Βόλος

Γειά χαρά σε όλους.
Ανοίγω αυτό το τόπικ για μελλοντική χρήση σχετικά με την πόλη του Βόλου, με την οποία έχω ασχοληθεί λίγο τελευταία.
Όταν ξεκίνησα είδα ότι κάποιος είχε ήδη κάνει την πιο πολλή δουλειά, χαράσοντας τους περισσότερους δρόμους. Ελπίζω ότι σημαίνει αυτό πως κάποιος από το Βόλο είναι μέλος εδώ πέρα.
Όποιος μπορεί, ας συμπληρώσει ονόματα και κατευθύνσεις δρόμων που λείπουν. Έστω και στα Αγγλικά, αν δω νέα ονόματα θα κάνω εγώ τις αλλαγές στα Ελληνικά. (Νομίζω ότι ο online editor δε γράφει ελληνικά, αλλά μόνο ο JOSM, γι αυτό ίσως οι προηγούμενοι δρόμοι είναι στα Αγγλικά).
Η πόλη δεν είναι και τόσο μεγάλη, πιστεύω ότι με δυο τρία άτομα θα είναι εύκολο.
Άντε για να τελειώνουμε σιγά σιγά!

Edit: Στη σελίδα του ΕΟΤ εδώ http://www.eot.gr/pages.php?pageID=805&langID=1 έχει λίγους χάρτες χωρίς copyright. Μάλλον τους είχαν φτιάξει για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. (Αν τους είχαν φτιάξει γι αυτό πάντως έπρεπε να ήταν καλύτεροι, τέλος πάντων). Πάντως είναι μέσα και η πόλη του Βόλου, άρα εύκολα μπαίνουν αρκετοί δρόμοι. Όποιος χαρτογραφεί Αθήνα, Θεσ/νίκη, Πάτρα, Ηράκλειο ας ρίξει μια ματιά.

Γεια σου

Μου αρέσουν τα comments(σχόλια) που βάζεις στις αλλαγές που κάνεις στον χάρτη. :slight_smile:

Νομίζω ότι είναι κανονικά σχόλια, αν και σύντομα επειδή κάνω λίγες-λίγες τις αλλαγές και δεν μπορώ να γράφω πολλά.
Ελπίζω να μη με ειρωνεύεσαι μόνο …

Όχι. Άλλοι δεν βάζουν καν σχόλιο.

Γιατί? Σε έχει πειράξει κανείς από το OpenStreetMap?