Czy korzysta obecnie ktoś z Tracer2 w JOSM pod Windowsem 10?
Jeżeli tak, to proszę o podanie ustawień samej wtyczki i podkładów. Bo ciągle mam „Area too big” albo “Can’t load tile”.
Czy Te namiary Wam działają?
Bo mi mówi,że przekroczono limit zapytań do usługi…
A jeli nie działają, to czy istnieją jakieś działające linki ogólnopolskie, albo jak się łatwo dokopać do linków lokalnych?
Witam,
pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników, w związku z uwolnieniem danych dot. działek i budynków czy ktoś próbował wykorzystać dane WFS z geoportali powiatowych np. powiat olsztyński
http://powiatolsztynski.geoportal2.pl/map/geoportal/wfs.php.
W geoportalach tworzonych przez geobid należy zmienić WMS na WFS i podłączane są wtedy dane wektorowe zamiast rastrowych.
Wiem że to nie na wszystkich geoportalach działa.
Można by było łatwy sposób pozyskać obrysy budynków w postaci wektorowej dla całych powiatów, a potem dane przerobić tak by można hurtowo podciągnąć do OSM.
Jeśli ktoś nie ma dość umiejętności by przeprowadzić cały import to wartościowa jest też ocena jakości danych.
“są jakieś dane o dobrej jakości, wypełniające nasze braki” wzbudzi większe zainteresowanie “są jakieś dane”
(widziałem już importy danych oficjalnych gdzie każdy stopień na schodach kończył jako osobny building=*, kilka takich do posprzątania jest na liście)
Tak, działają.
Z przekroczeniem limitu zapytań walczę od paru miesięcy i zauważyłem, że problem występuje poza godzinami pracy (wieczór, noc).
Najgorsze, że “w podzięce” GUGIK przeprowadza atak na JOSMa, któremu w rezultacie kończy się pamięć lub się wysypuje.
Czasem są dostępne linki lokalne w tej usłudze - wystarczy sprawdzić, skąd faktycznie jest ściągnięty podkład (np. wyswietlając sobie kafelek w przeglądarce - menu na prawym przycisku myszy - przeglądarka pokaże adres po przekierowaniach).
Miałem podobnie, u mnie problemy ustąpiły po skontaktowaniu się z SekretariatGGK@gugik.gov.pl
Podałem IP i nazajutrz otrzymałem maila zwrotnego - od tego czasu wszystko śmiga bez problemu.
W dalszym ciągu nie działa Tracer2 z WMS’u KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow.
wms:http://integracja02.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=FALSE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=budynki&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0(JOSM)}
Czy komuś to działa? Jeśli tak, czy może, łopatologicznie podać jak to ustawić.