa jednego edytora, to nie dotyka juz prawie wcale innego. Mimo toczacych sie od lat dyskusji, proporcje pozostaja z grubsza bez zmiany, tyle ze miejsce P1 zajal P2. “Other” to wszystkie inne edytory poza P2 i JOSM…

FluxBB bbcode test

Interesująca bylaby jeszcze statystyka nie według userów, ale wg changesetów.

W P2 edytują raczej ludzie, którzy dodają mało danych. Może Oli-Wan zrobi analizę pod względem wprowadzonych danych? Nawet liczenie wg changesetów jest mało miarodajne ponieważ te w P2 są zazwyczaj małe. Sam czasem korzystam z P2 do dodania jakiegoś POI, ale rysowanie budynków to byłby koszmar.