Tagowanie zjazdów wjazdów i łaczników skrzyżowań dróg różnych klas.

Jak dla mnie wygląda na to, że na świecie najczęsciej stosowanym sposobem tagowania łącznikow jest #1, a Polsce concensus mówi, że tagujemy #3; czyli od/do fizycznych znaków początku i końca autostrady/drogi ekspresowej. W Polsce te znaki stawiane są w połowie zjazdu/wjazdu a nie na końcu/początku tego zjazdu/wjazdu. Różnica jest wprawdzie niewielka, ale żeby poprawnie nanieść lokalizację znaków trzeba mieć coś jak StreetView, wideo rejestrator lub bardzo dobrą pamięć ;). Nie wiem czy te kilka/kilkadziesiąt metrów robi taką różnicę dlatego jestem za sposobem #1.

Czy kolega chciałby coś mapować na oko? :wink:
Oprócz rzeczy które wymieniłeś przydaje się też loger GPS na którym mogę sobie w czasie jazdy kliknąć pozycję znaku.

Sposób #3 (jak znaki) jest doprecyzowaniem sposobu #1 (całe łącznice) . Nie sugerujesz chyba aby w ramach “poprawek” zepsuć wyrysowane znaki na przybliżenie? :wink:
Oczywiście nikt nikomu nie broni łącznic rysować sposobem #1, jak nie zarejestrował gdzie jest znak, ale prosze nie psuć pracy innych którzy zarejestrowali i zmapowai sposobem #3.

Te są tagowane do i od znaków w których one stoją.