Мапери-шкідники. Скарги

Питаю, бо на межі Херсонської області та АР Крим http://www.openstreetmap.org/#map=18/46.22754/33.62906
пише з одного боку “Херсонська область”, а з іншого - “Российская федерация”.
Тобто комусь таки дозволили це зробити, а тепер вже далі зміни заборонені?

Upd: Знайшов обговорення тут: https://help.openstreetmap.org/questions/35048/why-crimea-is-in-russian-federation

Там ще пише “Автономна Республіка Крим”. Ви бачите інші написи через те, що ця лінія належить до декількох відношень, у тому числі кордону Російської Федерації. Кордону України в цьому місці немає, а тільки кордон між областями. Власне це ви і бачите на мапі.

Нажаль, у Bondar Bohdan не вистачило гідності піти спокійно. Війна правок, а також нецензурні образи інших учасників було продовжено.

Був змушений закласти безстрокове блокування на форумі і чотириденне блокування на ОСМ. У разі появлення клонів, або продовження війни правок або образ (як публічних, так і через приватні повідомлення), блокування буде значно подовжене.

За клонами облікових записів слідкую, але прошу допомогти і спільноту, бо користувач під час минулого блокування на форумі активно намагався його обійти.

Подивився ваш срач… суджу по тим даним які є зараз.

  1. Зараз кордон областей нанесений НЕ ВІРНО!, бо маєм а) дані кадастру(КОАТУУ,районування ітд) і л) Логіку :smiley: неможе бути житлова, не лісова частина відноситись до іншої області коли інший берег обжитий.

явно треба по кордонам кадастрових ділянок правити. Так я пам’ятаю що я казав шо сам кадастр не еталон, але тут явно зроблено по логіці значить - нормально.

  1. Перкалаба в Сараті? - ОК. Адмін.центру Сарати не існує впринципі. Кордон Сарати створений Bondar Bohdan без адмін.центру, то якщо хтось знає ДЕ та Сарата, і вже почався хайп з цього приводу - так дороби, ти ж вкурсі справи що де і як. Хоча по кадастру взагалі виділу до лісництва Перкалаба немає, земля напряму то Шипітської сільради.

  2. Рілейшн Сарати, з включеними купою малих земель - якась відверта херня. Не може бути такого адмін. поділу. Це ж гемор для всіх в осм і в державних справах. Якщо треба було показати житлові зони - то для того є landuse=residential

PS Ну й гугливши гугл, нарив відео з інтерв’ю з Мохом і Перкалабою https://www.youtube.com/watch?v=B7LzbfDESPQ так здається дійство відбувається територіально в Сартані (та яка на кордоні з Румунією) і всі називають село - Перкалаба. А там де зараз точка хутора Перкалаба - там лісництво Перкалабське (відповідно до генштабу) То шо таке Сартана і шо таке Перкалаба?

Здається все ж таки правильно, що кордон іде по річці.
Кадастрова карта все так і показує якщо дивитися закладку ІКК, а не Район.
Якщо переглядати інформацію по ділянкам то там відображається “Івано-Франківська область, Верховинський район, с. Голошина, ур. Яловичора”. Там в ІФ області не тільки ліс, а й дорога до Голошини є.

Дійсно, пару пікселів вбік в межах кварталу і вже й на вкладці “район” - ІФ обл.

І доречі, якщо вже така конструкція “с. Голошина, ур. Яловичора” то ця частина має бути включена в адмін зв’язок Голошини?

Там ще південніше є база відпочинку “Яловичора”. Вони про себе також пишуть “Івано-Франківська обл. Верховинський район. село Голошино. Присілок Яловичора.”
https://binged.it/2qToBZv
https://www.youtube.com/watch?v=LvIkCUfN9Fk

Так, це треба включати в мультиполігон Голошини

Тобто виходить що Bondar Bohdan наніс межу областей вірно, Myazyk то все відкотив і в результаті виявився в виграші зробивши невірну межу?

Добре, що хоть хтось і хоть тепер. Але там тепер вже не розберешся хто що наносив, бо відбулось 100500 правок по тій місцевості.

Нічого не зрозумів: правильно чи ні? Вірними бувають собаки, друзі тощо.
По моїх даних з телефонної розмови із землеупорядником села Шепіт, у міцевості, де є село Яловець (давня назва - Яловичора) межа між областями проходить західніше річки, тобто по правому березі із віднесенням всіх житлових будинків до Буковини. Але не наполягатиму. По можливості, ще уточнюватиму.
На отаке цікаве відео натрапив: http://fakty.ictv.ua/ua/videos/138110/

Тобто ти вважаєш правильніше нанести територію у 80 км2 як село Сарата і лише де-не-де (бо то хати порозкидувані горами) повиділяти residental? Я не прихильник такого.

