takie tam blabla

Wiesz, wielu rzeczy “nie wypada”. Nie wypada osoby czarnoskórej nazywać Murzynem tylko afroamerykaninem, a złodziejstwa nazywać kradzieżą, tylko przywłaszczeniem mienia :slight_smile: Aaa i na weselu nie wypada nie napić się wódki, bo przecież wszyscy piją :slight_smile:
Czy gdy będę zwykłym memberem, też będziesz mi mówił co wypada, a co nie?

Jeśli pod moim postem piszesz tylko:

Na co odpowiadam, a potem jak wyskaujesz jak Filip z konopii i dopisujesz:

to można uznać to tylko jako trollowanie.
Tym bardziej, że niby do kogo to było? Do użytkowników kocio czy Rekrutacja? A wtedy oczywiste jest, że trzeba zacytować ich, zgodnie z netykietą, zacytować - nawet niemoderatorzy to wiedzą. Ale o czym tu piszemy, jak Twoje zagrywki są po prostu żenujące.

Jeśli chodzi o Membera - to akurat się tym nie przejmuję. Moderator to taki funkcyjny Member. A tu mamy sytuację, że forumowy Member jest ważnym członkiem Stowarzyszenia OSM Polska.

Czy da się zamykać wątki na tym forum? Bo ja bym to zrobił w tym momencie, żeby nie korciło dalej bez sensu rozpatrywać kto co powiedział. Ten wątek moim zdaniem został wydzielony niepotrzebnie - może zaśmiecał oryginalną dyskusję, ale teraz zrobił się prominentnym tematem całej polskiej społeczności. Zbyszek, przetnij to. Jeszcze będziecie mieli mnóstwo okazji dyskutować i się zgadzać albo nie zgadzać, ale przynajmniej przy okazji czegoś merytorycznego, a nie wyłącznie personalnie i archiwalnie.

ATSD: jest tylko jeden moderator? Nie mam głowy do rzeczy stałych, bo jest wiele ważniejszych moim zdaniem rzeczy i zwykle Zbyszek radzi sobie dobrze, ale z doskoku mogę się tym zajmować, także po to, żeby nie musiał być sędzią we własnej sprawie, co jest zawsze niewygodne i dwuznaczne.

Zgadzam sie, ze dyskusja staje sie bezsensowna kiedy moderator edytuje posty, swoje lub wlasne, po tym jak ktos na nie odpowiedzial, w szczegolnosci kiedy nie zostawia po tym sladu. Absurdalne wydalo mi sie kiedys, ze moderator zmienil swoja wypowiedz w cytacie w moim poscie. Zmienianie kontekstu wypowiedzi jest prawie rownoznaczne z wkladaniem ludziom slow w usta.

Wtedy prawdopodbnie moderator nie tolerowalby Twojego zachowania i temat by sie skonczyl.

+1 zeby dac Kociowi moderacje.

+1 zeby dac Kociowi moderacje.

Moderatorów jest dwóch (widać to na głównej stronie forum, przy Users: Poland).

Kocio - zgłoś do administratora Lambertusa swoją kandydaturę http://forum.openstreetmap.org/profile.php?id=2

Ja również Cię popieram i napiszę o tym Lambertusowi, proponuję każdemu kto wyraża poparcie zrobić to samo. Przy okazji można też wyrazić swoje zdanie na temat aktualnego składu Moderatorów.

Na przykład możecie poprzeć moją rezygnację z funkcji moderatora, którą złożyłem 3 dni temu :slight_smile:

Heh, nie zaglądam na główną stronę prawie, więc przeoczyłem. =} Myślę, że 2 osoby starczą na razie (ale jestem przekonany, że w przyszłości społeczność urośnie i będzie trzeba więcej obsługi). Nie wiem, gdzie niby mam popierać wniosek Zbyszka, ale nie sądzę, żeby to było potrzebne - efektywnie to po prostu wymiana jednej osoby na inną. Nie sądzę też, żeby siłą trzymali ludzi na funkcjach, jeśli nie chcą/nie mogą/zmęczyli się (niepotrzebne skreślić)… :wink:

Swój wniosek już wysłałem. Aha, i oczywiście dziękuję za poparcie. :slight_smile: