Čau,
pracuji na simulaci MHD v Brně a OSM používám pro generování dopravní sítě. Zároveň používám relation pro ziskavani tras jednotlivých linek. Chápu, že relation obsahuje member a jeho type way určuje jakou cestou jede a podle type node na jaké zastávce zastavuje.
Teď k otázce. Když se podívám na jednotlivé relation tak pořadí way a node se zdá celkem vágní. Někdy je pořadí type=“way” a type=“node” provázané a někdy jsou za sebou všechny type=“way” a poté až všechny type=“node” (např. relation id=“237306”). Někdy pořadí cest odpovídá pořadí po jakých cestách linka jede, ale většinou jsou cesty tak na půl seřazené a na půl uplně zpřeházene.
Existuje pravidlo, že pořadí cest musí přesně odpovídat a data o trasách jsou jen špatně zadána nebo mi něco uniká a v relation jsou jen zadány cesty po kterých linka jede, ale seřazené nemusí být?
Jako příklad špatného pořadí uvádím trasu linky 3 (relation id=“384350”)
Co je momentálně v relation:
<member type="way" ref="34420729" role=""/>
<member type="way" ref="4315703" role=""/>
<member type="way" ref="4052795" role=""/>
Správné pořadí:
<member type="way" ref="4052795" role=""/>
<member type="way" ref="34420729" role=""/>
<member type="way" ref="4315703" role=""/>
Pár následujích cest je ve správném pořadí, ale potom chybý cesty
<member type="way" ref="4064306" role=""/>
<member type="way" ref="138997926" role=""/>
které jsou v seznamu uplně na jiném místě než by měli být, kdyby cesty následovali za sebou.
Dále jsem si všiml, že u linky 6 (relation id=“30058”) je cesta navíc:
Data:
<member type="way" ref="240806175" role=""/>
<member type="node" ref="292003484" role="backward_stop_10"/>
<member type="node" ref="292003481" role="stop_11"/>
<member type="way" ref="4315616" role=""/>
<member type="node" ref="21629709" role="stop_12"/>
<member type="way" ref="138997926" role=""/> <----
<member type="way" ref="4064306" role=""/>
<member type="way" ref="249156714" role=""/>
Cesty jsou víceméně ve správném pořadí, které má být 240806175 → 4315616 → 4064306, ale cesta s id 138997926 je v seznamu navíc a linka po této cestě na celé trase nejede.
Mohl by někdo popsat jaky je systém v zadávání pořadí cest?
Předem díky za odpověď.