Будівля лісництва справді є на Перкалабі (всього лиш одна будівля). Перкалаба - це хутір, який адміністративно належить до села Сарата (адмін. цент кимось був видалений). У Шепітській сільраді вони чомусь у побуті виділяють окремо місцевості Перкалаба, Калиничі, Кобилора, Верещиха, Яровиця, Срібник. Також є хутори Кривий, Гораківський, Сиваки. Ще десь є Жолобок, Чорний.

Вірити тому, що пишуть туристичні об’єкти про свою адресу на сайтах - вкрай нерозумна справа. Знаю безліч об’єктів, де на сайтах пишуть ту адресу, яка буде зрозумілою для недалекого туриста, а також з огляду на кращий доїзд/дорогу. Дуже це пощирено у гірській місцевості, або там, де дуже позаплутувані землі сільрад. Наприклад, навколо Трускавця є готелі, які вказують свою адресу, як Трускавець, а знаходяться юридично у селах (на території сусідньої з містом сільради).

Знайшов тут http://report.if.ua/gazeta/socium/U-lisi-nichogo-ne-shovayesh/ таке про Яловичору: “Яловичора – присілок села Голошина, тут лише два двори. На протилежному боці Білого Черемоша – Чернівецька область, присілок Верхній Ясенів – ще десь дворів 15. Далі, за 15 км звідси – прикордонний пост Перкалаб на українсько-румунському кордоні.”
Але вірити цьому не можна, бо прикордонний пост - це Калиничі (навіть Bondar Bohdan підтвердить)

P.S. Може, хтось хоче створити зв’язок для сіл Голошина та Буркут (І.-Ф. обл.) та Яблуниця (Чернів. обл) - там дуже порозкидувано?

P.P.S. Чудово було б, якби піші мандрівники мапили цю карту, але ніхто не хоче витрачати свій час на таке.

На момент написання посту я думав що невірно, але потім у дискусії з dudka - прийшли до висновку що по річці, якраз вірно.

Кружок філологів далі по коридору, двері справа. :wink: :wink:

Ну телефонна розмова це з розряду “одна баба сказала”. У нас усі завжди казали що кордон районів проходить по залізниці, і прилісок начебто в одному районі, а сам ліс в іншому. По факту і по кадастру виявилось що кордон проходить якраз лісом, а не залізницею. Тому між “телефона розмова” і “публічний кадастр” я довіряю більш останньому. А найвагомішим аргументом буде кадастровий план чи ще якась документіна.
Ось кроп з плану заказника де чітко відно шо кордон районів має свої точки, плюс вони пронумеровані.
І довіряти планам АТУ на тому ж land.gov.ua неможна бо їх малювали відруки давним давно
довіряти кадастровим ділянкам з того ж сайту на 100% також не можна, бо й їх кордони були промальовані відруки, не по координатам. Це явно видно по “апендиксу” в району 135-140х точок. І я підозрюю що десь в кадастрі з грифом “цілком супертаємно” є координати цих точок чи в СК63 чи УСК2000

Супер! Якраз і тема розкрита :slight_smile:

Я не те шо вважаю, я навіть наполягаю на тому. Рілейшн кордону - це позначення адміністративного кордону НП. Подивись на Київ, в кордоні Києва з усіх боків великі території простого лісу, і цей ліс адміністративно - Київ. А населені мікрорайони позначені як residential. Чим Сарата відрізняється? Тим що зазвичай на рівнині кордон села = реальна забудова? ну так то просто такий поділ, який не виключає того що може буть по-інакшому. Якщо 80км2 села Сарата є його адмін.кордоном - то його треба так і робити. Інша справа що неможна на 100% встановити що віднесено до НП, а що ні. По кадастру точно не скажеш, бо в сабжовому місці немає поділу КОАТУУ на землі сільради і землі НП. В Житомирській області то чітко видно що є НП, а що ні.

То виходить що лісництво Перкалаба - це одна точка географічно
Сарата - це інша точка географічно
а хутір Перкалаба - третя? То де він цей хутір?

Так, знову ж таки з телефонної розмови, я дізнався, що межа між областями весь час проходить по ріці Черемош. Але є винятки: територія ФАПу та ще одна ділянка на території Івано-Франківщини відноситься до села Сарата Чернівецької області (як я позначив на карті) - так нанесено і на кадастровій карті.

Не обов’язково справа :wink:

Не погоджусь!

