Подробна планинска карта

Тук мисля, че трябва да се спомене и OFRM-ската карта на Сабин. Аз също съм за обединение на тези проекти, защото така повече хора ще работят по едно и също нещо, ще се вкара някаква “стандартизация”, но не знам дали е възможно.
Отскоро съм член на общноста и почнах да добавям на терен някои неща с ОСМАНД+, че JOSM към момента ми е труден. Мислех да почна да прехвърлям обекти от планинската карта, но първо реших да проверя да не разсърдя някои и доколкото разбирам не е добра идея.
Направил съм една база с блоковете в някои населени места и до преди 3 години беше доста добра от към коректност на информацията, а за СФ и откъм покритие. Официално давам съгласието си тук, който има време, знание и умение да я прехвърли в ОСМ картата - да го направи. Аз явно имам още доста какво да уча и няма да се справя сега.

Здравей. Ми OFRM си е комерсиален продукт и него въобще не го коментираме тук. Още повече че и той не е идеален пък колко данни са крали от други карти и те ползват също данни от OSM. Или пък тяхното земно покритие въобще не може да се сравнява с това на DHV или БГМаунтинс като източника е Corine2000.
Ако ти е труден JOSM защо не ползваш онлайн едитора. Той е една идея по user friendly макар че един път свикнеш ли с JOSM няма да ползваш друг :sunglasses: Между друготто онлайн едитора работи най-добре в Chrome.

OSM си е доста добре като маршрути, ето примерно в Waymarked Trails:

https://hiking.waymarkedtrails.org/#?map=3!34.6!-7.9

без проблеми и без загуба на време, благодаря за инструкциите

I’m reviving this old discussion in the hope of getting the response of some participants: does anyone know of any contact with Български Туристически Съюз to see if there could be cooperation between them and us OSM mappers to get all waymarked hiking trails in Bulgaria on OSM? I’m thinking of going to visit them to see if there’s an interest in cooperation, and to see what data they have that we could put on OSM and what data we have that they could use. Is there anything I should know before popping in to their info centre under bul Vasil Levski?

1 Like

They have contact information on their website. I also remember seeing a very detailed GIS platform of one of the national parks but I’m can’t find it for some reason.

I’ve managed to find it - Geoportal of National Park Rila.