Ik heb de situatie ingeschat van de andere kant. En die kant nodigt niet uit om deze weg op te gaan, althans dat was mijn indruk. Je kon de koeienvlaaien niet ontwijken.
De vraag is: wil je handelen volgens de geest van de wet of de letter van de wet?
In theorie kun je prima een fiets survivaltocht organiseren over de menpaden van het boerenland als de boer er geen bordje Verboden volgens artikel 416 BW heeft bijstaan. Moeten we alles via de wet dicht timmeren?
P.S.: de kans dat iemand van die weg gebruik maakt, is vrijwel nihil. De enkeling die langs de Zuiderweg gaat, gaat via Den Ham. Wil je je fiets schoonhouden, dan kun je beter 1 km omrijden. Dit is een voorbeeld van een weg die via AND op de kaart is gekomen.
De nette engelse vertaling zal wel niet op het bord gepast hebben. En korter is beter leesbaar in het voorbijgaan.
Er zou voor dit soort situaties een āliever nietā (access=avoid of wellicht beter nog een aparte aparte avoid_routing=yes ?) tag moeten zijn, waarbij toegang geoorloofd is, maar routeerders liever een alternatieve route zoeken binnen x meter voor voetgangers tot x km voor autoverkeer. Zodat er niet ineens 45.000 man van Nijmeegse 4-daagse over het pad voorbijtrekt zodat die boer zich te pletter schrikt.
Denk dat het formeel access=permissive zou moeten zijn bij eigen weg/prive en ontbreken 461 bord.
De avoid_routing kan dan eventueel ook dienst doen om paralelle wegen zoals bij A15 rond Rotterdam te ontmoedigen voor routeerders zodat je op de hoofdbaan blijft zolang het mogelijk is, want nu is het toeval waar je heen gestuurd wordt bij iig OsmAND. OSMR en MapQuest op de OSM site lijken het op dit moment netjes te doen met een paar testjes, maar of dat toeval is of een intelligentere engine die rekening houdt met bijvoorbeeld aantal rijstroken?
Daarom zijn er ook twee verschillende tags: highway=service voor een (beperkte) toegang naar een object en highway=services voor jouw winkelcentrum. Volgens de wiki is er niets verkeerd aan het gebruik van highway=service voor een weg die toegang biedt tot een dijk.
Overigens nooit en te nimmer āpathā, die uit Duitsland stammende āuniversal-tagā doet geen eer aan ons prachtige wegenstelsel.
De Zuiderweg kan ik trouwens van harte aanbevelen: je fiets langs een voormalig rivierdal in een glooiend on-Nederlands landschap: zie maar eens op de hoogtekaart.
In het Verenigd Koninkrijk staan bij dergelijke parkeerplaatsen een hoofdletter P met daaronder Long stay. Het boekje: I always get my sin van Maarten H. Rijkens is een aanrader:
I always get my sin is een vermakelijke bloemlezing van fouten die Nederlanders maken als zij Engels spreken.
I do not want to fall with the door in house
Het geeft een hilarisch beeld van het taalgebruik van onze Nederlandse ministers, state secretaries en top hotemetotes.
How do you do and how do you do your wife?
We have to look further than our nose is long
may i thank your cock for the lovely dinner?
In een grijs verleden heb ik tijdens een vakantie in Wales ooit een Nederlandse dame horen vragen aan iemand van de Tourist Authority: āIs the coast from Wales beautiful?ā Degene van de TA wist zich geen raad met deze vraag en gaf als antwoord dat sommige plaatsen een mooi centrum hadden waar je prima kon winkelen. De Nederlandse dame herhaalt de vraag nog een keer op uiterst bitse toon. Degene van de TA herhaalt haar antwoord waarop de Nederlandse dame de persoon van de TA uitschold. Het kwam niet bij de Nederlandse dame op dat ze een fout had gemaakt. Als ze had gevraagd: āIs the coast of Wales beautiful?ā dan had ze een keurig antwoord op haar vraag gehad en een beschrijving van de kust gekregen. Het Engelse voorzetsel from geeft een scheiding aan: I got the book from him. Degene van de TA had haar vraag correct beantwoord. De Nederlandse dame wilde immers niets van de kust weten, maar alles over het binnenland.
Het antwoord dat oud-minister Luns gaf op een vraag van Kennedy is ook echt hilarisch. Kennedy vraagt: āWhat are your hobbies?ā Luns: āI fok horses.ā Kennedy: āPardon!ā. Luns: āYes, paarden.ā
En er zijn duidelijke voorbeelden waaruit blijkt dat boeren niet op erfrijders zitten te wachten:
De Pasopsweg bij Holten liep vlak bij de Borkeldsweg over een boerenerf. Wandel- en fietsroutes liepen er. Sinds 2 jaar ligt er een fietspad om het erf heen en is het erf verboden terrein.
De Migaweg bij Lemelerveld liep sinds jaar en dag over een boerenerf. Sinds zoān 2 jaar is het erf afgesloten en is er een fietspad, Migaās Bergpad omheen gelegd.
I would like to stand still by this pointā¦ through the bank taken I agreeā¦
Wat ik in ieder geval altijd doe is de track of serviceroad die over het erf loopt op access=private zetten om dus die ongewenste routering te voorkomen. In de Alblasserwaard heb je km lange kavels en zoān track is dus lang en eindigt dus meestal op een erf vlak voor een dijk ā¦ and they do not pick it (zeker niet op zondag) als je die 50 m verder loopt naar de dijk. In OSM zit dan op het erf een onderbreking. Dat corrigeer is door een stukje private te zetten.
It lucks well in this way I thinkā¦ de routering danā¦
Dick, je refereert aan de jaren 50, accoord maar in het oosten heb ik juist geleerd dat je altijd van agrarier A aan de Stadsweg naar D aan de Veldweg kunt rijden of lopen over de erven van C en D. Vroeger kon je ook op de door de overheid onderhouden Wegenlegger terugvallen, die taak is nu aan de gemeenten overgedragen en is daarmee ook een politiekspel geworden. Nee daar is geen geld voor dus kun je nooit meer terugvallen op de legger om de openbaarheid van wegen na te zien, hij moet dagelijks ? maar wel regelmatig worden bijgehouden anders loopt het systeem jaren achter. Hierbij sneuvelen ten onrechte wandel en fietspaden, in de ik en mijn strijd, van de nieuwe burgers die een stulpje op het land hebben verworven. Met borden (461, eigen weg / privaat) wordt eerst het gebruik ontmoedigt en daarna is de argumentatie het wordt niet gebruikt mag ik het afsluiten en daarmee onttrekken ? Bekende gevallen zijn de tandarts in Leersum en het āHolterbergerā achterpad onderdeel van een LAW. Allebeide geschiedenis van > 10 jaar terug, maar wel symptomen voor de groeiende onverdraagzaamheid van de nieuwe burgers.
Een mooi voorbeeld van nieuwe bewoners, dit pad heb ik al sinds 1956 in gebruik, http://www.openstreetmap.org/#map=17/52.32029/6.66646 nu staat er access=private met een omleidingspad voor voet- en fietsgangers net als op De Woude http://www.openstreetmap.org/#map=18/52.54899/4.77681 een pad dat ik ook al 40 jaar ken, maar heden met een omleiding. Ik vindt de burgers of de beheerders van de omliggende gronden wel aardig, Prorail sluit gewoon af.