TeamViewer i podobne programy - zdalna pomoc w mapowaniu i nie tylko

Cześć, ciekawy pomysł mi wpadł do głowy. Wiem, że tekstowo trudno jest wyjaśnić niektóre rzeczy. Z powodu obecnej pandemii (a także spodziewanej jej drugiej fali) niekoniecznie można zorganizować jakieś większe warsztaty. Ale istnieje cała klasa programów, które pozwalają zdalnie pomóc komuś na komputerze - oferują współdzielenie ekranu, danie kontroli nad myszką i klawiaturą, połączenie głosowe i czat. Popularny jest TeamViewer, który dla takich celów stworzył QuickSupport - program bez instalacji, który po uruchomieniu pokazuje numer/hasło do wpisania przez osobę pomagającą.

Waszym zdaniem jest potencjał w tym narzędziu? Może warto “bookować” sesje pomocy, tak aby chętni sobie nawzajem pomagali? :wink:

Dobry pomysł - tylko jak dotrzeć do potrzebujących? Oni raczej nie przesiadują na forum, a szansa na przypadkowe znalezienie tego wątku jest niewielka. Może warto by było dodać odpowiednią listę chętnych na wiki?

Może dodać coś na https://github.com/osmlab/osm-community-index ? Z tego biorą się rzeczy listowane przy zapisie edycji w iD.

Może można tam jakiś specjalny kanał na Telegramie czy konkretny wątek forum?

Nie musi być specjalny kanał, chyba lepiej na OpenStreetMap Polska. Im więcej specjalnych kanałów, tym mniejsza szansa, że ktoś na taki trafi. Lepiej w tym iD dodać opis, że o własnie tu na telegramie można próbować prosić o pomoc z użyciem TeamViewera. I ewentualanie przy fejzbuku, jeśli znajdą się chętni pomocnicy, siedzący na fejzbuku.

Ja mogę pomóc, ale na Telegramie jest szansa, że szybko zauważę, a na fejzbuka zaglądam sporadycznie.