Дані Візікома і Мапіа

Виявляється, що з сайтів http://visicom.ua і http://mapia.ua можна витягнути дуже багато даних:

  1. Геометрію вулиць та будинків
  2. Назви вулиць і номери будинків
  3. Величезну базу POI

Для чого можна використити ці дані так аби не порушувати авторське право?

Наразі єдине, що прийшло в голову - порівняти списки вулиць з OSM:

Київ
Харків
Львів
Дніпропетровськ
Донецьк
Одеса
Миколаїв
Запоріжжя
Ялта
Севастополь
Черкаси
Івано-Франківськ

сині лінії - дороги з непустим тегом “name” з OSM
червоні лінії - вулиці зпарсені з Mapia

Може в когось є ще ідеї?

Даже если вытягивание их данных каким-то образом не нарушет лицензию (а я уверен что нарушает), всё равно мы не можем доверять достоверности и правильности их данных. По моему маленькому городку у них куча ошибок. Импорты и копирование - последнее к чему стремится проэкт OSM, идея в том, чтобы собственноручно создать свободную карту из свободных данных (таких как таблички с номерами домов и названий улиц) и настолько точную, насколько всё точно на местности.

Копируя данные из каких-либо источников, пусть даже авторитетных и не проверяя их на местности мы нарушаем идеологию OSM.

Я не призываю импортировать их данные в OSM - понятное дело, что это грубое нарушение. Вопрос в том как можно использовать данные, которые публично доступны через их веб-сервисы, помимо визуального сравнения списка улиц? В конце концов такое сравнение показывает, что детализация покрытия OSM в Украине очень сильно проигрывает Визикому и Транснавикому. Без адресного поиска любая карта мало кому интересна, согласитесь. Нужно стремиться к паритету с коммерческими сервисами хотя бы в этом вопросе. А сравнивая 2 БД можно узнать в чем именно OSM более всего отстает.

теж думаю, що більше ніж ви зробили, створивши ці картинки, не потрібно нічого робити
і лінк на дамп мабуть приберіть… чи його можна якось без хаків скачати з візікому/мапії?

Я вже звертався з листом-запитом до Візікому, в якому питав чи можливо використовувати в ОСМ їх дані. Відповідь була — Ні!

Може трохи не по темі, але таке питання/проблема:

Останнім часом в мене виникла проблема із пересуванням по мапі на сайті Візікома. В Chrome (29.0.1547.62 m), а також в Chromium неможливо пересуватись мапою, вона завмирає і ніяк на реагує (саме div з мапою) всі інші елементи інтерфейсу функціюють, перевіряв і в Windows 7, і в Ubuntu. В інших оглядачах (Firefox, IE, Web(Epiphany)) все нормально.

Це мені так не щастить, чи то у всіх так? Може це проблеми із leaflet у Візікома?

Це тобі так щастить :slight_smile:

Оказалось что виновато во всем расширение Facebook Notifications. Снес его и Визиком заработал. Вот так!

он-лайн карта Візікома навіть у ДЖОСМі нормально відображається :slight_smile: