Напокон сам завршио проверу увоза. На [1] се налази документ који сумира разлике између тренутног стања базе и припремљеног сета за увоз. Зеленом су означени тагови или цели елементи који су додатак у односу а припремљени сет, црвеном они који недостају а плавом тагови који су имају другачију вредност у односу на припремљену. Прошао сам кроз документ и делује да су разлике очекиване. Нека сумаризација је у наставку.
Додатни подаци представљају „поште” приватних оператера, курирске службе. Постоји одређени број пошта које су унешене у OSM а не налазе се на списку или мапи, на основу сателитских снимака нисам могао да потврдим да више не постоје. Такође, у Мајданпеку су унешене две поште које су шалтери. Ми ове објекте нисмо планирали за увоз а може се дискутовати да ли их сматрати поштама. Често на техничким прегледима постоје шалтери поште који су заправо уплатна места.
Поште које недостају су поште на територији АП Косово и Метохија за које смо се договорили да не увозимо и поште за које локација није била довољно прецизна.
Од додатних тагова најчешће имамо operator, према документацији нема потреба да се користи када се ради о националној пошти али можда има смисла као таг за разликовање поште од курирске службе. Шта мислите?
На пар пошта сетован је и таг brand, који нам је ту став?
Такође, делује да је некада у прошлости било могуће креирати линк до одређене поште на сајту Поште, ови линкови више не раде. На пар пошта сетован је website http://www.posta.rs/ што ми некако делује да нема смисла. Некако ми делује да највише има смисла да немамо таг websiite, шта мислите?
Баците поглед на документ па јавите ако наиђете на још неку нелогичност.
Slažem se da treba obrisati website gde god je stajao.
Na javnim poštama ne treba popunjavati ni operator ni brand. Na privatnim kurirskim službama mora da stoji bar operator, a može i brand i brand:wikidata. Evo npr. ovako gladi preset iD-ja za DHL-ove kancelarije:
Пих не слажемо се за brand. Мени делује да би у brand требало да стоји оно што компанија рекламира на вратима, билборду, реклами, ауту. Некако ми делује да се то слаже и са „постулатима” OSM да податак може да се провери а и олакшава мапирање. Ако узмемо пошту као пример увек стоји „Пошта” [1], [2], [3], [4]. Такође мислим да би brand требао да буде написан писмом на којем је рекламиран ( Starbucks је мало политички случај ). Шта кажете, јесам вас купио ?