Вітальний лист новому маперу

Добрий день!
Недавно було додано Україну до сервісу моніторингу нових корисувачів OSM
https://welcome.osm.be/europe/ukraine/list

Там є можливість за шаблоном відправляти вітання новому маперу (з відповідної локалі, наприклад uk, en), де зазвичай збирають корисні посилання, основні настанови та принципи, запрошують до соцмереж і т.п. Цей сервіс дозволяє відслідковувати напливи «нових маперів» після подій, в результаті «атак» тощо. Можна писати, як особисто, так і завдяки шаблону. Ця тема про те, щоб створити текст вітання нового мапера ОСМ з України.

До прикладу текст з польського вітального листа:

Привіт {{ mapper.displayName }}!

Дякуємо за ваш внесок у покращення мапи - і ласкаво просимо до польської спільноти OpenStreetMap! Якщо у вас виникли запитання або ви просто хочете поспілкуватися, ви можете знайти нас на сайті:

  Польський форум,
  Група на Фейсбуці,
  Дискорд-чат - окрім поточних дискусій, ми зустрічаємося щоп'ятниці після 19:00 на голосовому каналі.
Польська спільнота пов'язана з Асоціацією OpenStreetMap Poland, місцевим відділенням Фонду OpenStreetMap.

Ось кілька корисних порад.

  Ваші правки не потребують схвалення, вони одразу зберігаються в основній базі даних OSM. Однак може пройти деякий час, перш ніж вони з'являться на мапі osm.org (від кількох хвилин до кількох днів). Інші карти та програми завантажують нові дані OSM за власним розкладом.
  Якщо ви використовуєте iD (онлайн-редактор), варто пройти весь підручник. Це допоможе вам уникнути поширених помилок.
  Коли ви завантажуєте зміни, опишіть, що ви змінили і чому.
  Інші картографи можуть коментувати ваші правки. Після цього ви отримаєте повідомлення на свою електронну поштову скриньку. Переконайтеся, що адреса електронної пошти у вашому профілі актуальна і ви регулярно її читаєте. Якщо ви користуєтеся Gmail, то зазвичай знаходите листи в категорії "Сповіщення".
  Коментарі використовуються для повідомлення про помилки в картографічних даних. Ви можете переглянути зауваження, подані у вашій місцевості, і, якщо можливо, вирішити їх, спираючись на місцеві знання.
  Складаючи карту, пам'ятайте про хороші практики.
  Не копіюйте дані з джерел, захищених авторським правом (наприклад, Google Maps). Якщо ви не впевнені, що джерело є прийнятним, зв'яжіться з нами.
  Ви знайдете багато корисної інформації у Вікі OSM. Значна частина статей перекладена польською мовою.
  Хочете бути в курсі подій? Щонеділі в OSM Weekly ви зможете прочитати огляд подій зі світу OpenStreetMap.

Приємного мапування!

Тут я пропоную сформувати наш власний лист.
Дякую

1 Like

Текст цього повідомлення може редагувати будь-хто, додавайте свої пропозиції


#lang markdown
---
name: Default
title: Ласкаво просимо до OpenStreetMap
---

Привіт, {{ mapper.displayName }}!

Дякуємо за ваш внесок у покращення мапи — і ласкаво просимо до української спільноти OpenStreetMap! 

Ось кілька корисних порад:

Ваші правки не потребують схвалення, вони одразу зберігаються в основній базі даних OSM та стають доступними іншим. Однак може пройти деякий час, перш ніж вони зʼявляться на мапі [osm.org](https://osm.org) (від кількох хвилин до кількох днів). Інші мапи та програми завантажують нові дані OSM за власним розкладом.

Якщо ви використовуєте iD (онлайн-редактор), варто пройти весь [підручник](http://www.openstreetmap.org/edit?editor=id#walkthrough=true), де показуються можливості редактора. Це допоможе вам уникнути поширених помилок.

Коли ви завантажуєте зміни, опишіть, що ви змінили і чому.

Інші мапери можуть коментувати ваші правки. Після цього ви отримаєте повідомлення на свою електронну поштову скриньку. Переконайтеся, що адреса електронної пошти у вашому профілі актуальна і ви регулярно її читаєте. Якщо ви користуєтеся Gmail, то зазвичай листи знаходяться в категорії "Сповіщення".

Нотатки використовуються для повідомлення про помилки в картографічних даних. Ви можете переглянути зауваження, подані у вашій місцевості, і, якщо можливо, розвʼязати їх, спираючись на місцеві знання.

Покращуючи мапу, памʼятайте про [Гарні звички](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Гарні_звички).

Не копіюйте дані з джерел, захищених авторським правом (наприклад, Google Maps). Якщо ви не впевнені, що джерело є прийнятним, звʼяжіться з нами.

Ви знайдете багато корисної інформації в [Українському розділі Вікі OSM](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Main_Page). Значна частина статей Вікі перекладена українською мовою.

Бажаєте бути в курсі подій? [Тижневик OSM](https://weeklyosm.eu/uk/) щотижня подає огляд подій зі світу OpenStreetMap.

Якщо у вас виникли запитання або ви просто хочете поспілкуватися, ви можете знайти нас в таких місцях:

* [Український форум](https://community.openstreetmap.org/c/communities/ua/66),
* [Група на Фейсбуку](https://facebook.com/openstreetmapua),
* [Група у Телеґрамі](https://t.me/osmUA),
* [Вебсайт OSM UA](https://openstreetmap.org.ua/),
* [Блог](https://blog.openstreetmap.org.ua/uk/),
* [Мікроблог у Твіттері](https://twitter.com/osm_ua),
* [Робоча зона в Slack](http://bit.ly/SlackOsmUa),
* [Українська Вікі проєкту](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Main_Page),
* [Посібник Switch2OSM](https://switch2.openstreetmap.org.ua/),
* [Тижневик OSM](https://weeklyosm.eu/uk/)

Приємного мапінгу

{{ app.user.displayName }}

Переклад американської версії з деякими змінами:

Привіт, {{ mapper.displayName }}!

