Знову питання початківця

Тривалий час спостерігав за проектом, і ось нарешті наважився прийняти участь. На форумі вже є декілька подібних тем, але…

Перш за все вирішив ознайомитися с матеріалами для початківців (1, 2, 3), а також зі сторінками української та російської Wiki. Але не зважаючи на велику кількість інформації, купа питань залишилася без відповідей, припускаю, що просто не зміг правильно сформулювати пошукові фрази. То ж, якщо деякі моменти вже описано, прошу дати відповідні посилання.

Отже питання, що виникли практично одразу:

 1. Перш за все рекомендується відкорегувати раст (у моєму випадку це Bing) по треках. А що робити, коли на цю територію вже є декілька чужих треків, які більш-менш правильно розташовані відносно вулиць на знімках, але при цьому будинки намальовано зі зміщенням відносно того ж знімку? Також деякі вулиці в цьому ж районі намальовано зі зміщенням відносно знімку, але на цы вулиці треки в базі OSM відсутні.

 2. У wiki сказано, що тег name повинен заповнюватися українською. Чи варто виправляти теги об’єктів, підписаних російською?

 3. Деякі будівлі (найчастіше, ті що повністю займає якась одна установа) мають заповнений тег name або amenity, інші (і їх більшість) не мають такого тегу. Одночасно, для деяких будівель без тегу name існує відповідна POI. Що робити в таких випадках: заповнювати теги name та name:* для будівлі; видаляти тег name у будівлі і створювати POI; заповнювати тег name будівлі а також сторювати відповідну POI?

Привіт, вітаю у спільноті!

 1. Правильно розташовані ті об"єкти, що відповідають правильно знятим трекам. Тобто - завантажити існуючі треки, відцентрувати бінг по трекам, перемістити будинки і інші точки в правильне місце. Якщо для цього потрібне зовсім невелике зміщення, то краще не міняти нічого.

 2. Українською, варто виправляти, при цьому існуючий перейменовувати у name:ru

 3. Спірне питання. Що є - краще не чіпати. Якщо на будинку лише одна установа, то став теги на лінію будинку. Якщо кілька - точками всередині.

Дякую, з цим більш-менш ясно.
Ще питання:

 1. Ознайомився з інструкцією як вказувати адресу. Але коли зробив все, як написано, JOSM при спробі завантажити зміни видає попередження «Неизвестный тип отношения (1) street (<назва_вулиці>, <кількість_учасників>)». Інструкція застаріла, чи можна ігнорувати це попередження?

 2. Як правильно вказувати адресу, якщо будинок нахожиться на перетині двох вулиць, і відповідно має дві адреси? Читав російську wiki, начебто підходить варіант з використанням двох тегів addr та addr2, оскільки будинок має дві таблички і номери на табличках вказано без знаку «/». Може існують якісь домовленості для України?

 1. ігнорувати
 2. теж спірне питання. я будинку ставлю addr:housenumber від головної вулиці, і включаю його до відповідного відношення; додаю точку всередині будинку і включаю її у відношення другої вулиці з відповідним номером
 1. ще зустрічав “розріз будинку по діагоналі: на одну половину адресу <вул.А, буд.M/N>, на іншу - <вул.Б, буд.N/M>”
  а у вас(у Запоріжжі?) багато таких будинків? в Києві, наприклад, я таких не зустрічав, адреса строго визначена по одній з вулиць

2Larry0ua Дякую

Не так щоб дуже багато, але точно не один і не два.

Дві адреси на будинку - іллюзія, спричинена дробними номерами :slight_smile:
Номер, позначений двома цифрами через дріб, вказує лише на те, що будинок знаходиться на розі двох вулиць.
Насправді адреса завжди одна: якщо це, наприклад, будинок № 45/19 по вул. Рози Люксембург на перетині з вулицею Чапаєва, то це не означає, що він має другу адресу “Чапаєва 19/45”. Він в усіх реєстрах буде на адресі Рози Люксембург 45/19 - за цією адресою носитимуть пошту, по цій адресі прописуватимуть людей, продаватимуть, арендуватимуть, виноситимуть судові рішення і т.д.
Уточнити це можна, як варіант, в паспортній службі або в не менш офіційних джерелах. Ніхто не прописуватиме половину жителів багатоквартирного будинку на адресу Михайла Грушевського 22/69, а іншу половину - на Красіна 69/22. Це була б правова колізія, нонсенс :slight_smile:

Не забувайте в якій державі ми живемо, Я не перший рік працюю в кадастрі, і такого надивився, що в порівнянні з цим дві адреси для одного будинку виглядають природньо і логічно :slight_smile:

