Хочу створити мапу, де можна створювати маршрут пересування по тротуарах та пішохідних переходах (та інше за потреби) для маломобільних пішоходів. Бар’єри (тротуар, інше) щоб позначалися у редакторі “Преграда” та через них маршрут не прокладувався.
Підкажіть, можливо це створювалось вже? Я новачок у цьому.
andygol
Я бачив цей сайт раніше, але в ньому тільки доступність самих будівель, без доріг. Я хочу зробити карту пересування - прокладання маршрутів для людей з інвалідністю. Чи можливий такий функціонал?
Так, доступність позначається окремо для закладів і вулиць.
Щоб позначати доступність установ і закладів, достатньо додавати до них атрибут wheelchair=yes/no/limited (див. вікі і приклад).
Вищезгаданий проект Wheelmap дозволяє переглядати і редагувати ці дані навіть з телефону, навіть новачкам OSM.
Також, переглядати доступність об’єктів в Івано-Франківську та Львові можна програмою FriendlyCity для Android від Ігора Романчука.
Є ще “Достуний Івано-Франківськ” від мерії, але він не пов’язаний з OSM.
З прокладанням маршрутів по місту дещо складніше.
По-перше, пішохідні переходи і тротуари мають бути промальовані що є ще не всюди.
По-друге, бордюри на переходах треба позначити barrier=kerb + kerb=lowered/raised/flush/etc. lowered - є пандус (фото), raised - немає (фото), flush - тротуар на одному рівні з дорогою (фото)
По-третє, на тротуарах зустрічаються сходи, бажано їх позначити разом з присутністю/відсутністю пандусів. (див. вікі і приклад).
І найголовніше, вищезнаданий сайт OpenRouteService дозволяє прокладати маршрути для візків враховуючи kerb/steps позначення (див. приклад). Але в налаштуваннях треба виправити значення surface, бо по замовчуванню маршрути прокладаються тільки по асфальту і бетону, але не по бруківці (див. налаштування). Через OpenRouteService API можна навіть вбудувати прокладання маршрутів у свій сайт.
Можливо. Мені складно розрізняти. Зазвичай прикидаю із точки зору велосипедиста - якщо більш-менш безпечно для шосейника (рівна поверхня, щільно вкладено), то “бруківка”. Якщо легко розбити колеса, і треба бути обережним навіть на МТБ - то “каміння”.
Можливо, це неправильно.
PS. Якщо тротуарна плитка - це, звісно, paving_stone.