Цей ліс - Київська міська рада, а не Київ!
Я вважаю за правильне робити так, як з м. Сколе http://www.openstreetmap.org/relation/5902651#map=12/49.0333/23.5183 та http://www.openstreetmap.org/relation/2540959#map=12/49.0425/23.5128

Перкалаба - там, де й позначена (це є хутір/присілок/урочище) і адміністративно - це село Сарата (це як Рясне-2 належить до Львова або Конча-Заспа - до Києва). Лісництво - це будівля, у якій розміщена адміністрація!

P.S. Вдалось дотелефонуватись до сільради - по тому й робив редагування.
P.P.S. Bondar Bohdan продовжує писати мені образливі повідомлення.

Юзер Мокринский Павел видаляє села… От я думаю, перш ніж видаляти можна подумати? Якщо там є десяток теґів, може хтось потратив час щоби то усе створити, а ти одною кнопкою усе видаляєш. Якщо новачок, почитай зрештою вікі… Інформації ж повно.

Номери об’єктів/наборів змін, будь ласка, в студію

Мабуть, мова йде про ці набори змін http://www.openstreetmap.org/changeset/49489364 http://www.openstreetmap.org/changeset/49476588 ?

точно

Вже ж визначили що не завжди. Телефонна розмова це не надійний сорус. Я по телефону можу тобі сказати що Марс - це Україна, і ти будеш посилатись на то? Тим-паче якщо це розмова з держслужбами то вони тобі розкажуть всещохочеш аби швидше трубку покласти.

Еееее а яка різниця між Києвом і Київською міською радою? ))) Територією Києва управляє - Київська міська державна адміністрація (КМДА) і цей ліс територія КМДА. КМДА=Київ. Ліс в Києві. "Шо кому не ясно?"©Мотор’рола
Зв’язок http://www.openstreetmap.org/relation/5902651 показує кордон чого? Який кордон відповідає документально? І якщо кордон міськради має адмінлевел=8, а цей міффічний міста Сколе адмінлевел-9 то як називається територія видавлена з 8го левелу - дев’ятим? ІМХО ніяк, бо ніякого 9го адмін левелу не існує.
Територія України =2 левел, все що всередині ділиться 100% 4ми левелами (області і міста держ підпорядкування), ті в своє чергу діляться далі але без остачі. Бо якщо є остача в територіях - це не кордон. Називай його як хочеш (межа проживання, забудова landuse=residential кста :wink: ) але то не кордон.

Ясно. Я чомусь подумав що в Перкалабі лиш одна хата і то лісництво.

Ну ок, а Львівська міська рада? - Власне Львів і буде територією видавленою з міськради селами і містечками-супутниками. Міськрада != місто. Це різні сутності. Наприклад, обмеження швидкості на дорогах діє в межах населеного пункту, а не в межах міськради. Так само і Сколе: 90% території, що адміністативно контролюється міськрадою, є національним природнім парком і аж ніяк не може вважатися частиною міста.

ееммм мало знайомий з вашим АТУ, але поліз в вікі, а там таке:

Львівській міській раді підпорядковані:
м. Львів

100% Львівської міськради=Львів
Львів в свою чергу ділиться на 6 районів.
100% Львова займають його 6 районів.
Деякі райони всередині себе виділяють смт і їх ради, наприклад Брюховецька селищна рада яка належить до Шевченківського району міста Львова.

з цього виходить міськрада = місто.

Обмеження швидкості діє в рамках забудови(60км/год) і ніяк не пов’язано з АТУ. З АТУ пов’язано обмеження 90 або 110, знак на синьому фоні, але який сенс в ньому я не знаю. В Києві такі знаки стоять на кордоні міськради, бо 100% наповнення КМДА - це Київ.
перетин кордону Києва
Знак 60кмгод “Київ”, через 5км дороги в лісі.
аналогічно і по іншим в’їздам де адмінкордон йде не по фактичній забудові.
Факап з синім фоном довго висів і на бориспільській трасі, коли знаки автомагістралі і на табло писали про 130 обмеження, а тут на адмін.кордоні намальовувався синій “Київ” )

Сколе: 100% - кордон міста
з них boundary=national_park 90%
landuse=residantial 10%

В Києві всі західні буферні ліси - НПП Голосіївський, і все є містом Києвом.

Дуже цікаво. Міськрада одна, а населених пунктів всередині кілька. Як можна ставити знак рівності?

Ну нехай буде зона забудови. Для Києва та інших великих міст це не так важливо, але для маленьких населених пунктів, де поля/лііса займають 50-95% площі, суміщати полігон place=* і адміністративні кордони міськради явно неправильно. Як мінімум тому, що точки place ставлять в центрі забудованої території, а не десь посеред лісу/поля в центрі адміністратиного полігону.

Що тоді таке Брюховичі та Рудне, якщо це все є Львовом згідно твоєї логіки?