Щодо останньої, то з опису я зрозумів, що нам її можна спокійно використовувати: «Метою даного проекту є створення бази даних географічних координат природних та рукотворних об’єктів Українських Карпат та надання громадськості доступу до неї .
Інформація надається авторами на безоплатній основі, користування ресурсом також не передбачає оплати.» (див http://www.karpaty.com.ua/gps/doc/about.html) Автору написав, вже кілька днів відповіді немає
Дозволили використання своїх точок: Tasic (http://www.karpaty.com.ua/?chapter=forum&forum=13&frange=0&msg=81749)
Прохання 1:
Було б дуже непогано, якби технічно підковані колеги змогли імпортувати дані блуду в осм у хоча б напівавтомачному режимі. Це реально?
все ж давайте почекаєм на відповідь Блуду, там багато треків, і немає явної ліцензійної згоди про передачу і комерційне використання (яке передбачується осм-ом)
а заімпортувати завжди встигнем…
в будь-якому випадку, деякі треки я б боявся імпортувати, бо прохідність не завжди ясна йшов по одному треку від Шпиць до Кострича, дуже сварився
Привіт,
я спробував замапити дві невеличкі ділянки по своїх треках. Чи може хтоcь з досвідом глянути чи не наробив я там якихось явних ляпів щоб не теражувати помилки. Наперед дякую.
дякую за відповідь і за підказку … перечитав вікі і зробив для себе висновок що highway=footway треба здебільшого використовувати на доріжках які явно позначені як дріжки для пішоходів. пішов виправляти
маю декілька практичних питань - нажаль самостійно знайти відповідь не вдається
як позначати ділянки вкриті
ялівцем
чорницями
“альпийской сосной”
галявини вкриті травою, але на яких знаходяться дерева на відстані 5-10 метрів одне від одного
[/*]
[*]як позначати ділянки на яких з одного боку дороги ліс а з іншого галявинка з травичкою - чи має це малюватись як мультиполігони де дорога буде входити в обидва[/*]
[*]як позначати сільскі городи які знаходяться в лісі, причому між лісом і городом зазвичай є невеличкий буфер (іноді зовсім невидима дорога якою певно користуються щоб щось підвести раз в рік, чи просто невеличка ділянка з травою) шириною декілька метрів[/*]
Дорога не повинна входити до жодного з перелічених мультиполігонів. Розглядайте дорогу, в цьому випадку, як осьову лінію посеред самого шляху і залишайте місце для самої дороги по всій її ширині. Трава не проходить по половині дороги, а по іншій половині - ліс
В ідеалі робимо inner-дірку, і всередині неї малюємо новий полігон landuse=farmland. Хоча думаю достатньо обмежитись стовренням дірки landuse=farmland і не відмальовувати буферну ділянку.
Так це більше для садово-дачних товариств, хіба ні? Поля - це трохи інше
Наскільки, я зрозумів запитання, мова йшлась про городи, але які розташовані не біля помешкання, а на окремій території. Саме для таких ділянок і використовується landuse=allotments, для садово-дачних товариств цей тег почали використовувати на теренах СНД, щоб не вигадувати нових теґів, тим більше що він стосується, як городів, так і дач.
PS landuse=farmland - так позначаються поля фермерські, колгоспні, радгоспні й т.п., але не городи.
чорниці, ялівець (“кущі по коліна”) - natural=heath
“альпийска сосна”, та інші ділянки сильно/густо зарослі “високими” кущами - natural=scrub - такиж цім тегом можна позначати ділянки вирубаного лісу
галявинки з травою з поодинокими (не густо розташованими деревами) - natural=grassland - мені це не подобається - але альтернативи я не знайшов
що скажете? виглядає логічним?
що до необхідності робити відступ між полігонами які позначають різні сутності що розташовуться одна біля одної - виглядає як на мене не особливо логічно - виходить що якщо галявина в середині лісу то зазвичай позначається без проміжку, а якщо галявина дотична до лісу то є два незалежних полігони. не зрозуміло що той пропуск означає - як на мене то не буває такого щоб поверхня землі не була чимось вкрита. може хтось має якесь логічне пояснення навіщо робити відступи між полігонами?
