Ні, не перетвориться. Ще раз перечитав пропоузал, master насправді є цілком опціональним. Просто певні теґи логічно проставляти там, і за відсутності master доведеться перенести на сам маршрут.
в вікі знайшов опис http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Osmxapi, але чомусь запити працюють через раз :/, можеш приклад написати як витягнути, наприклад маршрути route=trolleybus у львові?
Подівівся, XAPI не дуже підходить, але є чудова річ Overpass.
Тож, щоби витягнути всі тролейбуси у Львові, самі відношення:
wget -O lvivtrolleybus-rel.osm 'http://overpass-api.de/api/interpreter?data=relation(49.7422316,23.8623047,49.9529871,24.2056274)[route=trolleybus];out meta;'
І з усіма лініями та точками:
wget -O lvivtrolleybus.osm 'http://overpass-api.de/api/interpreter?data=relation(49.7422316,23.8623047,49.9529871,24.2056274)[route=trolleybus];>;out meta;'
дякую _sev за допомогу з запитами. думаю буде цікаво дізнатись, що я використав їх для своєї android програмки “Транспорт Львова” https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bossly.lviv.transit. Думаю буду розширювати її можливості, а саме дороблю карту. сподіваюсь це трохи порекламує osm для людей які будуть нею користуватися
Bossly, неможливо поставити аплікейшн на Kindle Fire (з хаком-підключенням до Google Play) - сайт каже, що несумісні.
Bossly, неможливо поставити аплікейшн на Kindle Fire (з хаком-підключенням до Google Play) - сайт каже, що несумісні.
можеш написати яка версія andoid на ньому? log дістати? описати як встановлюєш
заходжу на гугл плей з піключеним планшетом (там андроїд 2.3) - каже, що апплікейшн не підтримується цим пристроєм.
заходжу на гугл плей з піключеним планшетом (там андроїд 2.3) - каже, що апплікейшн не підтримується цим пристроєм.
хмм, тут важко щось сказати, в мене kindle немає, та й не орієнтувався я що він має на ньому запускатись ) хіба гляну доку, може там щось путнє пишуть
хоч сам apk дайте спробую, може, так запуститься
хоч сам apk дайте спробую, може, так запуститься
пробуй) apk можеш скачати тут https://sites.google.com/site/baddroidlabs/home/transport-lvova
Щодо зустрічі 29 жовтня - окрім мене, свою участь підтвердив olehz. Bossly швидше за все зможе приєднатися, ще двоє казали, що постараються Також планую запросити кількох знайомих, які якось цікаивлися осм-ом, щоб відчули, що воно таке.
Мапінгу «в полі» мабуть робити не вийде, все-таки холодно і темно, тому зустріч буде більше застільною із відповідями на питання «що таке осм і нашо він взагалі» (якщо будуть нові люди), обміном досвідом і думками щодо наступних кроків.
Початок: 19 00.
Місце - уточнюється, десь у центрі.
Якщо бачите, що зможете прийти - пишіть сюди, або мені ( skype: arushchak, andrij.rushchak@gmail.com ), щоб я замовив відповідний столик.
Також створив подію на ФБ: http://www.facebook.com/events/518926388118182/. Якщо маєте акаунти на контакті і зможете підтримувати подію - можете створити і там.
Чи є зміст додавати інфу на вікі і якщо так, то де і як саме? (досвід із дописами у вікі в мене мінімальний, каюсь).
пробуй) apk можеш скачати тут https://sites.google.com/site/baddroidlabs/home/transport-lvova
перші враження - програма дуже інформативна, мапа гарна, хоч і трохи стара
знайдені проблеми:
- на пристрої у мене маршрути не вибираються, тобто побачити список зупинок неможливо, і на мапі його відобразити, як було на відео - теж. Правда, в файлі route.zip я списку зупинок і координат ліній також не знайшов Так що це може бути глюк конвертації. Якщо хочете подивитись, як я об"єднував маршрути у лінію, код тут: https://dl.dropbox.com/u/11265861/public_transport.7z (convert_main.php:49-116)
- при спробі натиснути на маршрут список вулиць, який там був - підсвічується на мить і більше ніякої реакції. Фільтр маршрутів в той же час працює.
- мапа, коли її зумаєш пальцями, зумається посередині, а не між ними - трохи незручно. Розумію, що це швидше баг mapforge-а, але на всякий випадок скажу…
Хотілось би взнати, чи планується в майбутньому:
- прокладка маршрутів через громадський транспорт (без врахування періодичності руху, для початку) з пересадками. Я можу спробувати допомогти з алгоритмічною частиною, якщо буде потрібно…
- розширення програми на інші міста? Це може бути 1) покриття кількох міст і деякої околиці їх з білими плямами між всім, 2) фільтрована мапа України з обмеженням на зум-левел, або спрощений вектор доріг до tertiary+railway
І до купи - як у вас проїхати з автовокзалу в аеропорт, щоб пошвидше і не таксі?
дякую за такий розгорнутий відгук
- насправді маршрути я не додавав, бо вони виходити кривуваті, але з часом я це поправлю і добавлю. також дякую за приклад коду для генерування ліній.
