Звязки вулиць і будинків або просто таґ

Всім привіт.
Під час розробки одного проекту я знайшов таку річ що з 14227 будинків у Львові 1615 не мають звязка з вулицею. Хоча основна частина з них(1486) має таґ вулиці(addr:street). Я так розумію що це погано що нема звязку але не розумію для чого ще потірбен таґ? Також ту частину яка з таґами можу легко пофіксати за допомогою бота, але хочу почути відповідь чи це дійсно потрібно і буде правильно, в чому різниця між таґом вулиці і звязком?

Домики могут быть привязаны к улицам как через addr:street, так и при помощи отношений, что на Украине является (самым) распространенным способом, но не единственным.
То есть обычно программы обрабатывают оба способа, поэтому дублировать привяку домиков к улицам обоими способами большой нужды нет.

Якщо я правильно пам’ятаю - це просто два різних підходи до реалізації адресації. І це не було виправлено на один, бо вони обидва використовуються як при маплені, так і в програмах (API).

Ясно, зрозумів значить треба дублювати. Тоді питання таке чи не забанять мене або не відкотять зміни якщо я то зроблю автоматом через скрипт? Як зробити то максимально правильно?

Перед тим як щось робити -

  1. прочитати про Адресацію в Україні - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Адресація
  2. прочитати про схему “Карлсруе” (addr:*) - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:addr
  3. прочитати про адресні зв’язки - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Relation:associatedStreet

потренуватись можна у “Пісочниці” - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Sandbox_for_editing

Прочитав, правда перед тим вже багато виправив вулиць вручну. А щодо автоматичного виправлення?

Тоічніше говорити не “виправляння”, а “дублювання надлишковими даними”. Я наприклад, навпаки би волів повидаляти ті усі addr:street, addr:city ітд. Особливо враховуючи скільки помилок і перейменувань робиться. Нехай новачки дублюють вручну - це додаткова верифікація. Але дублювання ботом - це явно зайва і непотрібна дія.

Прикол в тому що не все працює з звязками, і якраз в мене тому і виникла проблема. Наприклад pelias не імпортує звязків(https://github.com/pelias/openstreetmap/issues/81) відповідно частину будинків знаходить а частину ні. Але мені звязки також більше подобаються бо нема дублювання назви, ну і всі будинки на вулиці можна одразу побачити. Але не всі будинки мають звязки, і не всі що мають звязки мають адресу. Відповідно якщо би хоч всі звязки проставити до будинків, то була би нормальна карта і це можна зробити автоматично. А частину та що не має ні адреси ні звязка, навіть номера деколи нема то я почав вручну виправляти, там вже менше 200 будинків

Вместо бота можно написать препроцессор для данных OSM.

А если я дороги в отношения объединяю, нужно ли дублировать их названия и ref в каждый way? Насколько я понял, что нужно, а то на Мапнике тогда ничего не будет отображаться.

Додати кусок коду простіше, ніж дублювати дані для усієї планети

Я нічого проти не маю. Але така ситуація протримається недовго (як показує практика, юзери регулярно “покращують” вже ідеальновірні дані - наприклад офіційний список населених пуктів). Тобто бот має працювати постійно, а не 1 раз. + вірогідність наявності якоїсь помилки в коді бота (там є багато нюансів). Для початку може обмежитись валідатором, який би просто показував “проблемні” місця і викликав JOSM по кліку?

Валідатор? де можна про це почитати?

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Quality_assurance

Вот здесь http://wowik.000space.com/places/ua-46/$284.htm
можно видеть домики, которые не привязались к улицам ни одним из способов и висят под самим населенным пунктом.

А вот здесь http://wowik.000space.com/places/ua-46/$287.htm
можно посмотреть куда привязались домики и есть ли у улицы отношение.
Если домик привязался через отношение, он помечен звездочкой.
Так видим, что

  • Аґрусова вулиця, Академіка Ярослава Підстригача вулиця, не имеют отношений и их домики, стало быть, привязаны через addr:street
  • Адреса бывают не только у домиков, но и у POI, и их в отношения улицы норовят не включать, а используют addr:street
    Вот видим номерок без зведочки: пример POI, адресация которога задана пользователем MAPSME
    http://www.openstreetmap.org/node/3708207654