Ликбез. Как правильно мапить

На даний момент у мене працює як завантаження так і передача змін.

Сьогоднішня збірка 8100 — при запуску видає «непередбачувану помилку» на етапі «Завантаження налаштувань фону» і далі не завантажується, позавчорашня 8090 — працює нормально.

У мене вчора різко перестала працювати, а сьогодні все ОК

В мене стабільна збірка 7995 також вже працює, бо вони вночі схоже відкотили зміни у SSL протоколі.

Таке ще питання - чи може дорога виступати межею для мультиполігону?

Нет, не может.
Линия дороги (с тегом highway=) обозначает ось дороги, её середину. Граница поля (или другого landuse= или natural=*) проходит не по середине дороги, а по собственно границе поля. Поэтому нужно нарисовать ещё одну линию по границе поля и её включить в мультиполигон.

В такому випадку при певному масштабі дорога буде супроводжуватись не лише власним малюнком, а й білими смугами вздовж неї…
Як бути з тим, для прикладу, що поле приходить в притул до дороги - себто дорога - його межа. Якщо поле матиме власну межу - це не буде відображати реальний стан справ. Як бути?

Линия дорого обозначает именно дорогу, с тротуарами, кстати, а проводится по середине дороги. Шириной дороги, тротуарами мы пренебрегаем, хотя и указывем соответственным тэгом. Шириной обочины, также можно пренебречь и рисовать отношением. Вы предлагаете рисовать “берега” дорог?)). И так уже налепили простых полигонов, при правке голову сломаеш.

Граница поля в этом случае - не дорога, а граница дороги.
Та линия с тегом highway=*, которая проходит по середине дороги, используется для роутинга (навигации), но никак не для указания границы дороги.

Это как раз будет отображать реальное положение вещей: граница поля в OSM будет проходить именно по границе поля, а не по середине дороги.

UPD: Если очень хочется, можно по границе дороги рисовать area:highway=*

Зрозуміло, дякую за відповідь.

Пробую працювати з мультиполігонами. Якщо я правильно розумію, мультиполігон - це те ж саме що і звичайний полігон, лише утворюється окремими лініями, а не однією суцільною лінією? Тобто якщо звичайний полігон, наприклад, фігура з семи кутів однієї замкнутої лінії - то та ж сама фігура може бути мультиполігоном, лише утворена не однією замкнутою лінією, а декількома лініями (які утворюють замкнутий контур)?

BohdanKuts,
Якщо звичайний полігон в ОСМ - це простий многокутник (геометрична фігура), то мультиполігон в ОСМ - це відношення між “віртуальними” многокутниками. І не має значення, чи це окремі лінії, чи з’єднані, все залежить від бажання мапера. Якщо мапер хоче зробити острів (многокутник) посеред іншого многокутника, то лінії у обох будуть суцільні.

Тож головна ідея мультиполігону полягає в тому, що він дозволяє створювати такі комбінації, які не можна утворити зі звичайними полігонами. Усі приклади використання знаходяться тут.

  1. Как быть с улицей в которой по одну сторону одно название (Гайовий провулок) а по вторую второе название (Полунична вулиця). Как правильно ее обозначить?

  2. Как быть с улицей которая имеет одно название но парная сторона принадлежит городу, а непарная селу.

  3. Что делать с улицей в которой вообще все перемешано. Красная заливка это город, остальное - село. Вверху улица в которой два дома относится в средине относится к городу остальное к селу.

Спасибо за ответы.

см. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Forward_%26_backward,left%26_right#Left_.D1.82.D0.B0_right

name:left=назва ліворуч
name:right=назва праворуч

Треба створити два зв’язки, один для міста інший для села

Треба розділити лінію вулиці на відкрізки в місцях перетину → включити відрізки до відповідних зв’язків

Спасибо!

Народ, от є кладка яка виходить в річку. Вона досить велика, добре видно на Бінгу. Це швидше вже якась платформа. Підкажіть, як це коректно замапити?

IMHO, це пірс

Подскажите, как отметить блок пост на карте? Это место где останавливают и проверяют документы, багаж.Думаю military=checkpoint. Правильно ли обозначить?

там еще таможенно оформление грузы проходят - так что лепи barrier=border_control прямо на дорогу

Так можно любой пост ДАИ, где проверяют содержимое багажника, обозначить как “погранконтроль”.