Tematy ogólne

Tak przy okazji - czy można by prosić o uzupełnienie mapy pikietażu o pikietaż dróg wodnych?
Trochę tego dodawałem na terenie Warszawy.

Zrobione

Czy ktoś wie jak otagować klub studencki/muzyczny? Zasadniczo chodzi mi o warszawską Stodołę, ale jest takich rzeczy więcej, pewnie w każdym mieście akademickim przynajmniej jedno.

“amenity=Sodoma; Gomora” :wink:

a tak serio to jest to opisane tutaj http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:club i podpowiada “club=youth” lub “club=music”

Youth nie pasuje, bo nie jest restricted (?) tylko dla młodzieży, a music nie jestem pewien czy to są kluby czysto muzyczne. Na razie dałem amenity=nightclub, choć też nie jestem w 100% pewien, że dyskoteki i nocna zabawa to podstawowy opis.

Od amenity=nightclub jest bliżej do amenity=brothel. Według mnie odpada.

Chyba nie, wedlug wiki pasuje bardzo dobrze i tak widzialem to stosowane w Warszawie i sam stosowalem.

Użytkownicy Stravy chcą aby podkładem tras były mapy OpenStreetMap. I nic dziwnego, przeglądanie własnych tras rowerowych/biegowych na GM nie jest zbyt wygodne.

https://strava.zendesk.com/entries/25413879-OpenStreetMaps-in-Strava

nie zapomnijcie po Nocy Muzeów wykorzystać świeżych obserwacji do wzbogacenia OSM :slight_smile:

Jeśli chcielibyście się podzielić swoimi powodami, przez które w ogóle coś robicie w OSM, to Richard Fairhurst chciałby o tym usłyszeć, ponieważ będzie o tym opowiadał na najbliższym SotM US w Nowym Jorku:

http://www.openstreetmap.org/user/Richard/diary/35107

Potalch2 nie powinien zastać wykreślony z listy edytorów na osm.org? Patrząc na githuba to został porzucony bo ostatnia zmiana była w grudniu a poprzednie w październiku. Wtedy też ostatni raz był aktualizowany jakiś szablon, przez co niektórzy ciągle dodają błędne czy nieużywane tagi. Ewentualnie dobrym wejściem byłby wspólny szablon dla wszystkich edytorów, żeby nie trzeba było niepotrzebnie każdemu z osobna poprawiać.

Też do tego doszliśmy ostatnio chyba na liście Tagging albo Talk (tyle tego, że nie pamiętam :slight_smile: ). Chciałbym się skontaktować z twórcami edytorów i zapytać co oni na to. Chętnie bym to jakoś sprzęgł także z Wiki i z domyślną mapką, żeby projekt się aż tak nie rozpadał na osobne działy jak obecnie.

Jeśli ktoś używa TeX-a, to jest pakiecik do automatycznego wstawiania do publikacji mapek OSM, Google Maps i Street View (zdaje się na podstawie adresu):

https://pakietomat.wordpress.com/2014/05/27/getmap/

Nie wiem czemu korzysta z API MapQuesta. W każdym razie podobno można też podobno używać go samodzielnie z wiersza poleceń do produkcji obrazków z mapką.

z dokumentacji wynika, że ma znacznie większe możliwości. Niestety wymaga wielu niestandardowych (w każdym razie w mojej linuxowej wersji TeXa) rzeczy, więc u mnie na razie nie działa.

Wydaje mi się, że raportowanie o pierwszych edycjach nowych użytkowników przestało wysyłać powiadomienia na IRC. Przynajmniej od 2 dni nic nie widziałem, a czasem przeglądam niektóre edycje. Swoją drogą bardzo rzadko imagery_used jest różne od Bing.

Po podmianie teTeXa na TeXlive’a zadziałało. Możliwości - bardzo niewielkie. Można użyć tylko podkładu MapQuesta (albo google), przy czym i tak dla MapQuesta większość opcji nie działa (pakiet może tyle, na ile pozwala API MapQuesta) - to już lepiej przygotować sobie obrazek z mapką w dowolny inny sposób ;).

Ciekawszą opcją produkcji własnych map jest mapweaver ( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mapweaver ), co ciekawe, da się go podpiąć do Hikingbook.pl ( http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Hikingbook.pl ) i wtedy hikingbook.pl działa ;). Niestety mapweaver nie korzysta z konfiguracji wyglądu map mapcss i nie zanosi się na to, by kiedyś miał korzystać…

Bo to pewnie dla wygodnego wstawiania mapki bez specjalnego przygotowania - do wstawiania hurtowego albo maszynowego (np. z jakiejś bazy adresów - powiedzmy folder na sympozjum i mapki z położeniem uczelni uczestników itp.).

Inna sprawa, że przykład jest nieaktualny pewnie, bo u mnie na Ubuntu vivid (dość świeży TeXLive, ale pakiet musiałem doinstalować ręcznie, bo tlmgr wchodził w tryb użytkownika z racji dystrybucji debiano-podobnej, a ten pakiet podobno nie jest relokowalny) ten kod:

\getmap{Smoluchowskiego 25, Wroclaw, Poland}
\includegraphics[width=10cm]{osmimage}

nie działa, dopiero w tej formie (pogrubiłem co trzeba dodać):

\getmap**[file=osmimage]**{Smoluchowskiego 25, Wroclaw, Poland}
\includegraphics[width=10cm]{osmimage}

zasysa i wstawia co trzeba.

Ale nadal mnie interesuje, czy nie dało się skorzystać z naszych domyślnych mapek? Czy główna strona OSM nie oferuje odpowiedniego API?

W obecnej wersji pakietu się nie da. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że powodem jest brak odpowiedniego API, ale… kto wie.
Jest natomiast pakiet dla R-project: http://blog.fellstat.com/?p=356 - podany tam przykład działa (dla większości podkładów), tyle, że trzeba podawać współrzędne, a nie adresy.

Lambertus właśnie się do mnie odezwał z informacją, że dopiero wrócił z wakacji i przyznał mi uprawnienia moderatora na polskim forum. Zajrzałem i rzeczywiście:

czyli de facto zmieniłem Zbyszka w tej roli - dzięki Zbyszek za twoją dotychczasową pracę na tej funkcji! Mam nadzieję, że nie będzie specjalnie potrzeby używania tzw. “przycisków” poza wydzielaniem i scalaniem wątków.

Mam od wczoraj jakies problemy z edytowaniem OSM w iD. Nie laduje mi danych z serwera, wyrzuca bledy, czasem jest lepiej, czasem gorzej. To problem moj czy powszechny?