Границы города Донецка

У меня возник вопрос касательно того, где пролегает граница города Донецка?
Сейчас (http://www.openstreetmap.org/?relation=1413957) в Донецк не попадает район Широкий и улицы севернее водоёма Кирша.
У Google Maps своё мнение по этому поводу: http://goo.gl/maps/lKSf
maps.visicom.ua утверждает, что улицы Верховинская и Аветисяна принадлежат Донецку.

Где же истина? Откуда можно взять официальную информацию о границе города?

http://govorit.donetsk.ua/prinyat-generalnyi-plan-razvitiya-donetska.html

Спасибо. Буду исправлять границу.
Судя по описанию, это только план на 2031 год. Можно ли по картинке (http://govorit.donetsk.ua/sites/default/files/images/genplan.jpg) рисовать?

И снова вопрос о классификации улиц и дорог.
Сегодня я наобум ткнул в табличку Isolated graphs - UA-02 Строчка номер 323 и дальше. И попал в Донецк :slight_smile:
И сразу возникло недоумение: много улиц обозначено living_street. Там что, реально висят знаки 5.21 “Жилая зона”? Сомневаюсь. Исправил на residential.
Есть длинные участки, обозначенные как service (причём без service=driveway). Вроде бы этим тегом обозначают заезды во дворы и небольшие проезды.
Ну и внезапно в городе оказались track.

Ну могут же быть грунтовки на пустырях, балках и т.д.

Так track – это не грунтовка! Для обозначения грунтовки есть тег surface=ground, grass, sand, и иже с ними.

Классификаторы highway не имеют ничего общего с качеством покрытия. track –- это дорога для лесничества или сельхозтехники, типа “ехать не надо, это просто колея, трактор протоптал”. Если дорога соединяет пункта А с Б, и отсутвтует в национальной классификации, то это highway=unclassified, если знаем, что грунтовка, добавляем surface=ground.

Тогда возникает вопрос.
Вот такая дорога http://cs307612.userapi.com/v307612772/19f4/SuCK66bzrfo.jpg
http://www.openstreetmap.org/?lat=48.40641&lon=35.2284&zoom=17&layers=M
Как ее обозначать? По ней можно доехать до Илларионово, но она не основная. Вокруг поля.

Я би лишив її так як вона є — track, або якщо перетворювати її на unclassified, треба навішувати додаткові теги не тільки покриття (surface) а й її проходимість (здається grade, точно не пам’ятаю)

highway=unclassified, surface=sand, tracktype=grade5

_sev там не пісок, то втрамбований ґрунт чи глина.

То вже деталі, які відомі людині, що робила знімок. Глина буде surface=clay, або просто surface=ground. Головне тут unclassified, тобто, доїхати можна, та grade5, що означає “жахи”. Гірше може бути хіба що 4wd_only=yes, “дорога” для позашляховиків.

Ще можна додати smoothness=very_bad. На horrible начебто не тягне.

в вікі пишуть, що **tracktype ** використовується тільки як уточнення до highway=track, тут мабуть **smoothness ** доцільніше, якщо highway=unclassified
але якщо крім тракторів і велосипедистів там ніхто не їздить то це все ж таки highway=track, а не highway=unclassified

Цитую англійську вікі:

“Зазвичай застосовується до highway=track, але також може бути використаний на інших типах доріг, особливо у недостатньо розвинутих місцевостях, де багато головних доріг не мають твердого покриття.”

Це погано, що є така плутанина з highway. Бо в результаті карту неможна буде використовувати у навігаторі. Ніякий дурень не поїде по карті, де переплутані типи доріг. Адже тоді або заїдеш у багнюку на unclassified, де якість покриття гірша за деякі track, або звичайну сільську вулицю з непоганим покриттям будеш об’їжджати через райцентр, бо та вулиця є residential.

Може, слід розробити більш чіткі правила класифікації доріг? Ну, наприклад, зробити графічну схемку за дихотомічним принципом.

Якось отак (можу помилитися):

Дорога позначена знаком 5.31 “житлова зона”? Так. Це highway=living_street. Якщо ні, то це однозначно щось інше.

Дорога веде в поле/ліс? Так. Там їздить лише сільгосптехніка та іноді ходять люди, їздять велосипедисти. Так. - Це track

Поруч з дорогою є будинки? Так. Дорогою користуються лише місцеві жителі, транзитний рух небажано? Так. Дорога має назву “вулиця…, провулок…” тощо?. Так. Це- residential

Поруч з дорогою є будинки? Так. Дорогою користуються лише місцеві жителі, транзитний рух небажано? Так. Дорога має назву "вулиця…, провулок… тощо?. Ні. Це- service. Service=driveway

Поруч з дорогою дороги є будинки? Так. Дорогою користуються лише місцеві жителі, транзитний рух небажано? Ні, є і транзитний рух. Дорога має назву "вулиця…, провулок… тощо?. Так. Це- unclassified, living_street=yes

Поруч з дорогою дороги є будинки? Ні. Дорогою користуються лише місцеві жителі, транзитний рух небажано? Ні, є і транзитний рух. Дорога має назву "вулиця…, провулок… тощо?. Ні. Це- unclassified

Ну а тип та якість покриття задаємо тегами surface та smoothness.

це питання дискусії до сторінки http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%84%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%B4%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B3

Хороша частина конвертерів не буде вести через поганий smoothness при можливості. а транзитна сільска вулиця може бути residential, через неї будуть вести маршрути.

до речі, не дописуйте всюди service=driveway - це під’їздні дороги до конкретного підприємства чи будинку - бувають просто hw=service, які використовуються не лише для під’їзду до помешкання.

так що як на мене, передостанній пункт досить вільний мати hw=residential. як і unclassified, в принципі, але більше до residential. або tertiary, якщо можливо

Ні, на транзитні вулиці точно не треба вішати living_street=yes. Таку вулицю краще як residential позначити. unclassified – це скоріше для індустріальних та інших нежитлових районів.

покажіть мені ці “хороші конвертори”.

ні, не будуть! Принаймні, Навітел точно не буде. І скоріш за все, СітіГід теж не буде.

Добре. Не буду. Я й не вішаю. Але десь чи на форумі, чи десь у вікі читав про таке.

mkgmap (garmin) має правила як мінімум на surface і smoothness. на рахунок транзитності теж має підтримувати.

Дорогие участники из Донецка
Я хочу исправить ситуацию несовпадения границ города Донецка и границ районов.
Сейчас граница города - это отношение 1413957
Границы районов:
Буденовский - отношение 2842706
Ворошиловский - отношение 2842607
Калининский - отношение 2842609
Киевский - отношение 2842602
Кировский - отношение 2842546
Куйбышевский - отношение 2842583
Ленинский - отношение 2842731
Петровский - отношение 2842580
Пролетарский - отношение 2842775

Итого вот список всех отношений, если вы захотите загрузить их в JOSM: 2842706,2842607,2842609,2842602,2842546,2842583,2842731,2842580,2842775,1413957

Я изобразил границы на одной большой картинке: Границы Донецка 4267x2660 (розовым цветом выделено отношение №1413957)
Как видите они не совпадают и местами очень сильно. Я хочу сделать так, чтобы отношение границы города состояло из тех же линий, что входят в границы районов. Для этого надо определиться где пролегает край Донецка. Сейчас районы кое где вылазят за границу Донецка, а кое где лежат в черте города. Наглядная разница 4267x2660.

Хочу спросить у жителей Донецка и у других участников OSM, как правильно поступить? Где должна по вашему пролегать граница?
Я могу сделать на своё усмотрение и оставить розовую границу, соединив с другими отношениями.