- це і є принцип пошуку. ти вводиш слова, а пошук шукає усі маршрути. пс: в останній версії зробив так, щоб враховувалось і порядок вулиць. якщо помилишся в букві то маршрут не знайде
- так, ти правий, це реалізація mapforge
на майбутнє:
- так, це планується. допомогу прийму. зараз я займатимусь поверненням попереднього функціоналу: пошук маршрутів поблизу та пошук маршрутів на карті.
- звичайно, перехід на osm дані дає мені можливість використовувати усі дані міст, навіть за кордоном - що мене і мотивує
про інші не менш цікаві ідеї можу розказати на зустрічі 29 жовтня
Не забудьте потім тут розповісти, що було на зустрічі
Не забудьте потім тут розповісти, що було на зустрічі
Вестиму протокол
**
Місце проведення зустрічі: Кав’ярня «Мапа», вул. Галицька, 4**, перший поверх (тут краще тягне wi-fi )
Щодо сьогоднішньої зустрічі - ану признавайтеся, хто вже в мапі є? а то мені самому тут нудно сидіти.
ОК, якщо до 20 00 нікого не буде, сьогоднішня зустріч відміниться, а я поїду додому пакувати чемодани в Київ…
Питаю місцевих жителів:
- http://www.openstreetmap.org/browse/way/30741829 - тут справді oneway=yes? з обох боків secondary з двостороннім рухом, розділеними лініями.
- на деяких маршрутах не проставлена роль platform для цих самих платформ, приклад - http://www.openstreetmap.org/browse/way/167408243 щодо тролейбусу 4А
- є кілька маршрутів, що замаплені по старій схемі (туди-назад в одному відношенні з купою forward/backward ролей, причому щось в мене не получилось деякі з них посортувати, автобус 34) - чи не проти, товариш DimaZ, щоб вони стали новою схемою +route_master? До речі, ця стара схема не підтримується і olehz також
Підтвердження, що схема, за якою мапилось 3) - стара - Route direction/variant секція сторінки http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Public_Transport, на яку звертається http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Public_transport#Tagging - текст
Each direction of a route should be tagged as a separate Relation. If a route has several variants (e.g. different way at weekend), these variants should also be in separate relations.
The roles alternate, forward and backward should not be used any more.
- на деяких маршрутах не проставлена роль platform для цих самих платформ, приклад - http://www.openstreetmap.org/browse/way/167408243 щодо тролейбусу 4А
коли я починав вносити маршрути, то у звязок додавав дороги і зупинки. Пізніше, десь прочитав, що потрібні платформи і вже у нові маршрути додавав їх. До виправлення старих ще не дійшли руки.
- є кілька маршрутів, що замаплені по старій схемі (туди-назад в одному відношенні з купою forward/backward ролей, причому щось в мене не получилось деякі з них посортувати, автобус 34) - чи не проти, товариш DimaZ, щоб вони стали новою схемою +route_master? До речі, ця стара схема не підтримується і olehz також smile
Всі автобусні маршрути які мають початкову і кінцеву зупинку мають два релейшина та об’єднані route_master.
forward/backward додавав у кругові маршрути які проходять в певних місцях по одній дорозі бо Josm не пропускає.
Я не знав як опрацьовуються дані сервісами маршрутів у тому випадку якщо маршрут круговий.
Недавно говорили, що нічого страшного коли розділити зв’язок. Знову, руки не дійшли до виправлення. Поки.
andriyr говорив, що спробує дістати інфо по зупинкам у Львові. Думав, що дочекаюсь вже її і виправлю маршрути.
Олегу писав про те, що валідатор не бачить forward/backward. Можливо, не побачив або зараз не дуже актуально.
Всі автобусні маршрути які мають початкову і кінцеву зупинку мають два релейшина та об’єднані route_master.
forward/backward додавав у кругові маршрути які проходять в певних місцях по одній дорозі бо Josm не пропускає.
Я не знав як опрацьовуються дані сервісами маршрутів у тому випадку якщо маршрут круговий.
Недавно говорили, що нічого страшного коли розділити зв’язок. Знову, руки не дійшли до виправлення. Поки.
Чекайте, якщо це кругові маршрути, то їх справді ділити не варто. але тоді ролі forward/backward теж не потрібні Давайте спробуєм відділити круговий маршрут від звичайного, який в обидві сторони ходить по різних вулицях - в першому варіанті немає чітко вираженої кінцевої зупинки, тобто люди не виходять на цих кінцевих повністю. В другому водій може і перекурити, і почекати на графік, і завершити роботу на будь-якій кінцевій. Якщо що - це мої суб"єктивні думки щодо поділу, а не офіційна позиція
поправка - одна кінцева на кільцевому маршруті це нормально, так що, наприклад, автобус 48 цілком може вважатись кільцевим, якщо десь посередині того кільця нема зупинки, де водій виганяє всіх на вулицю
перепрошую, що зі своїм уставом і у ваш монастир, але забрав ролі, тепер josm нормально сортує всі відношення