Ликбез. Как правильно мапить

Наприклад, назва вулиці викладена мовою, якою не розмовляють в місті, та не затверджена як офіційний переклад.

Зрозуміло)

А як щодо транслітерації? Зокрема англійською?

не копіюйте росіян - залишайте та додавайте перегляньте країни де алфавіт не латиниця

Взагалі-то така інформація міститься в англомовній версії на Wiki. Звісно, теоретично це могли поредагувати росіяни - але ж хіба насправді усе саме так? Чи можливо я неправильно зрозумів Ваш коментар?

Якщо транслітерована назва затверджена офіційно – має бути, якщо ні – вона не дуже потрібна, так як транслітерація може бути виконана на стороні рендера.

Всім привіт!
Цікавлять думки спільноти стосовно цього обговорення в ченджсеті Тег name на будівлі чи полігоні?.
Ото ж, будь ласка, можете прокоментувати тут?

Таке невеличке питання…

Я знаю що мапінг area поширена практика і дозволена. Але от в такій області як маппінг лижних трас, воно доцільне?
Буковель зампалений трохи кривувато і на третину з area через ID. Як на мене то краще все лініями без area зробити, але невпевнений в правилтності.

Яка думка спільноти буде з цього питання?

Усі шляхи є лініями. Лижна траса теж шлях; я вважаю, що площі взагалі недоцільні у цьому випадку.

Тієї ж думки.
Але доведеться видалити багато area полігонів на північних схилах, які я вважаю зайвими. Трохи могло змахнути на вандалізм, тому і питаю колективної думки

Приклад: https://www.openstreetmap.org/way/417108963#map=18/48.37685/24.40657
І ось так воно виглядає в JOSM:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:piste:type
допускає piste:type на полігоні, но особисто для мене це не має сенсу. Можу порадити звернутисть до учасника, який додав ці траси.

Там редактор ID і людина явно то під рендер робила. Хоча на тій же OpenSkiMap воно теж криво працює, так як для градієнту траси треба попасти саме на лінію, а не на полігон
https://openskimap.org/#14.71/48.3759/24.4048

Тоді видаляю ці полігони і приводжу мапу в відпвідності до офіційних трас

Здрастуйте! Вирішив локально навести лад із будинками та вулицями, однак виникли певні питання, і тому хотів би послухати думку досвідчених маперів.

Є одна вулиця, де робиться безлад із нумераціями будинків — частина не пронумерована, частина пронумерована із помилками, частина будинків взагалі відсутня на мапі або промальовано кілька будинків як один.

Я зробив перший пробний changeset, де почав робити адресацію через associatedStreet. https://www.openstreetmap.org/changeset/110139901
Планую поступово додати всі будинки, після ручної перевірки адрес.

Отже, питання:

 1. Чи коректний changeset? Як відносится громада до поступового додавання будинків в associatedStreet за кілька changeset’ів?
 2. Що робити потім із існуючими addr:street? Чи можна їх видалити, якщо буде все правильно зроблено через associatedStreet? Адже частина будинків буде із addr:street, а нові - хотілось би робити лише через associatedStreet.
 1. changeset нормальный. Добавлять можно по одному или все сразу - это не важно.
 2. Удалять addr:street не нужно, если они есть. Добавлять - по желанию. Я считаю - не обязательно

Дякую за рев’ю та відповідь, mike140.

Також виникли питання по changeset: https://www.openstreetmap.org/changeset/110135414. Не по суті зауваження, а по поведінці сайту.

 1. Наскільки я зрозумів, цей changeset не відхилений? Чи може взагалі досвідчений мапер “відхилити” changeset, чи тільки перезаписати своїм власним changeset’ом? Як це перевірити?
 2. Чи можу я змінити існуючий changeset? Яким чином виправляються власні, вже опубліковані помилки?
 3. Коментар до мого changeset був залишений 3 дні тому, а повідомлення в особистому кабінеті openstreetmap про нього я отримав лише вчора. Чи характерні зазвичай такі затримки для сайту?

Стаття в Вікі ОСМ про набори змін (changeset) - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Changeset

 1. Сам набір змін відхилити не можна; можна тільки змінити дані, але то буде вже інший набір змін і наступний номер версії у зміненого елемента даних.
 2. Закриті набори змін змінити не можна. Помилки виправляються шляхом надсилання змін новим чейнджсетом.
 3. Можливо ви пропустили той момент, коли з’явилось повідомлення в особистих. Повідомлення також приходять і на адресу е-пошти, прив’язаної до вашої обліковки в ОСМ;
 1. Любой мапер может откатить любой changeset, то есть вернуть карту в состояние до правки - для этого существуют специальные инструменты, правда если на этом месте были уже другие правки, то могут быть конфликты.
 2. Уведомления о комментах к changeset приходят только на почту. В личку пришло потому, что я чуть позже на всякий случай отправил туда ссылку на правку - уже встречался с тем что почту не читают )

Як правильно замапити, коли одна точка знаходиться в іншій (або ділить те ж приміщення)? Приклад: є комерційна будівля з кількома різними магазинами в ній, загальна адреса — Острозького 6. Один із магазинів в цій будівлі - маленький мобільний салон, з юридичною адресою Острозького 6/1. У цьому ж мобільному салоні знаходиться пункт видачі Justin, із тією ж самою адресою — Острозького 6/1.

Найпростіше — поставити поруч два POI, але мені не подобається, що у них буде дублюватись адреса. Деякі валідатори на це кидають попередження, та й фізично це буде одне приміщення.

Що ви порадите?

Як правило до точок інтересу (POI), які знаходяться в межах однієї будівлі адреса не додається. Користувачі даних в ході їх підготовки до використання (виконання геокодування) виконують успадкування адрес для точок інтересу, кожен за власними алгоритмами. Натомість вважається доречним переносити адресу з точки інтересу на будівлі у випадках, коли адресу зазначено лише на POI, а на самій будівлі адреса відсутня.

andygol, нюанс в тому, що адреси є і у будівлі, і у POI. І вони офіційно різні, додається дріб, хоча POI фізично всередині будівлі. Таких POI може бути декілька в будівлях, крім того, будівлі можуть бути як комерційні, так і житлові (тоді POI, як правило, лише на першому поверсі). Ви стикались із таким?

А якщо не вказувати в такому випадку адресу, то побудова маршруту може вказувати на сусідні будинки. Будинок ж не може мати кілька номерів одночасно?

У мене є питання щодо джерел визначення адрес POI. :confused:

Ось, наприклад, я беру АТБ №396. пр. Олександра Поля, 82 прим 1 - https://www.atbmarket.com/uk/maps

Магазин знаходиться у 82-му будинку, але має додатковий атрибут - “приміщення 1”. Дуже схоже на ваш випадок. І, як на мене, для цього може використовуватись ключ накшталт addr:door в значення якого ми й запишемо “1”. addr:door=1

PS
На форумі є окрема гілка присвячена обговоренню адресації де ви можете взяти участь в обговоренні дотичних питань - https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=846224#p846224. Тим більше, що з прийняттям Постанови КМУ “Про затвердження Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна” постає питання внесення деяких змін у Вікі ОСМ.