Чернівці та область

Тема для обговорень Чернівців, області.

Посилання:
Вікі Чернівці
Openstreetmap.org

Доброго времени суток.
Немного интересной и полезной (надеюсь) информации по Черновцам и области найденной на просторах интернета.


Заздалегідь перепрошую за те що пишу в україномовній гілці російською, але на даний момент живу за кордоном та не маю постійної практики розмови на українському, тому не хочу паклюжити рідну мову :), отже буду спілкуватися російською мовою якщо це не проблема.

Не проблема. У нас тут и поляки, бывает, на ломаном английском пишут :slight_smile:
У России нет монополии на русский язык.

Bing вернул спутниковые снимки над Черновцами. Не обновил а вернул, не понятно зачем они их скрывали.
Спасибо за наводку Lindroid. Соскучился по городу Че)

Вот ещё интересное по Черновцам. Ветка города Черновцы на форуме сайта Skyscrapercity В основном информация по застройке Черновцов, проекты и уже строющиеся здания, здания которые достраиваются, много фото и иногда планировка. Может пригодится. Кстати есть информация по другим городам Украины.

Ничего не понимаю.
А вот что это за имя у дороги?
Откуда оно берется?
https://www.openstreetmap.org/way/118329433

Это тоже не name, а скорее description
https://www.openstreetmap.org/way/222386679
ну, или loc_name

Вітаю!
Прошу пояснень у найбільш досвідчених маперів, чому я не можу нанести межі приватних дворів? (Наприклад: landuse=residential, residential=rural)
Я мешканець міста Новоселиця та у нас дуже багато господарств, у яких межі закінчуються парканами. Звісно через двори та паркани ніхто не може проїхати та пройти. Ще я думав, що буде корисно знати межі дворів та скільки будинків у одному дворі, щоб відрізняти номери будинків та де шукати вхід/заїзд.
Тільки у центрі у нас є райони з багатоповерхівками де парканів немає - там звісно всі можуть ходити де завгодно та таку зону можна позначити як одну велику житлову територію.

Я позначив ті двори, які точно знаю, але після мене UPegasus видалив всі мої “зусилля” та позначив їх однією житловою зоною. Він нібито все вірно зробив, але мій варіант більш інформативний. Написав йому, але поки немає відповіді.

Тут можна побачити про що їде мова: https://overpass-api.de/achavi/?changeset=110994126

Я бачу у Чернівцях, для прикладу: https://www.openstreetmap.org/#map=17/48.25113/25.92659 таку зону, де нанесені паркани.
Якщо так робити у нас - парканів буде дуже багато, тому я подумав що буде краще позначити кожний двір як окрему “приватну зону”.
Які існують правила, та як на вашу думку треба (бажано) позначати приватні території (зокрема двори)?

У вашому випадку все ж таки краще не позначати кожен окремий приватний двір власним полігоном ‘landuse=residential’, натомість додавати паркани, що відмежовують один двір від іншого, що також важливо.

Якщо вам конче необхідно позначити самі домоволодіння, зважте на використання теґу https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:place=plot

Вибачте, що не зміг відразу написати…
Andygol, дякую за вашу відповідь!

Завжди перед використанням тегів читаю їх опис на wiki.openstreetmap.org
Там написано: “residential=rural - це додатковий теґ, що уточнює landuse=residential. Позначає зону житлової забудови сільського типу, з малоповерховими будинками (building=house) та присадибними ділянками.”. Тобто відповідність тегу - 100%.

Чому я не додавав парканів написав вище. Вам потрібно бачити райони міста Новоселиця, щоб знати що вона виглядає як місто тільки у центрі. Решта - як село, де у всіх парканами загороджена приватна територія.

Я хотів створити детальну карту свого міста, де живу і бачу “об’єкти” кожного дня. І добре що UPegasus видалив мою роботу на початку…

Паркани наносити немає сенсу - на це не вистачить часу… Малювати знову двори з використанням тегу place=plot, мені не те що “конче необхідно” - зовсім немає бажання. Тому що комусь у майбутньому не сподобається ця робота, та він просто видалить їх…

Якщо детальний маппінг не приносить користь - навіщо старатись? Намалюємо тільки дороги та стежки. Тобто по Новоселиці - mission complete!
Скажіть чи є сенс малювати щось крім доріг? Нумерація будинків у нас також їде дворами. Тому що у дворі частіше по 2-3 будинка, а додавати один номер можна тільки на один будинок. А будинок сусіда через паркан, може бути ближче ніж інший власний…

Додавати номери будників звісно є сенс. Подивіться для прикладу інші місцевості, як це роблять інші мапери. Додавайте адресу на “головний” будинок на подвір’ї; адреса в першу чергу поштова, вона нічого не каже про власність (не думаю що сарай чи гараж мають власну адресу у вашому випадку)

Ось вам і перший приклад з Дніпра - https://www.openstreetmap.org/#map=18/48.52567/35.06476 та Черкас - https://www.openstreetmap.org/#map=18/49.42374/32.07338

Сподіваюсь що сторінку https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Адреси ви теж переглянули

Дуже сподобався приклад в Черкасах! Візьму його як зразок.

До речи там є випадок, який я описував (але як виняток):
landuse=residential
residential=rural
addr:housenumber=10

Дякую за відповідь!