В моєму випадку номери записані не через дріб, про що було сказано вище. І питання не в тому одна адреса чи дві, а в тому як правильно заносити інформацію в таких випадках. Адже дехто може шукати саме «Чапаєва, 19», а не «Рози Люксембург, 45» (бо про існування цієї «рози» людина може навіть не здогадуватися)

Я б все-таки поцікавився яка прописка в паспортах людей, які живуть у тому будинку. Або за якою адресою, наприклад, міська рада видавала дозвіл на будівництво (у нашому місті, наприклад, якщо бути наполегливим, такі можна знайти у вільному доступі на офіційному сайті міськради серед реєстру рішень). Або за якою адресою оформлені договори оренди. Ну і подібні юридичні документи.
Бо з написами-табличками, на жаль, у нас не все однозначно - це вам не Німеччина.
Їх можуть написати/наліпити місцеві жителі, яким так більше подобається. Або останнім часом все більше це роблять комерсанти. Їм неважливо як там правильно - їм важливо заявити про себе. Причому на перший погляд їх вказівники/таблички мало чим відрізняються від офіційних, такий собі урбаністичний камуфляж.
А далі - пішла брехня гуляти селом: оголошення в газетах, в інтернеті… Байдуже що навіть з очевидними орфографічними помилками.
Ох, непросто зараз бути маппером - потрібно бути дуже пильним :slight_smile:

Все ж таки наведіть приклад такого будинку - буде легше щось порадити.
Можливо краще, якщо там два входи в будинок, позначити адреси на точках-під’їздах.

Наприклад, будинок 48 по вул. Патріотичній (на мапі). Він же — будинок 15 по вул. Лермонтова. Причому, під’їзди крила, що вздовж Лермонтова, виходять на вулицю, а під’їзди крила, що вздовж Патріотичної — виходять у двір. Інший приклад — будинок 23 по вул Патріотичній, номер на мапі поки відсутній (дивитися). Цей же будинок є будинком 14 по бульвару Т. Шевченко. В цьому випадку всі під’їзди виходять у двір, але на вулицю віходить декілька магазинів.

Тобто ваша порада — ігнорувати «другу адресу» і заносити лише ту, що вказана в документах?

0_o це де таке робиться? І як табличка з адресою допоможе власнику магазину заявити про себе? Я ще розумію вивіску зробити, але табличка з адресою… Втім, це до теми не відноситься

Цим і офіційні органи страждають, Читаєш рішення сесії або ще щось таке і не знаєш плакати чи сміятися. У нас довгенько на деяких державних установах були назви з помилками

Такі Г-подібні будинки я б “різав” на два прямокутники і вказував кожному свою адресу.
По Бінгу навіть видно де саме два різних будинки дотикаються один до одного стіною(на куті Патріотична/Лермонтова).

http://www.cvk.gov.ua/pls/vp2010/WP029?PT001F01=700&PID100=23&PT005F01=77
цікаві адреси в Запоріжжі:)
цілком можливо що і в паспортах жителів написано щось типу “вул. Патріотична, 48/Лермонтова, 15”, “Пр. Леніна, 155/Миру,13”, “Пр. Леніна, 161/Південноукраїнська,7”

Я завжди ставив на такі будинки дві точки з адресою, приблизно в тому місці де табличка з номером. Для мене це логічно, хочаб з огляду на те, що коли йдеш по ряду парралельних вулиць, то за-одно маєш приблизну нумерацію перпендикулярних. А обходити усю мережу вулиць виходить досить накладно. Особливості пішого маппінгу :slight_smile:

Який тег слід використовувати для додаткової інформації? Наприклад, маємо як вони самі себе називають «студию загара». Якщо правильно розумію, це слід позначати тегом shop=beauty, а більш точну інформацію куди пхати і чи потрібна вона взагалі?

На мою думку, підійде description.
Пишуть що він призначений для перегляду користувачами (а не тільки мапперами) - наприклад, пошуковими системами, або мапами з вигулькуючими віконцями.Текст рекомендують писати коротко - в кілька слів, можливо не більше трьох фраз.
Те що треба.

Спасибі. Схоже, саме те що треба

Добавил вон нумерацию нескольких домов на улицу Багратиона в Харькове. Поиском дома не находятся. Подскажите, плиз, в чем косяк.
Да и вообще правильно ли выставлены отношения?

у отношения, насколько я помню, должен быть addr:street (=name)
Поиск на главной у нас обновляется плохо, там обычно данные 1-4 месячной давности

addr:street (=name) вроде к зданию относится только… И это если отношения не указывать.