Мапа для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення

Хочу створити мапу, де можна створювати маршрут пересування по тротуарах та пішохідних переходах (та інше за потреби) для маломобільних пішоходів. Бар’єри (тротуар, інше) щоб позначалися у редакторі “Преграда” та через них маршрут не прокладувався.
Підкажіть, можливо це створювалось вже? Я новачок у цьому.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Wheelmap - почніть з цього.
Також, якщо є бажання можете зробити переклад сторінки вікі українською :wink:

Дякую, гляну :slight_smile:

У openrouteservice є режим навігації на візку
https://openrouteservice.org/directions?a=null,null,null,null&b=3&c=0&h1=concrete&h2=3&h3=0.03&k1=en-US&k2=km
але як він адекватно будує для візка - невкурсі.
Тимпаче дуже багато тегів для візка на мапі не позначено, тому її треба буде трохи доробити і тоді - має правильно будувати.

andygol
Я бачив цей сайт раніше, але в ньому тільки доступність самих будівель, без доріг. Я хочу зробити карту пересування - прокладання маршрутів для людей з інвалідністю. Чи можливий такий функціонал?

Так, доступність позначається окремо для закладів і вулиць.

Щоб позначати доступність установ і закладів, достатньо додавати до них атрибут wheelchair=yes/no/limited (див. вікі і приклад).
Вищезгаданий проект Wheelmap дозволяє переглядати і редагувати ці дані навіть з телефону, навіть новачкам OSM.
Також, переглядати доступність об’єктів в Івано-Франківську та Львові можна програмою FriendlyCity для Android від Ігора Романчука.
Є ще “Достуний Івано-Франківськ” від мерії, але він не пов’язаний з OSM.

З прокладанням маршрутів по місту дещо складніше.
По-перше, пішохідні переходи і тротуари мають бути промальовані :slight_smile: що є ще не всюди.
По-друге, бордюри на переходах треба позначити barrier=kerb + kerb=lowered/raised/flush/etc. lowered - є пандус (фото), raised - немає (фото), flush - тротуар на одному рівні з дорогою (фото)
По-третє, на тротуарах зустрічаються сходи, бажано їх позначити разом з присутністю/відсутністю пандусів. (див. вікі і приклад).

І найголовніше, вищезнаданий сайт OpenRouteService дозволяє прокладати маршрути для візків враховуючи kerb/steps позначення (див. приклад). Але в налаштуваннях треба виправити значення surface, бо по замовчуванню маршрути прокладаються тільки по асфальту і бетону, але не по бруківці :roll_eyes: (див. налаштування). Через OpenRouteService API можна навіть вбудувати прокладання маршрутів у свій сайт.

Якщо ще будуть питання - пишіть.

Дякую за відповідь!

Бо там surface=pacing_stones, а не surface=cobblestone.
https://goo.gl/maps/gCRAHXREkQC2

Cobblestone це реальне каміння, в Києві (щоб для прикладу) я згадую тільки новозбудовану дорогу біля Лаври - https://goo.gl/maps/voS7XvfboSR2
А мощення це surface=sett https://goo.gl/maps/1kiXRgZcnRM2

По останнім двом навіть на велосипеді їхать на сідлі неможливо, бо можна залишитись без потомства :slight_smile: Не говорячи вже про візок без підвіски.

Адріївський узвіз.

Ну те що зараз більше схоже на бруківку чим на каміння. Старе мощення - можна було камінням назвати. Там на гуглі є панорамки з 2011року.

Можливо. Мені складно розрізняти. Зазвичай прикидаю із точки зору велосипедиста - якщо більш-менш безпечно для шосейника (рівна поверхня, щільно вкладено), то “бруківка”. Якщо легко розбити колеса, і треба бути обережним навіть на МТБ - то “каміння”.
Можливо, це неправильно.

PS. Якщо тротуарна плитка - це, звісно, paving_stone.

Чи є якість новини за темою?