Легальні джерела зображень

Доброго дня, шановне панство.

Чи хтось знає copyright статус аерофотографій, які є частиною генплану міст (чи як воно називається). З одного боку, начебто вони робились коштам платників податків, тобто мали б бути public domain, але як воно насправді…

Дякую.

Не можна використовувати комерційні матеріали. Тобто, кошти платників податків не передбачають отримання грошового зиску (продажу, перепродажу фото). А якщо замовником знімків виявиться якась зацікавлена (в будівництві, участі в тендері і тп) комерційна структура, тоді потрібен письмовий дозвіл.

Між нами скажу: малювати можна за будь-якими знімками, тільки обережно :slight_smile: Траплялись випадки, коли на знімках умисно робились неточності (наприклад, неіснуючі будинки), які горе-малювальники переносили в Osm. Це і було доказом нелегального використання матеріалів. А якщо жити в цій місцевості або бувати там неодноразово, то таких неточностей можна уникнути. Довести нелегальність використання матеріалів в такому разі бути майже неможливо.

Ага, зрозуміло.
Хочу зробити мапу для свого міста, в якому живу: Українка, Київскої області. Містечко реально дуже маленьке (принаймні частина з багатоповерховою забудівлею), тому сподіваюсь, що впораюсь сам.
Власне на maps.google.com там досить якісне зображення наявне. А стосовно “крашанок” – то все одно я всі будинки маю пообходити, щоб їх номери позаписувати.
А з цим у нас взагалі жах – є декілка вулиць (менше десятка, здається), і всі будинки дуже незрозумілим чином прив’язані до вулиць. А нумерація взагалі незрозуміла. Тобто якщо не знати точно, де саме знаходиться конкретний номер, то інтерполювати абсолютно неможливо.
Тобто аерофото мені потрібне в першу чергу для контурів будинків.

Раз вже пішла така розмова, вибачте, а може хтось ткнути мене в місце, де описано як можна підкласти будь-який малюнок в Josm (чи інший редактор), а не тільки Яху карта?

Там є плагін PicLayer, який дозволяє підкласти картинку

Ага, подивлюсь. Тим часом знайшов от інструкцію про Rectified Image: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/WMSPlugin#Using_a_.22Rectified_Image.22
Ніби працює :slight_smile:

А як ту картинку в JOSM переміщати/маштабувати щоб вийти на правильне розміщення?

Знімки ЯхуМап мого міста це просто п’ятно. Малюю наразі вулиці по самостійно накатаних треках.

Дивись на лівий бік екрану, там повинна бути кнопка кольору хакі з чотирма білими стрілками на різні боки в середині. Активуй перед цим шар з малюнком та за допомогою цієї кнопки можеш тягати малюнок мишею по екрану, нижче під кнопкою є інші для розтягування/масштабування малюнка.

Дивись скорочену довідку по JOSM http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:JOSM/Guide

Ця хакі кнопка впливає на WMS layer - тобто шар мапи Landsat.
А мені потрібно перемістити/маштабувати малюнок завантажений за допомогою плагіна PicLayer

Там є 5 кнопок (з оранжевим квадратом і стрілками) - ними можна змінювати розмір і положення картинки, але вони працюють тільки коли немає шару з даними.

Та ні, здається, для цього достатньо просто активувати потрібний layer в панелі Layers.

Ну я ж пробував!
JOSM: 3187
PicLayer: 20217
Не працює, якщо є шар даних з OSM, і не важливо який шар вибрано.

У мене «Вы используете JOSM версии ‘3094’. Текущая стабильная версия программы - 3094»
PicLayer: 20217

і все працює, тільки треба зробити активним шар з малюнком

Я трохи наплутав (писав на пам’ять), iONiX - правий, є 5 кнопок з помаранчевими квадратами та стрілками.