Я помітив(ла), що ви зробили свій перший внесок до OpenStreetMap. Вітаю і дякую! Відтепер ви можете вважати себе частиною української спільноти OpenStreetMap. Зазвичай ваші правки будуть на мапі за кілька хвилин. Важливо розуміти що правки завантажуються у базу даних одразу, але тільки згодом зʼявляються на інших сайтах, застосунках і мапах. Тому, іноді доведеться почекати трохи довше. Можливо, вам доведеться оновити сторінку вашого оглядача, щоб побачити ваші правки.

Якщо у вас виникнуть будь-які питання, спільнота може допомогти. Якщо ви вважаєте, що могли щось зламати, сумніваєтеся, як нанести щось конкретне на мапу, або просто хочете дізнатися більше про OpenStreetMap, звʼяжіться з нами!

Ось кілька корисних речей для початку:

Українська спільнота OpenStreetMap має [групу в Телеґрамі](https://t.me/osmUA) та [робочу зону в Slack](http://bit.ly/SlackOsmUa). Це основні канали спілкування для українських маперів, організаторів та розробників OSM. Якщо вам не потрібна термінова відповідь, або ви бажаєте обговорити детальніше якесь конкретне питання, створіть тему в [українській гілці](https://community.openstreetmap.org/c/communities/ua/66) офіційного форуму OpenStreetMap. Ці три місця — найкращий спосіб звʼязатися з іншими українськими маперами.

Коли ви зберігаєте зміни, [опишіть, що ви змінили і чому](https://wiki.openstreetmap.org/w/index.php?title=Uk:Good_changeset_comments).

Інші мапери можуть [коментувати](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Changeset#Обговорення_наборів_змін) ваші правки. Після цього ви отримаєте сповіщення на свій імейл. Переконайтеся, що адреса електронної пошти у вашому профілі актуальна і ви регулярно її читаєте. Якщо ви користуєтеся Gmail, то зазвичай листи знаходяться в категорії «Сповіщення».

Наполегливо рекомендується читати Вікі OSM з детальними поясненнями як мапити ті чи інші обʼєкти. Якщо ви не впевнені, як нанести щось на мапу у вибраному вами редакторі, найшвидшим рішенням буде переглянути вікі-сторінку [Обʼєкти мапи](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Об%27єкти_мапи).

[learnOSM](https://learnosm.org/uk/) — гарне місце, щоб дізнатися більше про OSM. Доступні інструкції для використання редактора в оглядачі iD та редактора з більшим набором можливостей — JOSM.

Якщо хочете побачити, хто мапить поруч з вами, або подивитися, як багато ви зробили самі, роздивіться [мапи від Паскаля Нейса](https://resultmaps.neis-one.org).

Якщо ви власник бізнесу і хочете дізнатися, як додати OpenStreetMap на свій сайт, ознайомтесь з [Посібником Switch2OSM](https://switch2.openstreetmap.org.ua/).

Що ж наносити на мапу далі? Рекомендується додати обʼєкти навколо вас. Ресторани, підприємства, вулиці, тротуари, лавки — ті обʼєкти, які ви знаєте найкраще. Тут ви експерт. Якщо ви знайдете установу, яка вже нанесена на мапу, переконайтеся, що там є її [адреса](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Адреси). Є щось приємне в тому, щоб покращувати мапу навколо себе. Або перейменувати вулицю, як тільки місцева влада це зробить. Чи є у вас якісь особливі інтереси, наприклад, подорожі велосипедом, піші прогулянки або навіть ви фанат залізниці? Чи знаєте ви, що у нас найкращі в світі дані про мережу велосипедних, пішохідних і залізничних маршрутів? Але все це завжди можна покращити.

Приємного мапінгу!

{{ app.user.displayName }}

PS. Добірка посилань:

* [Український форум](https://community.openstreetmap.org/c/communities/ua/66),

* [Робоча зона в Slack](http://bit.ly/SlackOsmUa),

* [Група у Телеґрамі](https://t.me/osmUA),

* [Група на Фейсбуку](https://facebook.com/openstreetmapua),

* [Вебсайт](https://openstreetmap.org.ua/),

* [Блог](https://blog.openstreetmap.org.ua/uk/),

* [Мікроблог у Твіттері](https://twitter.com/osm_ua),

* [Українська вікі проєкту](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Main_Page),

* [Посібник Switch2OSM](https://switch2.openstreetmap.org.ua/),

* [Тижневик OSM](https://weeklyosm.eu/uk/)

Корисні посилання:

1 Like

Мені в принципі подобається текст польської спільноти, я б взяв його за основу для вітання українською (звісно з певними змінами).

Для англомовного варіанту можна взяти це за основу - osm-welcome-tool/default.md at 2.x · osmbe/osm-welcome-tool · GitHub

1 Like

Шаблони вітальних листів

2 Likes

Обидва uri надто довгі. Спробував скоротити десь наполовину — запрацювало. Мабуть треба буде обидва повідомлення переписати удвічі лаконічніше.

1 Like


Схоже, доведеться «Копіювати текст до буфера обміну» і потім вже вставляти у повідомленні на osm.org.