моє розуміння таке - фермерські угіддя це великі ділянки де зазвичай вирощують одну культуру на великій площі, а город це не велика ділянка де вирощують “багато” різних культур.
у мене тільки одне: дуже важко повторно редагувати такі надскладні мультиполігони. пазл адмінкордонів сільрад Львівської области я так і не осилив доробити, а тут пропонується створити пазл, де елементів буде на поряки більше.
тобто город від поля відрізняється лише розмірами? тобто малі полігони ви пропонуєте позначати landuse=allotments, а великі landuse=farmland?
я проти. давайте все ж лишемо landuse=allotments для дачних і присадибних ділянок, а всі інші території за межами компактної забудови тегувати landuse=farmland
Присадибні ділянки в загалі не варто виокремлювати вони входять в residential. Дачі та городи, що розташовані не поруч з помешканням, а знаходяться в іншому місці, це і є «наділ» — allotments.
Тут головною відзнакою є саме організація простору і я підтримую в цьому питанні сторону oleh75. Город, це коли «багато» різних культур на невеличкій ділянці. Якщо город і має площу 1 га і на ньому і огірочки з помідорчиками, морква, цибуля, картопля, буряки, соняшники, капуста та т.і. — це город, не поле. На полі вирощують одну культуру на значній ділянці.
Тут треба дивитись на місті. Де треба, а де й не треба.
Але не варто включати дороги до складу мультиполігонів, це є суттєвою помилкою.
Те що, ми позначаємо дорогу тільки лінією, якій і можна задати тег width=, вказує тільки на те, в якому напрямку вона проходить. Полігони, що розташовані поруч із дорогою, житлові квартали, поля, ліси т.і. простираються тільки до узбіччя дороги — тут буде їх межа, а не до її осьової лінії (якою і є та ліня, що ми намалювали в осм для дороги). Якщо комусь забажається він може позначити дорогу полігоном використавши теґ area:highway=, ось до нього і можна приєднувати дотичні полігони.
Тобто ви пропонуєте досліджувати дачні кооперативи і якщо в когось вирощується лише одна культура (наприклад тільки картопля) робити дірку в allotments і на одну ділянку виставляти тег farmland?
Поясніть мені людині далекій від фермерства який корисний зміст несе таке розділення? Город - це малегька присадибна ділянка, тобто біля помешкання (дачі). Не може бути город посеред лісу.
Гугл-транслейт перекладає allotments = наділи. Від слова “ділити”.
І OSM-wiki в оригіналі говорить, що вони характеризуються концентрацією в одному місці від декількох до кількох сотень земельних ділянок, виділених окремим особистостям або сім’ям.
Тобто, акцент дійсно на організації простору.
Не на розмірі ділянок, бо це може бути 2-3 городи десь “там за лісом”, а можуть бути величезні площі.
І не-монокультурність - це теж лише побічний наслідок того, що площа поділена на ділянки поміж багатьох людей. Малоімовірно що вони усі, не змовляючись, кожен засадить 100% своєї ділянки однією і тією ж культурою. Це просто найчастіше видима ознака.
Allotments - це коли місцева влада виділила людям певну площу під вирощування овочів/фруктів для особистих потреб. Площа поділена між окремими індивідуалами.
З тієї ж вікі-сторінки (мій довільний, смисловий переклад):
… ділянки обробляються індивідуально …
… індивідуали об’єднані в асоціації (в наших реаліях сьогодні це мабуть називають кооперативами), які орендують землю у власника з обов’язковою умовою використання землі виключно для садівництва, а не забудови …
Висновок: бачимо явні ознаки поділу землі на ділянки, кожна з яких може бути оброблена однією людиною або максимум сім’єю - це allotments.
Фермерське поле - воно теж взяте в оренду, але не об’єднанням індивідуалів, а однією юридичною або фізичною особою, якій напевне що вигідніше засіяти великі площі монокультурами щоб потім використовувати продуктивні методи із застосуванням техніки.
Ні. Город посеред лісу лишається городом і не стає від цього полем.
Поле зумовлює промислову діяльність та підхід до обробки с/г ділянок. Город - індивідуальний.
Дачна ділянка відрізняється від городу тільки можливою наявністю будівлі.