Tak prowadzi program BaseCamp na mapie OSM:
Tak oto Twój BaseComp wytyczył ów manewr… (przykład 2, z postu nr 100). Potraktował boczną drogę jako pkt gdzie można zawrócić. Tak wygląda to miejsce w realu:
https://www.google.pl/maps/@50.062846,21.691764,3a,75y,292.73h,67.2t/data=!3m4!1e1!3m2!1s1cRAJbUS2wIrRNDb10NSiQ!2e0?hl=pl
Zjazd w lewo z DK94/E40 do ATA Cars jest zabroniony przez linię ciągłą.
Czym się różni zawrócenie na styku dróg jednokierunkowych (jak pokazał mój przykład) od Twojego?
Geometria manewru zawracania jest inna ale nadal jest on nielegalny w obu przypadkach w świetle obowiązujących przepisów…
Czy zamierzasz zgłosić ten problem do BaseComp/Garmin?
Ten post nie jest atakiem w Twoja stronę.
Pokazuje jedynie pewną wspólną cechę - dopuszczanie nieprawidłowych manewrów. Zgadzam się, że restrykcje wprowadzamy tylko tam gdzie wynika to z oznakowania. W przeciwnym razie moglibyśmy dojść do przekonania, że należy jest stosować w każdym postawionym pkt drogi, który istnieje tylko dlatego aby np. zaoblić łuk. Natomiast innym przypadkiem jest sytuacja, gdzie do drogi głównej dochodzi droga boczna. Jak pokazuje powyższy przykład, nie zawsze można wykonać manewr skrętu (poległ także Twój komercyjny Garmin - ja nie pisałem, że moją trasę wytyczył Navigator Free ale OSMR).
Reasumując: w moim przekonaniu OSM powinien być bazą danych, która bez względu na program mapowy pokazuje tylko legalne manewry. Ta polemika ma na celu pokazania niedoświadczonym mapowiczom jakim jestem ja, na co należy zwrócić uwagę - teoretycznie błahy post prezentuje różne podejścia do tematu.
Nadal bez odpowiedzi pozostało pytanie: wprowadzać restrykcje w podobnych przypadkach do OSM czy nie?
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,18,21.6472900,50.0632200?l=d7b3593e772bc038
Potentat na rynku boryka się z podobnym problemem.