Схема позначення пам'яток архітектури

На сторінці https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:heritage немає схеми позначення пам’яток архітектури та інших об’єктів культурної спадщини в Україні. Пропоную наступний варіант зроблений на основі чинних міжнародних та національних схем:

heritage=2 (для пам’яток національного значення) heritage=4 (для пам’яток місцевого значення)
heritage:operator=drnpu (Державний реєстр нерухомих пам’яток України)

У вікі немає визначення heritage:operator= але схоже що він має вказувати на організацію відповідальну за спадщину (а не на реєстр, хоча у схемі для Євросоюзу вказаний ehl - European Heritage Label). В Україні такої організації немає, а “державне управління у сфері охорони культурної спадщини покладається на Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини” (тобто цілий довжелезний список органів виконавчої влади). *

ref:drnpu=
drnpu:criteria=

A - археологічні
I - історичні
OMM - об’єкти монументального мистецтва
OA - об’єкти архітектури
OM - об’єкти містобудування
OSPM - об’єкти садово-паркового мистецтва
L - ландшафтні
ONT - об’єкти науки і техніки
(на основі термінів в законі Про охорону культурної спадщини)

АБО

AP - археологічна пам’ятка
PI - пам’ятка історії
PMM - пам’ятка монументального мистецтва
PA - пам’ятка архітектури
PM - пам’ятка містобудування
PSPM - пам’ятка садово-паркового мистецтва
LP - ландшафтна пам’ятка
PNT - пам’ятка науки і техніки
(на основі загальновживаних термінів)

heritage:website=http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=244910406 або https://mkip.gov.ua/content/derzhavniy-reestr-neruhomih-pamyatok-ukraini.html

Залишається питання позначення пам’яток місцевого значення. Який admin_level їм відповідає? На сайті Мінкульту вони поділені по областям - виходить, heritage=4?

Ще у будинків-пам’яток часто є власні назви:
heritage:name=
historic=building
ref:operatorname= (номер в реєстрі)
heritage:operator= є ОДА або міська ради.
wikidata= ну і Вікіпедія

Це ж і є ref:drnpu=

так

Ось тут я трохи сумніваюся, якщо чесно. Якщо вказувати кожну ОДА і міську раду як operator - матимемо купу різних ключів ref:xxx=* та xxx:criteria=* Може є сенс притримуватися одного? У вікі у всіх країн по одному окрім Бельгії, Великобританії, та Штатів (у яких по 4 або менше).

А хтось заглядав у ті реєстри? - Там якісь втинки. Наскільки я знаю, точного ні нац, ні місцевого реєстру не існує, а якщо існує, то в чиїсь уяві((. Раджу не спішити, а то зараз наліпить кожен на свій розсуд. Краще розберіться з поділом пам’ятник/монумент. А то що не село то купа монументів:)

Реєстри, звичайно, різняться за якістю, проте це не значить що не варто вносити взагалі нічого. Затвердити схему пропонується саме для того щоб ніхто не “ліпив на свій розсуд” - зрештою, класифікація пам’яток одна, навіть якщо з переліком все сумно. З поділом пам’ятник/монумент ніби ніяких проблем немає, теги мають достатньо чітке визначення щоб їх розрізнити у більшості випадків, але з архітектурними пам’ятками у них мало спільного, тому пропоную не відхилятися від теми.

Виявляється, згідно закону Про охорону культурної спадщини об’єкти культурної спадщини поділяються на сім видів - археологічні, історичні, об’єкти монументального мистецтва, об’єкти архітектури, об’єкти містобудування, об’єкти садово-паркового мистецтва, та ландшафтні (а також на три типи - споруди (витвори), комплекси (ансамблі), і визначні місця).

А ще, схоже, у жодній схемі критерії не перекладаються на англійську, тому абревіатури можливо виглядатимуть якось так:
A- археологічні, I - історичні, OMM - об’єкти монументального мистецтва, OA - об’єкти архітектури, OM - об’єкти містобудування, OSPM - об’єкти садово-паркового мистецтва, та L - ландшафтні.

Я люблю путешествовать и конечно меня прельщает такая перспектива, больше времени уделять именно путешествия, это расширяет кругозор. Безусловно это не все, на что я трачу деньги, я ведь живой человек и иногда хочется купить для себя золотые серьги с жемчугом или другие украшения) на мой взгляд это вполне нормальное и на такое нужно тратить, если зарабатываешь.