Детайли към населените места

Погледанах няколко населени места в Европа и там не слагат тези тагове на полигоните на населените места. Технически това не е проблем, но например е възможно да има наеселни места без полигон. По-добре да правим нещата според възприетите принципи, а всички външни страни могат да си направят интелигентен конвертор за ОСМ данните и да си ги ползват както искат. Не мисля, че е гот да модифицираме данните така че да пасват на някакви временни услиовия.
Не разбирам защо ти трябва да чакаш? Най-лесно е да свалиш малко парче от България и офлайн да си добавяш тагове(с JOSM например) с които да тестваш.
Оsmosis e добър инструмент, с който може да си режеш парчета(Ако територията на България е твърде голяма за тест)
Geofabrik не са обновявали данните 13-14 септември, та не разчитай там да са актуални.
Това е добър сайт за екстракти на правоъгълни парчета: http://extract.bbbike.org/. После с осмозис може да си го изрежеш по полигон(клип-полигоните ги има на geofabrik)

Като разгледах по-обстойно osm2mp конвертора и възможонстта за адресация и свързаното с това да работи търсенето и индексацията на адреси в изходния мп файл, то наистина са излишни тези тагове is_in в полигона на населено място. По принцип osm2mp използва Карлсрухе системата на адресация и за да се индексират правилно например улиците ограничени в полигона на населеното място са необходими таговете, addr:country, addr:city, addr:region, като последния таг може да се промени мисля и на addr:state както е по-схема на адресацията описана в английското Wiki на Openstreetmap. Но по приницп се чете тага addr:region тъй като масово руснаците са приели него за описанието главно, но като цяло нещата са принципни и не е много от значение кой таг ще се използва.

Съгласен съм, но трябва да има полигон очертаваш населеното място (квартала) с тагове…

Здравейте! Много ми харесва идеята на OpenStreetMap за България, дано проекта да се разрастне бързо.

Аз също имам идея за обогатяване обаче с текст на българската Wikipedia, тъй като имам достъп до Online библиотека на немски език, бих искал да преведа и допълня статии към Wikipedia БГ, която за съжаления е доста бедна.

Ако някой от вас може да ми даде кантакти (Facebook или емейл) на някой редактор в WIKi БГ с малко по-високи Admin права, бих се радвал да работим заедно. Моят мейл е: carradios(att)yahoo.de